Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Рамков договор за предоставяне на мобилни телефонни услуги
Референтен номер: FRONTEX/OP/748/2020/SB
II.1.2)Основен CPV код64210000 Услуги по пренос на данни и съобщения
II.1.4)Кратко описание:
Целта на тази процедура за обществена поръчка е сключването на рамков договор за услуги с един икономически оператор за предоставяне на мобилни телефонни услуги за членове на персонала и допълнително избран персонал.
Рамковите договори, произтичащи от този търг, ще бъдат източник на услуги за следните области:
1) Предоставяне на SIM карти с абонаментни планове за мобилни гласови съобщения, текст и услуги за данни в географски разпръснати местоположения в държавите — членки на ЕС, и в други държави извън ЕС;
2) Осигуряване на решение за контрол на използването на мобилни услуги, включително управление на данни и гласови планове, конфигуриране на услуги за специфични SIM карти; и
3) Осигуряване на професионално помощно звено, което предлага отстраняване на неизправности при уведомяване за инциденти и поддръжка на услуги, работещо 24 часа в денонощието/7 дни в седмицата.
Осигуряването на хардуер за мобилна телефония (мобилни телефони, таблети, смартфони, модеми, т.н.) е извън обхвата на настоящата процедура за обществена поръчка.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове64210000 Услуги по пренос на данни и съобщения
64212000 Мобилни радиотелефонни услуги
64212900 Услуги за предоставане на предплатени телефонни карти
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Рамковите договори, произтичащи от този търг, ще включват следните услуги:
— внедряване на SIM карти – план за преносимост на номерата;
— предоставяне на SIM карти с абонаментни планове за мобилни гласови съобщения, текст и услуги за данни;
— управление на разходи при гласови услуги, услуги за данни и текст и изисквания за фактуриране;
— подкрепа за услуги, включително: професионално помощно звено 24/7; подпомагане за отстраняване на неизправности; всеобхватни решения за технически въпроси и инциденти;
— процедура за подаване на жалби при спорни/неуместни такси или нередности, свързани с изпълнението на услугата или информация за фактуриране;
— специално желателно изискване: Предоставяне на специфични местни SIM карти с гласови услуги и услуги за данни, за предплатени или месечни абонаменти.
Услугите ще бъдат изпълнени въз основа на формулярите за поръчки за изпълнение на рамковия договор.
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Contrat-cadre relatif à la prestation de services de téléphonie mobile
Numéro de référence: FRONTEX/OP/748/2020/SB
II.1.2)Code CPV principal64210000 Services de téléphonie et de transmission de données
II.1.4)Description succincte:
L'objectif de la présente procédure de passation des marchés est la conclusion d'un marché de services avec un opérateur économique unique en vue de la prestation de services de téléphonie mobile en faveur des membres du personnel et du personnel supplémentaire sélectionné.
Les contrats-cadres résultant de cet appel d'offres seront une source de services pour les domaines suivants :
1) fourniture de cartes SIM avec plans d'abonnement pour des services mobiles de téléphonie vocale, de texte et de données sur des sites géographiquement dispersés dans les États membres de l'UE et dans d'autres pays en dehors de l'UE ;
2) fourniture d'une solution pour le contrôle de l'utilisation des services mobiles, y compris la gestion des plans de données et de voix, la configuration des services sur des cartes SIM spécifiques et ;
3) mise à disposition du service d'assistance professionnel fournissant des dépannages pour les notifications d'incidents et un soutien de service fonctionnant 24h/24 et 7j/7.
