Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rammekontrakt vedrørende levering af vvs-udstyr og materialer til let anlægs- og byggearbejde og smedearbejde til JRC Ispra — opdelt i 2 partier.
Sagsnr.: JRC/IPR/2016/C.4/0001/OC
II.1.2)Hoved-CPV-kode44100000 Materialer til bygge- og anlægsarbejder og hermed beslægtede varer
II.1.4)Kort beskrivelse:
Formålet med denne kontrakt er at levere vvs-udstyr (parti 1) og materialer til let anlægs- og byggearbejde og smedearbejde (party 2) med henblik på at sikre en uafbrudt forsyning af det centrale varelager hos Det Fælles Forskningscenter i Ispra.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 600 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Parti 1 — levering af vvs-udstyr.
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)44115210 Blikkenslagermaterialer
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Levering af vvs-udstyr med henblik på at sikre en uafbrudt forsyning af det centrale varelager hos Det Fælles Forskningscenter i Ispra.
Parti 2 — levering af materialer til let anlægs- og byggearbejde og smedearbejde.
Delkontraktnr.: 2
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)44100000 Materialer til bygge- og anlægsarbejder og hermed beslægtede varer
Levering af materialer til let anlægs- og byggearbejde med henblik på at sikre en uafbrudt forsyning af det centrale varelager hos Det Fælles Forskningscenter i Ispra.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Smernica 2014/24/EÚ
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Rámcová zmluva na dodanie vodoinštalačného a vykurovacieho vybavenia a materiálov pre menšie stavebné práce a práce so železom pre JRC Ispra – rozdelené do 2 častí.
Referenčné číslo: JRC/IPR/2016/C.4/0001/OC
II.1.2)Hlavný kód CPV44100000 Konštrukčné materiály a súvisiace prvky
II.1.4)Stručný opis:
Cieľom tejto zákazky je dodať vodoinštalačné a vykurovacie vybavenie (časť 1) a materiálov pre menšie stavebné práce a práce so železom (časť 2) s cieľom zaistiť nepretržitú dodávku v centrálnom sklade Spoločného výskumného centra, pracovisko v Ispre.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 600 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: áno
Ponuky možno predkladať na všetky časti
II.2)Opis
II.2.1)Názov:
Časť 1 – Dodávka vodoinštalačného a vykurovacieho vybavenia.
Časť č.: 1
II.2.2)Dodatočné kódy CPV44115210 Klampiarske materiály
II.2.4)Opis obstarávania:
Dodanie vodoinštalačného a vykurovacieho vybavenia s cieľom zaistiť s cieľom zaistiť nepretržitú dodávku v centrálnom sklade Spoločného výskumného centra, pracovisko v Ispre.
Časť 2 – Dodávka materiálov pre menšie stavebné práce a práce so železom.
Časť č.: 2
II.2.2)Dodatočné kódy CPV44100000 Konštrukčné materiály a súvisiace prvky
Dodanie materiálov pre menšie stavebné práce a práce so železom s cieľom zaistiť s cieľom zaistiť nepretržitú dodávku v centrálnom sklade Spoločného výskumného centra, pracovisko v Ispre.