Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Предоставяне на услуги, свързани с входящи, изходящи, картови и електронни плащания за Службата на Европейския съюз за интелектуална собственост
Референтен номер: AO/014/21
II.1.2)Основен CPV код66110000 Услуги в областта на банковото дело
II.1.4)Кратко описание:
Целта на настоящата процедура е сключване на до 3 единични рамкови договора (FWC) за предоставяне на услуги, свързани с предстоящите плащания, получени от Службата като част от таксите, начислявани до дружества, до 3 единични рамкови договора за предоставяне на услуги, свързани с текущи плащания, поръчани от Службата за прехвърляне на задълженията и до два многостранни каскадни рамкови договора за предоставяне на платежни услуги, които позволяват достъп до и обработване на плащания чрез интегриране на електронни методи за плащане на едно място.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 18 250 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за максимален брой обособени позиции: 3
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Предоставяне на услуги, свързани с входящи банкови плащания
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове66110000 Услуги в областта на банковото дело
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Операциите на Службата са изцяло финансирани от таксите, платени от нейните потребители за регистриране на техните търговски марки и дизайни. Тези такси могат да бъдат платени само в евро, тъй като никоя друга валута не е позволена от Регламента за търговски марки на Европейския съюз. Понастоящем Службата работи с две банки и съответните номера на банковите сметки са включени във всички негови формуляри за документация и публикувани в интернет.
Входящите такси за плащане могат да бъдат направени под формата на банкови трансфери от банките на потребителите, разположени в целия свят на една от двете налични банкови сметки. Потребителите на Службата могат също да плащат своите такси чрез дебитна или кредитна карта по време на онлайн процеса за попълване на търговски марки, проектиране или подновяване на търговска марка на ЕС или регистриран проект на Общността.
Предоставяне на услуги, свързани с текущи плащания, предоставяне на дебитни и кредитни карти и издаване на удостоверения и банкови гаранции
Обособена позиция №: 2
Възлагащите плащания са извършени от Службата с трансфер, а именно до доставчиците и членовете на персонала в рамките на зона SEPA и по света, или в евро или външна валута.
Освен това се правят някои изходящи плащания, за да се възстановят такси поради надплащане от потребителите или като се следва резултата от процедурите по възражение.
Службата също така изисква други услуги, свързани с изходящи плащания, като например:
— предоставяне на дебитни и кредитни карти, които ще се използват за покупки и теглене на пари в световен мащаб;
— издаване на разнообразни удостоверения, банкови гаранции, директни дебитни услуги и обмен на документи.
Предоставяне на картови и електронни платежни услуги
Обособена позиция №: 3
II.2.2)Допълнителни CPV кодове66172000 Финансови транзакции и услуги на клирингови къщи
Службата има нужда от плащания, които позволяват достъпа до и обработването на плащания чрез интегриране на методи за електронно плащане на едно място, включително технологична подкрепа и обработка и предаване до Службата за събиране на плащания.
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Prestation de services relatifs aux paiements entrants, sortants, par cartes et électroniques en faveur de l’Office de l’Union européenne pour la propriété intellectuelle
Numéro de référence: AO/014/21
II.1.2)Code CPV principal66110000 Services bancaires
II.1.4)Description succincte:
La présente procédure vise à conclure jusqu’à trois contrats-cadres uniques pour la prestation de services liés aux paiements entrants reçus par l’Office dans le cadre des frais facturés aux sociétés, jusqu'à trois contrats-cadres uniques pour la prestation de services liés aux paiements sortants commandés par l’Office pour honorer ses obligations, et jusqu'à deux contrats-cadres multiples en cascade pour la prestation de services de paiement qui permettent d’accéder aux paiements et de les traiter en intégrant des méthodes de paiement électroniques en un lieu unique.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 18 250 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour nombre maximal de lots: 3
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Prestation de services liés aux paiements bancaires entrants
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)66110000 Services bancaires
II.2.4)Description des prestations:
Les opérations de l’Office sont entièrement financées par les frais payés par ses utilisateurs pour l’enregistrement de leurs marques et dessins. Ces frais ne peuvent être payés qu’en euros, aucune autre monnaie n’étant autorisée par le règlement sur la marque de l’Union européenne. Actuellement, l’Office travaille avec deux banques et les numéros de compte bancaire correspondants sont inclus dans tous ses formulaires de dépôt et publiés sur internet.
Les paiements de frais entrants peuvent prendre la forme de virements bancaires des banques d’utilisateurs situées dans le monde entier vers l’un des deux comptes bancaires disponibles de l’Office. Les utilisateurs de l’Office peuvent également payer leurs frais par carte de débit ou de crédit au cours de la procédure en ligne de dépôt d’une marque, d’un dessin ou d’un modèle ou d’une reconduction d’une marque de l’UE ou d’un dessin ou d’un modèle communautaire enregistré.
Prestation de services liés aux paiements sortants, à la fourniture de cartes de débit et de crédit et à l’émission d’attestations et de garanties bancaires
Lot nº: 2
Les paiements sortants sont effectués par l’Office par virement, notamment aux fournisseurs et aux membres du personnel au sein de la zone SEPA et dans le monde entier, en euros ou en devises.
En outre, certains paiements sortants sont effectués pour rembourser les frais résultant des paiements excédentaires de la part des utilisateurs ou à l’issue d’une procédure d’opposition.
L’Office a également besoin d’autres services liés aux paiements sortants, tels que:
• la fourniture de cartes de débit et de crédit à utiliser pour les achats et les retraits d’espèces dans le monde;
• l'émission de plusieurs attestations, garanties bancaires, des services de prélèvement et un échange souple de documents.
Prestation de services de paiement par carte et par voie électronique
Lot nº: 3
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)66172000 Services de traitement des transactions financières et services de chambre de compensation
L’Office a besoin de services de paiement qui permettent l’accès aux paiements et leur traitement en intégrant des méthodes de paiement électroniques en un seul lieu, y compris le soutien technologique et le traitement et la transmission à l’Office des paiements collectés.
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Pakalpojumu sniegšana saistībā ar Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja ienākošo, izejošo karšu un elektronisko maksājumu veikšanu
Atsauces numurs: AO/014/21
II.1.2)Galvenās CPV kods66110000 Banku pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Šīs procedūras mērķis ir noslēgt ne vairāk kā trīs atsevišķus pamatnolīgumus (framework contracts – FWC) par tādu pakalpojumu sniegšanu, kas saistīti ar Biroja saņemtajiem maksājumiem, kuri saņemti no uzņēmumiem, ne vairāk kā trīs pamatnolīgumu par tādu pakalpojumu sniegšanu, kas saistīti ar Biroja pasūtītajiem maksājumiem, lai izpildītu savas saistības, un ne vairāk kā divus vairākkārtēju kaskādes veida pamatnolīgumu par maksājumu pakalpojumu sniegšanu, kas ļauj piekļūt un apstrādāt maksājumus, integrējot elektroniskās maksājumu metodes vienā vietā.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 18 250 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: jā
Piedāvājumus var iesniegt par maksimālais daļu skaits: 3
II.2)Apraksts
II.2.1)Nosaukums:
Ar ienākošo bankas maksājumu saistīto pakalpojumu sniegšana
Daļas numurs: 1
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)66110000 Banku pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Biroja darbību pilnībā finansē tās lietotāju maksātās maksas par preču zīmju un dizainparaugu reģistrāciju. Šīs maksas var maksāt tikai euro, jo Eiropas Savienības Tirdzniecības preču zīmes regulā nav atļauta neviena cita valūta. Pašlaik birojs sadarbojas ar divām bankām, un attiecīgie bankas konta numuri ir iekļauti visās iesniegšanas veidlapās un publicēti internetā.
Maksājumus var veikt bankas pārskaitījumu veidā no lietotāju bankām, kas atrodas visā pasaulē, uz vienu no diviem pieejamiem Biroja bankas kontiem. Biroja lietotāji var arī veikt maksājumus ar debetkarti vai kredītkarti tiešsaistes procesā, lai iesniegtu preču zīmi, dizainu vai atjaunotu ES preču zīmi vai reģistrētu Kopienas dizainparaugu.
Pakalpojumu sniegšana saistībā ar izejošajiem maksājumiem, debetkaršu un kredītkaršu nodrošināšanu un sertifikātu, un banku garantiju esība
Daļas numurs: 2
Birojs veic kārtējos maksājumus, pārvietojot, proti, piegādātājiem un darbiniekiem SEPA zonā, un visā pasaulē vai nu euro, vai ārvalstu valūtā.
