Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ramavtal stål, aluminium och andra metallvaror till Kriminalvårdens arbetsdrift
Referensnummer: 2023-1580
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod14600000 Metallmalmer och legeringar
II.1.4)Kort beskrivning:
via förnyadkonkurrensutsättning
Beskrivning av upphandlingen
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)14622000 Stål
14700000 Basmetaller
14721000 Aluminium
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: