A Kbt. 148. §-ában foglaltak szerint.
VI.3) További információk folytatása:
17. A Kbt. 31 § (5) alkalmazása miatti további előírások:
A Kbt. 31 § (5) és a Kbt. 41. § (2) bek. c) pont szerint minden írásbeli kommunikáció és nyilatkozattétel - ideértve az ajánlatok benyújtását is - elektronikus úton történik a Központosított Közbeszerzési (KK) portálon keresztül.
A KK portál használata ingyenes, regisztrációhoz kötött.
Az ajánlatok benyújtásához szükséges informatikai feltételek: legalább fokozott biztonságú elektronikus aláírás, internetkapcsolat, ECDL szintű informatikai ismeret, személyi számítógép, szkenner, irodai programcsomag, aláíró szoftver.
A benyújtandó elektronikus dokumentumokkal kapcsolatos részletes műszaki, tartalmi és formai követelményeket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Ajánlatkérő kizárólag elektronikusan aláírt PDF dokumentumokat és elektronikusan aláírt (ASICE) konténerbe csomagolt fájlokat kezel.
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Suministros - 45735-2018
Hungría-Budapest: Paquetes de software y sistemas de información
2018/S 022-045735
Anuncio de licitación
Suministros
Base jurídica:
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Microsoft szoftverlicencek bővítése, kiegészítése, meghosszabbítása, verzió-követése, cseréje, valamint új szoftverlicencek beszerzése és kapcsolódó szolgáltatások teljesítése
II.1.2)Código CPV principal
48000000 Paquetes de software y sistemas de información
II.1.4)Breve descripción:
Keretmegállapodások kötése a 168/2004. (V. 25.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó intézmények részére Microsoft szoftverlicencek bővítése, kiegészítése, meghosszabbítása, verziókövetése, cseréje, valamint új szoftverlicencek beszerzése és kapcsolódó szolgáltatások teljesítése tárgyban.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 40 000 000 000.00 HUF
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: sí
Pueden presentarse ofertas para todos los lotes
II.2)Descripción
II.2.1)Denominación:
Microsoft szoftver licencek I. (LSP)
Lote nº: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
72260000 Servicios relacionados con el software
II.2.4)Descripción del contrato:
1. Árubeszerzés, 3804 különféle Microsoft szoftver licencre és ezekhez a licencekhez kapcsolódó támogatási és egyéb kapcsolódó szolgáltatásra vonatkozó 1 db ellátási csomag a közbeszerzési dokumentum mellékletét képező cegnev_MSLIC18_R1.xlsx fájl szerint. Valamennyi sorra kötelező az ajánlattétel.
2. A termékek árának tartalmaznia kell a kiszállás, a kiszállítás, a beállítás és az üzembe helyezés költségét is.
3. Ajánlatkérő a piaci vagy műszaki változások következtében az állami normatíva rendszerben meghatározottakon felül, az általános és a részletes termék műszaki követelményekre vonatkozóan további követelményeket írt elő oly módon, hogy az állami normatívában rögzített tulajdonságok és termékadatok mentén határoz meg kötelező követelményeket az eljárás során megajánlható termékekkel és szolgáltatásokkal kapcsolatban a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak szerint.
4. A terméklistában szerepelnek olyan szoftverlicencek, melyekkel kapcsolatos tevékenységeket csak és kizárólag Licencing Solution Provider /LSP/ partner biztosíthat. Erre tekintettel az Ajánlattevőnek, közös ajánlattétel esetén a közös ajánlattevők egyikének rendelkeznie kell licencek forgalmazásához és a szolgáltatás nyújtásához szükséges érvényes fejlesztői minősítéssel (Licencing Solution Provider /LSP/), amely a keretmegállapodás érvénybelépésének feltétele.
5. Az érvényes ajánlattétel feltétele az eredeti gyártói cikkszám használata, melyet Ajánlatkérő a terméklistában közreadott.
6. Az ajánlattétel feltétele: Ajánlattevőnek be kell nyújtania a Microsoft szoftver licencek gyártójától, gyártó magyarországi képviseletétől vagy disztribútorától származó magyar nyelvű gyártói támogatói nyilatkozatot.