Turklāt tiek veikti daži izejošie maksājumi, lai atlīdzinātu maksu saistībā ar pārmaksātajiem maksājumiem no lietotājiem vai iebildumu procesa rezultātā.
Birojs pieprasa arī citus pakalpojumus, kas saistīti ar izejošiem maksājumiem, piemēram:
• debetkaršu un kredītkaršu nodrošināšana, kuras var izmantot pirkumiem un naudas izņemšanai visā pasaulē;
• dažādu sertifikātu, banku garantiju, tiešā debeta pakalpojumu un dokumentu apmaiņas izsniegšana.
Karšu un elektronisko maksājumu pakalpojumu nodrošināšana
Daļas numurs: 3
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)66172000 Finanšu darījumu apstrādes un ieskaita sabiedrību pakalpojumi
Birojam nepieciešami maksājumu pakalpojumi, kas ļauj piekļūt un apstrādāt maksājumus, integrējot elektroniskās maksājumu metodes vienā vietā, tostarp tehnoloģisko atbalstu un iekasēto maksājumu apstrādi un nosūtīšanu Birojam.
Spania-Alicante: Furnizarea de servicii legate de plățile primite, efectuate, cu cardul și electronice în favoarea Oficiului Uniunii Europene pentru Proprietate Intelectuală
2022/S 020-045285
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizarea de servicii legate de plățile primite, efectuate, cu cardul și electronice în favoarea Oficiului Uniunii Europene pentru Proprietate Intelectuală
Număr de referinţă: AO/014/21
II.1.2)Cod CPV principal66110000 Servicii bancare
II.1.4)Descriere succintă:
Această procedură vizează încheierea a până la trei contracte-cadru unice pentru prestarea de servicii legate de plățile primite de Oficiu ca parte a taxelor percepute companiilor, până la trei contracte-cadru unice pentru prestarea de servicii legate de plățile efectuate de Oficiu pentru a-și onora obligațiile și până la două contracte-cadru multiple în cascadă pentru furnizarea de servicii de plată care să permită accesul și procesarea plăților prin integrarea metodelor electronice de plată într-un singur loc.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 18 250 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 3
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Furnizarea de servicii legate de plățile primite de bănci
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)66110000 Servicii bancare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Activitățile Oficiului sunt finanțate în întregime din taxele plătite de utilizatorii săi pentru înregistrarea mărcilor și conceptelor lor. Aceste taxe pot fi plătite numai în euro, deoarece Regulamentul privind marca Uniunii Europene nu permite nicio altă monedă. În prezent, Oficiul lucrează cu două bănci, iar numerele de cont bancar corespunzătoare sunt incluse în toate formularele sale de depunere și publicate pe internet.
Plățile primite privind taxele pot fi efectuate sub formă de transferuri bancare de la băncile utilizatorilor situate în întreaga lume către unul dintre cele două conturi bancare disponibile ale Oficiului. Utilizatorii Oficiului pot, de asemenea, să își plătească taxele prin card de debit sau de credit în cursul procesului online de depunere a unei mărci, a unui concept sau de reînnoire a unei mărci UE sau a unui concept comunitar înregistrat.
Furnizarea de servicii legate de plățile efectuate, furnizarea de carduri de debit și de credit și emiterea de certificate și garanții bancare
Lot nr.: 2
Plățile efectuate sunt efectuate de Oficiu prin transfer, și anume către furnizori și membrii personalului din zona SEPA și din întreaga lume, fie în euro, fie în monedă străină.
În plus, se efectuează o serie de plăți pentru rambursarea onorariilor cauzate de plățile în exces de la utilizatori sau ca urmare a rezultatului procedurilor de opoziție.
Oficiul solicită, de asemenea, alte servicii legate de plățile efectuate, cum ar fi:
• furnizarea de carduri de debit și de credit care să fie utilizate pentru achiziții și retrageri de numerar la nivel mondial;
• emiterea de diverse certificate, garanții bancare, servicii de debit direct și un schimb agil de documente.
Prestare de servicii legate de carduri și de plăți electronice
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)66172000 Servicii de gestionare a tranzacţiilor financiare şi servicii de case de compensare
Oficiul are nevoie de servicii de plată care să permită accesarea și procesarea plăților prin integrarea metodelor electronice de plată într-un singur loc, inclusiv sprijin tehnologic și gestionarea și transmiterea către Oficiu a plăților colectate.