Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjänster - 51815-2023
Sverige-Helsingborg: Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
2023/S 020-051815
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Fastighetssystem
Referensnummer: 22/71
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
II.1.4)Kort beskrivning:
Helsingborgshem upphandlar ett fastighetssystem.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
48810000 Informationssystem
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: