Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
EEA/ADS/22/010 — Levering af midlertidige personaletjenester til Det Europæiske Miljøagentur
Sagsnr.: EEA/2022/OP/0036
II.1.2)Hoved-CPV-kode79620000 Personaleformidling, herunder midlertidigt ansatte
II.1.4)Kort beskrivelse:
EEA har af driftsmæssige årsager behov for midlertidige tjenester til opretholdelse af sin funktionsdygtighed inden for administrative tjenester, navnlig vedrørende levering af midlertidige tjenester i administrative roller (sekretærfunktioner, receptionist, administrativ støtte, administrative assistenter). Denne tjeneste vil lette presset i tjenesten og give mulighed for at gennemføre interviews af fastansatte medarbejdere med henblik på administrative opgaver uden behov for at haste ting igennem eller føle sig presset til at rekruttere uden at følge de normale procedurer og den periode afsat til beslutningsprocessen, som er knyttet til en ordentlig rekruttering af de bedste kandidater.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)79620000 Personaleformidling, herunder midlertidigt ansatte
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
EEA/ADS/22/010 — Levering af midlertidige personaletjenester til Det Europæiske Miljøagentur.