Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Услуги - 51693-2023
Submission deadline has been amended by:  75057-2023
България-София: Услуги, свързани с медицински отпадъци
2023/S 020-051693
Обявление за поръчка
Услуги
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Извозване на разделно събрани опасни болнични отпадъци с код 180106* за нуждите на ВМА и структурите ѝ в страната
II.1.2)Основен CPV код
90524000 Услуги, свързани с медицински отпадъци
II.1.4)Кратко описание:
Обект на настоящата обществена поръчка е „услуга” по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 3 от ЗОП. Обхватът, обемът и изискванията към изпълнението на обществената поръчка са описани и регламентирани в Техническата спецификация, ЧАСТ II от документацията за участие. Извършване на дейностите по извозване на разделно събрани опасни отпадъци с код 180106* на Военномедицинска академия и подчинените й структури в страната, ще се осъществява по видове и количества, съгласно условията на Техническата спецификация, неразделна част от документацията. Прогнозното количество отпадъци с код 180106* се равнява на 7 475 л за срока на поръчката. Изпълнителят ще осъществява възложените му дейности, съгласно изискванията на Възложителя и законовите и подзаконови нормативни актове, регламентиращи дейностите.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 20 000.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
90524400 Услуги по събиране, извозване и отстраняване на отпадъци от болници
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Обект на настоящата обществена поръчка е „услуга” по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 3 от ЗОП. Обхватът, обемът и изискванията към изпълнението на обществената поръчка са описани и регламентирани в Техническата спецификация, ЧАСТ II от настоящата документация за участие. Извършване на дейностите по извозване на разделно събрани опасни отпадъци с код 180106* на ВМА и подчинените й структури в страната, ще се осъществява по видове и количества, съгласно условията на Техническата спецификация, неразделна част от документацията. Прогнозното количество опасни отпадъци с код 180106* се равнява на 7 475 л за целия срок на поръчката. Изпълнителят ще осъществява възложените му дейности, съгласно изискванията на Възложителя и законовите и подзаконови нормативни актове, регламентиращи дейностите. Дейностите по предмета на поръчката, ако е приложимо, се извършват в съответствие със специалните изисквания на Закона за управление на отпадъците (ЗУО), Закона за опазване на околната среда (ЗООС) и всички други норми, регулиращи транспорта (извозването), включително и обезвреждането на опасни болнични отпадъци – Наредба № 2 от 23.07.2014 г. за класификацията на отпадъците, Наредба № 1 от 04.06.2014 г. за реда и образците, по които се предоставя информация за дейностите по отпадъците, както и реда за водене на публични регистри, Наредба за изискванията за третиране и транспортиране на производствени и опасни отпадъци, Наредба № 40 от 14.01.2004 г. за условията и реда за извършване на автомобилен превоз на опасни товари, Наредба № 1 от 09.02.2015 г. за изискванията към дейностите по събиране и третиране на отпадъците на територията на лечебните и здравните заведения.
Дейностите ще се извършват периодично. Посочените количества отпадъци в Техническата спецификация са индикативни/прогнозни като зависят от дейностите извършвани от ВМА и генерираните от структурите отпадъци, до достигане на пределната финансова рамка на договора. Възложителят няма задължение да достигне цялото количество и/или всички номенклатури. Възложителят си запазва правото при необходимост:
-да променя посочените в Техническата спецификация количества болнични отпадъци, съобразно нуждите си;
-да се отказва от дейности по третиране на определени видове отпадъци, включени в спецификацията, в случай на промяна на нормативната уредба, структурни промени във ВМА, както и при отпадане на необходимостта от третиране на посочен вид отпадъци;
-да заявява дейности по третиране на нови видове отпадъци, които не са включени в техническата спецификация, но са в изпълнение на предмета на обществената поръчка; * Под „нови видове” се има предвид: третиране на видове отпадъци, еквивалентни/сходни с включените в Техническата спецификация.