La fourniture de matériel de téléphonie mobile (téléphones mobiles, tablettes, smartphone, modems, etc.) ne pas de la portée de la présente procédure d'appel d'offres.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)64210000 Services de téléphonie et de transmission de données
64212000 Services de téléphonie mobile
64212900 Services de fourniture de cartes de téléphone prépayées
II.2.4)Description des prestations:
Les contrats-cadres résultant de cet appel d'offres porteront sur les services suivants :
— déploiement de cartes SIM — plan de portabilité des numéros ;
— fourniture de cartes SIM avec plans d’abonnement pour des services mobiles de téléphonie vocale, de texte et de données ;
— gestion des dépenses des services de téléphonie vocale, de données et de texte et exigences de facturation ;
— soutien aux services, comprenant: le service d'assistance professionnel 24h/24 et 7j/7 ; le soutien aux dépannages ; les solutions globales aux problèmes et incidents techniques ;
— procédure de réclamation pour les frais ou irrégularités contestés/impropres liés à la performance du service ou aux informations relatives à la facturation ;
— exigence particulière souhaitable : Fourniture de cartes SIM locales spécifiques avec services de téléphonie vocale et de données, sous forme d'abonnement prépayé ou postpayé.
Les services seront exécutés sur la base de bons de commande mettant en œuvre le contrat-cadre.
Pravna osnova:
Uredba (EU, Euratom) br. 2018/1046
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Okvirni ugovor za pružanje usluga mobilne telefonije
Referentni broj: FRONTEX/OP/748/2020/SB
II.1.2)Glavna CPV oznaka64210000 Telefonske usluge i usluge prijenosa podataka
II.1.4)Kratak opis:
Cilj je ovog postupka nabave sklapanje okvirnog ugovora o uslugama s jednim gospodarskim subjektom za pružanje usluga mobilne telefonije članovima osoblja i dodatnom odabranom osoblju.
Okvirni ugovori koji proizlaze iz ovog nadmetanja bit će izvor usluga za sljedeća područja:
1) nabava SIM kartica s pretplatom za mobilne govorne, tekstualne i podatkovne usluge na geografski raspršenim lokacijama u državama članicama EU-a i u drugim zemljama izvan EU-a;
2) nabava rješenja za kontrolu upotrebe mobilnih usluga, uključujući upravljanje podatkovnim i glasovnim tarifama, konfiguraciju usluga na posebnim SIM karticama i;
3) osiguravanje stručne službe za pomoć u rješavanju problema u slučaju nezgoda i podrške za usluge koja radi 24 sata dnevno 7 dana u tjednu.
Nabava hardvera za mobilnu telefoniju (mobilnih telefona, tableta, pametnih telefona, modema itd.) izvan je opsega ovog postupka nabave.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a64210000 Telefonske usluge i usluge prijenosa podataka
64212000 Usluge mobilne telefonije
64212900 Pružanje usluge unaprijed plaćenih telefonskih kartica
II.2.4)Opis nabave:
Okvirni ugovori koji proizlaze iz ovog nadmetanja obuhvaćat će sljedeće usluge:
— implementaciju SIM kartica — plan prenosivosti brojeva;
— nabavu SIM kartica s tarifama za pretplatu na mobilne glasovne, tekstualne i podatkovne usluge;
— upravljanje troškovima glasovnih, podatkovnih i tekstualnih usluga i zahtjeva za naplatu;
— podršku uslugama, uključujući: stručnu službu za pomoć 24 sata dnevno,7 dana u tjednu; podršku za rješavanje problema; sveobuhvatna rješenja za tehničke probleme i incidente;
— postupak prigovora za osporavane/nevaljane troškove ili nepravilnosti povezane s izvršavanjem usluge ili informacijama o naplati;
— posebni poželjni zahtjev: nabavu posebnih lokalnih SIM kartica s glasovnim i podatkovnim uslugama, s plaćanjem unaprijed ili na pretplatu.
Usluge će se pružati na temelju narudžbenica za provođenje okvirnog ugovora.
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2018/1046/EU, Euratom rendelete
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Mobiltelefon-szolgáltatások nyújtására irányuló keretszerződés
II.1.2)Fő CPV-kód64210000 Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A közbeszerzési eljárás célja szolgáltatási keretszerződés megkötése egyetlen gazdasági szereplővel mobiltelefon-szolgáltatások biztosítására a személyzet és egyéb meghatározott alkalmazottak számára.
