II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Vagt-, sikkerheds- og -receptions-/telefonomstillingstjenester til Europahusets lokaler i Paris, Frankrig, samt til den Europæiske Unions delegation i OECD og Unesco
Sagsnr.: COMM/PAR/2020/RP/0003
II.1.2)Hoved-CPV-kode79710000 Sikkerhedstjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
Formålet med dette udbud er vagt-, sikkerheds- og -receptions-/telefonomstillingstjenester til Europahusets lokaler i Paris og Marseille, Frankrig, samt til den Europæiske Unions delegation i OECD og Unesco i Paris, Frankrig.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1 450 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Bevogtnings- og sikkerhedstjenester
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)79710000 Sikkerhedstjenester
64214200 Telefonomstillingstjenester
79992000 Receptionsarbejde
79713000 Vagttjenester
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Vagt-, sikkerhedstjenester til Europahusets lokaler i Paris, Frankrig, samt til den Europæiske Unions delegation i OECD og Unesco.
Telefonomstillingstjenester, Paris
Delkontraktnr.: 2
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)79992000 Receptionsarbejde
79710000 Sikkerhedstjenester
Telefonomstillingstjenester til Europahusets lokaler i Paris.
Bevogtnings- og receptionstjenester
Delkontraktnr.: 3
Bevogtnings- og receptionstjenester til Europahuset i Paris.
II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Vartiointi-, turvallisuus-, vastaanotto- ja puhelinkeskuspalvelut Ranskan Pariisissa sijaitsevien Eurooppatalon sekä Euroopan unionin OECD:n- ja Unescon-edustuston toimitiloja varten.
Viitenumero: COMM/PAR/2020/RP/0003
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79710000 Turvallisuuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän tarjouspyynnön tarkoituksena on hankkia vartiointi-, turvallisuus-, vastaanotto- ja puhelinkeskuspalveluja Ranskan Pariisissa sekä Marseillessa sijaitsevien Eurooppatalojen sekä Euroopan unionin Ranskan Pariisissa sijaitsevan OECD:n- ja Unescon-edustuston toimitiloja varten.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 1 450 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79710000 Turvallisuuspalvelut
64214200 Puhelinvaihdepalvelut
79992000 Vastaanottopalvelut
79713000 Vartiointipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Vartiointi- ja turvallisuuspalvelut Ranskan Pariisissa sijaitsevien Eurooppatalon sekä Euroopan unionin OECD:n- ja Unescon-edustuston toimitiloja varten.
Puhelinkeskuspalvelut Pariisissa
Osa nro: 2
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79992000 Vastaanottopalvelut
79710000 Turvallisuuspalvelut
Puhelinkeskuspalvelut Pariisissa sijaitsevan Eurooppatalon toimitiloja varten.
Vartiointi- ja henkilöiden vastaanottopalvelut
Osa nro: 3
Marseillen Eurooppatalon vartiointi- ja henkilöiden vastaanottopalvelut
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Services de gardiennage, de sécurité et de réception/standard téléphonique pour les locaux de la Maison de l’UE à Paris, France et de la Délégation de l'Union européenne auprès l'OCDE et de l'Unesco
Numéro de référence: COMM/PAR/2020/RP/0003
II.1.2)Code CPV principal79710000 Services de sécurité
II.1.4)Description succincte:
Cet appel d’offres a pour objet l'achat de services de gardiennage et de sécurité et de réception/standard téléphonique pour les locaux de la Maison de l’UE la Paris et Marseille, France et pour la Délégation de l'Union européenne auprès l'OCDE et de l'Unesco à Paris, France.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 1 450 000.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Services de gardiennage et de sécurité
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)79710000 Services de sécurité
64214200 Services de commutateurs téléphoniques
79992000 Services de réception
79713000 Services de gardiennage
II.2.4)Description des prestations:
Services de gardiennage et de sécurité les locaux de la Maison de l’UE à Paris, France et de la Délégation de l'Union européenne auprès l'OCDE et de l'Unesco.
Services de standard téléphonique Paris
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)79992000 Services de réception
79710000 Services de sécurité
Services de standard téléphonique pour les locaux de la Maison de l’UE à Paris.
Services de gardiennage et d’accueil physique
Lot nº: 3
Services de gardiennage et d’accueil physique de la Maison de l’UE à Marseille.