Árubeszerzések - 46198-2017
Magyarország-Budapest: Buszok és távolsági buszok
2017/S 026-046198
Tájékoztató az eljárás eredményéről – Közszolgáltatások
A közbeszerzési eljárás eredménye
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
180 db új, csuklós autóbusz beszerzése adásvételi szerződéssel.
II.1.2)Fő CPV-kód
34121000 Buszok és távolsági buszok
II.1.4)Rövid meghatározás:
180 db új, csuklós autóbusz beszerzése adásvételi ügylet keretében, a közbeszerzési dokumentációban részletezettek szerint.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
180 db új, háromtengelyes, csuklós autóbusz beszerzése adásvétel formájában.
Kizárólag új – azaz első alkalommal forgalomba helyezett – autóbusz megajánlására van lehetőség. Az autóbuszok részletes leírását a dokumentációban található „Részletes Műszaki Követelmények” tartalmazza.Csak azonos típusú autóbuszok megajánlására van lehetőség, így a részajánlattétel lehetősége ellentétes volna a gazdasági célszerűség követelményével (Kbt. 50. § (2) bek.).
Jótállás (Garancia): Ajánlatkérő az autóbuszokra az átadás-átvételtől számított teljes körű, „kilométer-korlátozás” nélküli-, kötelezően 24 havi jótállás vállalását írja elő. A kicserélt vagy kijavított fő darabokra vonatkozóan a jótállási és szavatossági idő újrakezdődik azon a napon, amikor az Ajánlatkérő számára kielégítő módon a csere vagy a kijavítás megtörténik.
Fődarabok: motor, nyomatékváltó, futóművek, kormánymű, csuklószerkezet.
Szavatossági felelősség: az Ajánlattevő a műszaki előírásban található „Élettartam elvárások” elnevezésű táblázatban foglalt tételeknek megfelelő időtartamra (10 évre) szavatol azért, hogy – a felépítményváz szerkezete, a karosszéria, és a külső burkolatok esetében nem keletkezik beázás, szilárdsági és korróziósokból törés, vagy javítást igénylő hiba; burkolatcsere, vázelem-csere, padlócsere, – a korrózióvédelem és a zajcsillapítás védőanyagai nem válnak le, – a szerelőfedelek rögzítésének működőképessége nem változik,továbbá a felsorolt szerelvények főjavítása, vagy cseréje a jótállási időn túl, az elvárt időtartam lejártáig vagy futásteljesítmény eléréséig nem válik szükségessé.
Ajánlatkérő az Ajánlattevő tevékenységével vagy mulasztásával kapcsolatban keletkezett kárát akkor érvényesítheti az Ajánlattevővel szemben, ha az bizonyítottan Ajánlattevő hibájából keletkezett. A szerződéses kötelezettségvállalást megerősítő mellékkötelezettségek részletes szabályait a közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
A számla benyújtása és kiegyenlítése során az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (Art.) 36/A. §rendelkezéseit mind az Ajánlattevő, mind az alvállalkozó esetében alkalmazni kell.
Feltételes közbeszerzés a Kbt. 53. § (6) bek. szerint.
Ha Ajánlatkérő beszerzési igényének fedezetét a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium nem tudja biztosítani, ajánlatkérő az eljárást eredménytelenné nyilváníthatja a Kbt. 75. § (2) bek. a) pontja alapján, valamint a Kbt. 131. § (9) bek. és a Kbt. 135. § (12) bek. alapján jár el.