A jelen pályázatból eredő keretszerződések a következő területeken nyújtott szolgáltatások forrásául szolgálnak majd:
1) SIM-kártyák biztosítása mobil hang-, szövegesüzenet- és adatszolgáltatásokra vonatkozó előfizetésekkel uniós tagállamokban és az EU-n kívüli egyéb országokban, földrajzilag szétszórtan található helyszíneken;
2) Megoldás biztosítása mobilszolgáltatás-használat ellenőrzéséhez, az adat- és hangcsomagok kezelését, az adott SIM-kártyák szolgáltatásainak konfigurálását is tartalmazóan;
3) Professzionális ügyfélszolgálat biztosítása, ami a hét minden napján 24 órában működő szolgáltatástámogatást, valamint hibaelhárítást biztosít az incidensekről szóló értesítésekhez.
A mobiltelefon-hardverek (mobiltelefonok, tabletek, okostelefonok, modemek) biztosítása nem tartozik a szóban forgó közbeszerzési eljárás hatókörébe.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)64210000 Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások
64212000 Mobiltávbeszélő-szolgáltatások
64212900 Előre fizetett telefonkártya kínálati szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A jelen pályázat eredményeként létrejövő keretszerződések a következő szolgáltatásokat foglalják magukban:
— SIM-kártyák alkalmazása — számhordozási terv;
— SIM-kártyák biztosítása előfizetésekkel mobil hang-, szövegesüzenet- és adatszolgáltatásokra;
— a mobil hang-, szövegesüzenet- és adatszolgáltatások, valamint a számlázási követelmények költségkezelése;
— szolgáltatástámogatás, a következőket tartalmazóan: a hét minden napján 24 órában működő professzionális ügyfélszolgálat; hibaelhárítási támogatás, átfogó megoldások a műszaki problémákra és incidensekre;
— panaszeljárások a vitatott / nem megfelelő díjakra, illetve a szolgáltatás teljesítményével vagy a számlázási információkkal kapcsolatos rendellenességekre vonatkozóan;
— speciális kívánatos követelmény: Speciális helyi SIM-kártyák biztosítása hang- és adatszolgáltatásokkal, előre vagy utólag fizetendő előfizetéssel.
A szolgáltatások végrehajtására a keretszerződést végrehajtó megrendelések alapján kerül sor.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Raamovereenkomst voor de verlening van mobieletelefoniediensten
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie64210000 Telefoon- en datatransmissiediensten
II.1.4)Korte beschrijving:
Het doel van deze aanbestedingsprocedure is het sluiten van een raamovereenkomst voor diensten met één enkele ondernemer voor de verlening van mobieletelefoniediensten voor personeelsleden en aanvullend geselecteerd personeel.
De raamovereenkomsten die voortvloeien uit deze aanbesteding vormen een bron van diensten op de volgende gebieden:
1) levering van simkaarten met abonnementsplannen voor mobielespraak-, tekst- en gegevensdiensten op geografisch gespreide locaties in de EU-lidstaten en in andere landen buiten de EU;
2) verlening van een oplossing voor het toezicht op het gebruik van mobiele diensten, met inbegrip van het beheer van data- en spraakplannen, de configuratie van diensten op specifieke simkaarten, en;
3) de terbeschikkingstelling van de professionele helpdesk voor probleemoplossing bij meldingen van incidenten en ondersteuning van de diensten op permanente basis.