7. A rész keretszáma: 5
8. A Kbt. 81.§ (4) bekezdése alapján ajánlatkérő a bírálatnak az aránytalanul alacsony ár vagy költség vizsgálatára vonatkozó részét az ajánlatok értékelését követően végzi el. Ajánlatkérő csak az értékelési sorrendben a keretszám szerinti legkedvezőbb ajánlat tekintetében vizsgálja az ár vagy költség aránytalanul alacsony voltát, és alkalmazza szükség esetén a 72. § szerinti eljárást.
9. A Kbt. 81.§ (5) bekezdés alapján ajánlatkérő az ajánlatok bírálatát – az egységes európai közbeszerzési dokumentumban foglalt nyilatkozat alapján – az ajánlatok értékelését követően végzi el. Ajánlatkérő csak az értékelési sorrendben a keretszám szerinti legkedvezőbb ajánlat tekintetében végzi el a bírálatot.
10. Ajánlatkérő a Kbt. 75. § (6) bekezdés alapján megadja, hogy nem alkalmazza a 75. § (2) bekezdés e) pontját.
11. Értékelési szempont: a Kbt. 76.§ (2) bekezdés a) pontja és a 76. § (5) bekezdés szerinti legalacsonyabb ár.
12. A Kbt. 135. § (5) bekezdésnek megfelelően a keretmegállapodás alapján megkötendő egyedi szerződések esetén felek az ellenszolgáltatás részletekben történő teljesítésében is megállapodhatnak, feltéve, hogy a szerződés jellege miatt ez tényszerűen indokolt.
Microsoft szoftver licencek II. (Disztribútor)
Lote nº: 2
Árubeszerzés, 6564 különféle Microsoft szoftver licencre és ezekhez a licencekhez kapcsolódó támogatási és egyéb kapcsolódó szolgáltatásra vonatkozó 1db ellátási csomag a közbeszerzési dokumentum mellékletét képező cegnev_MSLIC18_R2.xlsx fájl szerint. Valamennyi sorra kötelező az ajánlattétel.
4. Az érvényes ajánlattétel feltétele az eredeti gyártói cikkszám használata, melyet Ajánlatkérő a terméklistában közreadott.
5. Az ajánlattétel feltétele: Ajánlattevőnek be kell nyújtania a Microsoft szoftver licencek gyártójától, gyártó magyarországi képviseletétől vagy disztribútorától származó magyar nyelvű gyártói támogatói nyilatkozatot.
6. A rész keretszáma: 10
7. A Kbt. 81.§ (4) bekezdése alapján ajánlatkérő a bírálatnak az aránytalanul alacsony ár vagy költség vizsgálatára vonatkozó részét az ajánlatok értékelését követően végzi el. Ajánlatkérő csak az értékelési sorrendben a keretszám szerinti legkedvezőbb ajánlat tekintetében vizsgálja az ár vagy költség aránytalanul alacsony voltát, és alkalmazza szükség esetén a 72. § szerinti eljárást.
8. A Kbt. 81.§ (5) bekezdés alapján ajánlatkérő az ajánlatok bírálatát – az egységes európai közbeszerzési dokumentumban foglalt nyilatkozat alapján – az ajánlatok értékelését követően végzi el. Ajánlatkérő csak az értékelési sorrendben a keretszám szerinti legkedvezőbb ajánlat tekintetében végzi el a bírálatot.
9. Ajánlatkérő a Kbt. 75. § (6) bekezdés alapján megadja, hogy nem alkalmazza a 75. § (2) bekezdés e) pontját.
10. Értékelési szempont: a Kbt. 76.§ (2) bekezdés a) pontja és a 76. § (5) bekezdés szerinti legalacsonyabb ár.
11. A Kbt. 135. § (5) bekezdésnek megfelelően a keretmegállapodás alapján megkötendő egyedi szerződések esetén felek az ellenszolgáltatás részletekben történő teljesítésében is megállapodhatnak, feltéve, hogy a szerződés jellege miatt ez tényszerűen indokolt.