II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:Viitenumero: 10198-2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi45200000 Maa-, tie- ja vesirakennustöiden ja muiden rakennustöiden kokonais- tai osaurakat
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Pyydämme tarjousta Turun kaupungin, Turun Satama Oy:n,Turun Vapaavarasto Oy:n ja Kuntec Oy:n asfalttipäällystöistä yksikköhinnoilla (€/neliö, €/tonni, €/tunti) sopimuskaudelle 1.5.2023 - 30.4.2025 + 2 vuoden optio.
Asfalttipäällystystyöt jaetaan kolmeen osakokonaisuuteen seuraavasti:
1) yli 750 m2 päällystystyöt
2) 100-750 m2 paikkaustyöt
3) alle 100 m2 paikkaustyöt
Jokaiselle osakokonaisuudelle valitaan yksi palveluntuottaja.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 17 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
1 Päällystystyöt yli 750 m2
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)45233200 Erilaiset päällystystyöt
45233221 Tiemerkintöjen maalaustyöt
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Turun kaupungin sekä Turun Satama Oy:n. Kuntec Oy:n ja Turun Vapaavarasto Oy:n asfalttipäällystystöistä yli 750 m2 kohteille 1.5.2023- 30.4.2025 sopimuskaudelle, minkä jälkeen sopimusta voidaan Tilaajan erillisellä päätöksellä jatkaa alkuperäisin ehdoin kahdella (2) vuodella (optio).
Suurempien kohteiden sopimukseen sisältyvät myös ajoratamerkinnät massalla.
2 Päällystystyöt 100-750 m2
Osa nro: 2
Turun kaupungin, Turun Satama Oy:n, Turun Vapaavarasto Oy:n ja Kuntec Oy:n asfalttipäällystystyöt kohteille 100-750 m2, 1.5.2023- 30.4.2025 sopimuskaudelle, minkä jälkeen sopimusta voidaan Tilaajan erillisellä päätöksellä jatkaa alkuperäisin ehdoin kahdella (2) vuodella (optio).
Päällystystyöt alle 100 m2
Osa nro: 3
Turun kaupungin, Turun Satama Oy:n, Turun Vapaavarasto Oy:n ja Kuntec Oy:n asfalttipäällystystyöt alle 100 m2 kohteille, 1.5.2023-30.4.2025 sopimuskaudelle, minkä jälkeen sopimusta voidaan Tilaajan erillisellä päätöksellä jatkaa alkuperäisin ehdoin kahdella (2) vuodella (optio).