De levering van hardware voor mobiele telefonie (mobiele telefoons, tablets, smartphone, modems enz.) valt buiten het toepassingsgebied van deze aanbestedingsprocedure.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)64210000 Telefoon- en datatransmissiediensten
64212000 Mobieletelefoondiensten
64212900 Providerdiensten voor prepaid telefoonkaart
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
De raamovereenkomsten die voortvloeien uit deze aanbesteding hebben betrekking op de volgende diensten:
— inzet van simkaarten — nummerportabiliteitsplan;
— levering van simkaarten met abonnementsplannen voor mobiele spraak-, tekst- en datadiensten;
— kostenbeheer voor spraak-, data- en tekstdiensten en factureringsvereisten;
— dienstenondersteuning, met inbegrip van: een professionele permanente helpdesk; ondersteuning bij probleemoplossing; uitgebreide oplossingen voor technische kwesties en incidenten;
— klachtenprocedure voor betwiste/onjuiste kosten of onregelmatigheden in verband met de dienstverlening of met betrekking tot informatie over de facturering;
— bijzondere gewenste vereiste: levering van specifieke lokale simkaarten met spraak- en datadiensten, via een pre-paid- of post-paid abonnement.
De diensten zullen worden verleend op basis van bestelformulieren die de raamovereenkomst ten uitvoer leggen.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Framework Contract for the Provision of Mobile Telephony Services
II.1.2)Main CPV code64210000 Telephone and data transmission services
II.1.4)Short description:
The aim of this procurement procedure is the conclusion of framework service contract with single economic operator for the provision of mobile telephony services for staff members and additional selected personnel.
The framework contracts resulting from this tender will be a source of services for the following areas:
1) Provision of SIM cards with subscription plans for mobile voice, text and data services at geographically dispersed locations in the EU MSs and in other countries outside the EU;
2) Provision of solution for mobile services usage control, including the management of data and voice plans, configuration of services on specific sim cards and;
3) Provision of the professional helpdesk that provides troubleshooting to incident notifications and service support operating on 24/7 basis.
Provision of mobile telephony hardware (mobile phones, tablets, smartphone, modems etc.) is out of the scope of this procurement procedure.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2.2)Additional CPV code(s)64210000 Telephone and data transmission services
64212000 Mobile-telephone services
64212900 Pre-paid phone card provider services
II.2.4)Description of the procurement:
The framework contracts resulting from this tender will involve the following services:
— deployment of sim cards — numbers portability plan;
— provision of sim cards with subscription plans for mobile voice, text and data services;
— expense management of voice, data and text services and billing requirements;
— service support including: professional 24/7 helpdesk; troubleshooting support; comprehensive solutions to technical issues and incidents;
— complaint procedure for disputed/improper charges or irregularities related to the service performance or billing information;
— special desirable requirement: Provision of specific local SIM cards with voice and data services, in prepaid or post-paid subscription.
The services will be executed on the basis of order forms implementing the framework contract.
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Contract-cadru pentru furnizarea de servicii de telefonie mobilă
Număr de referinţă: FRONTEX/OP/748/2020/SB
II.1.2)Cod CPV principal64210000 Servicii de telefonie şi de transmisie de date
II.1.4)Descriere succintă:
Scopul acestei proceduri de achiziții publice este încheierea unui contract-cadru de servicii cu un singur operator economic în vederea furnizării de servicii de telefonie mobilă pentru membrii personalului și pentru personalul suplimentar selectat.
Contractele-cadru rezultate din această licitație vor constitui o sursă de servicii pentru următoarele domenii:
1) Punerea la dispoziție de cartele SIM cu planuri de abonare pentru servicii mobile de voce, text și date în locații dispersate din punct de vedere geografic din statele membre ale UE și din alte țări din afara UE;
2) Furnizarea unei soluții pentru controlul utilizării serviciilor mobile, inclusiv gestionarea planurilor de date și de voce, configurarea serviciilor pe cartele SIM specifice și;
3) Furnizarea serviciului de asistență profesională care furnizează depanarea notificărilor incidentelor și asistență pentru servicii operaționale 24 de ore pe zi, șapte zile pe săptămână.
Furnizarea de hardware de telefonie mobilă (telefoane mobile, tablete, telefoane inteligente, modemuri etc.) nu face obiectul acestei proceduri de achiziții publice.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)64210000 Servicii de telefonie şi de transmisie de date
64212000 Servicii de telefonie mobilă
64212900 Servicii de furnizare de cartele telefonice preplătite
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Contractele-cadru rezultate în urma acestei licitații vor viza următoarele servicii:
— utilizare de cartele SIM – plan de portabilitate a numerelor;
— furnizare de cartele SIM cu planuri de abonament pentru servicii mobile de voce, text și date;
— gestionarea cheltuielilor pentru serviciile de voce, date și text și cerințele privind facturarea;
— asistență pentru servicii inclusiv: serviciu de asistență profesională 24 de ore pe zi, șapte zile pe săptămână; suport de depanare; soluții complete pentru probleme și incidente tehnice;
— procedura de reclamație pentru tarifele contestate/incorecte sau neregulile legate de prestarea serviciilor sau informațiile privind facturarea;
— cerințe speciale dezirabile: Furnizare de cartele SIM locale specifice cu servicii de voce și date, sub formă de abonament preplătit sau postplătit.
Serviciile vor fi executate pe baza unor bonuri de comandă care implementează contractul-cadru.
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Storitve - 43163-2021
Submission deadline has been amended by:  101572-2021
Poljska-Varšava: Okvirno naročilo za zagotavljanje storitev mobilne telefonije
2021/S 019-043163
Obvestilo o naročilu
Storitve
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Okvirno naročilo za zagotavljanje storitev mobilne telefonije
Referenčna številka dokumenta: FRONTEX/OP/748/2020/SB
II.1.2)Glavna koda CPV
64210000 Telefonske storitve in storitve prenosa podatkov
II.1.4)Kratek opis:
Cilj tega razpisnega postopka je sklenitev okvirne storitvene pogodbe z enim gospodarskim subjektom za zagotavljanje storitev mobilne telefonije za člane osebja in dodatno izbrano osebje.
Okvirne pogodbe, ki izhajajo iz tega razpisa, bodo podlaga za zagotavljanje naslednjih storitev:
(1) zagotavljanje SIM-kartic z naročniškimi načrti za mobilne glasovne, besedilne in podatkovne storitve na geografsko razpršenih lokacijah v državah članicah EU in v drugih državah zunaj EU;
(2) zagotavljanje rešitve za nadzor uporabe mobilnih storitev, vključno z upravljanjem podatkovnih in glasovnih načrtov ter konfiguracijo storitev na specifičnih SIM-karticah SIM, in
(3) zagotavljanje strokovne pomoči uporabnikom za odpravljanje težav v zvezi z obvestili o incidentih in podporo pri storitvah, ki bo na voljo 24 ur na dan in 7 dni v tednu.
Zagotavljanje strojne opreme za mobilno telefonijo (mobilnih telefonov, tabličnih računalnikov, pametnih telefonov, modemov itd.) ne sodi v obseg tega razpisnega postopka.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednost
Vrednost brez DDV: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopih
Naročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV
64212000 Storitve mobilne telefonije
64212900 Storitve ponudnika predplačniških telefonskih kartic
II.2.4)Opis javnega naročila:
Okvirne pogodbe, ki bodo sklenjene na podlagi tega razpisa, bodo vključevale naslednje storitve:
— zagotavljanje SIM-kartic – načrt prenosljivosti številk,
— zagotavljanje SIM-kartic z naročniškimi načrti za mobilne glasovne, besedilne in podatkovne storitve,
— upravljanje stroškov glasovnih, podatkovnih in besedilnih storitev ter zahtev glede obračunavanja,
— podporo storitev, ki vključuje: strokovno pomoč uporabnikom 24 ur na dan in 7 dni v tednu, podporo pri odpravljanju težav ter celovite rešitve tehničnih vprašanj in incidentov,
— pritožbene postopke zaradi spornih/nepravilnih stroškov ali nepravilnosti v zvezi z izvajanjem storitev ali informacijami na računih,
— posebno zaželeno zahtevo: zagotavljanje posebnih lokalnih SIM-kartic z glasovnimi in podatkovnimi storitvami v okviru predplačniških ali naročniških paketov.
Storitve se bodo izvajale na podlagi naročilnic, s katerimi se bo izvajala okvirna pogodba.