II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Liikuntavälineet ja varusteet ajalle 1.4.2023 (tavoite) - 31.3.2025 (1v + 1 v optio)
Viitenumero: 9132-2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi37400000 Urheilutarvikkeet ja -välineet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Turun kaupungin Konsernihallinnon Hankintapalvelut pyytää tarjouksia Naantalin kaupungin, Kaarinan kaupungin, Vehmaan kunnan ja Turun kaupungille hankittavista liikuntavälineistä kilpa- ja harjoituskäyttöön ajalle 1.4.2023 (tavoite) - 31.3.2025, jonka jälkeen sopimusta voidaan tilaajan päätöksellä jatkaa alkuperäisin ehdoin enintään kahdella (2) yhden (1) vuoden pituisella optiolla.
Hankinta on jaettu kilpavälineisiin ja harjoitusvälineisiin. Kilpavälineiden alla on 7 kohderyhmää ja harjoitusvälineiden alla on 13 kohderyhmää.
Hankinnasta tehdään sopimus kunkin kohderyhmän osalta yhden (1) toimittajan kanssa.
Hankintayksiköt eivät sitoudu tiettyyn hankintamäärään tai -arvoon.
Satunnaisia, yksittäisiä hankintoja voidaan saatavuustekijöistä johtuen tai projekti- sekä kehittämishankkeisiin liittyen tehdä vähäisessä määrin tilata myös muilta toimittajilta.
Tilaaja varaa mahdollisuuden kilpailuttaa suuremmat laite- ja tuotekokonaisuudet erikseen.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
KILPA. Kohderyhmä 1 jääurheilu. (Viralliset kilpakäyttöön tarkoitetut, sääntöjen mukaiset välineet)
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)37400000 Urheilutarvikkeet ja -välineet
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinta on kuvattuna tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
KILPA. Kohderyhmä 2 yleisurheilu. (Viralliset kilpakäyttöön tarkoitetut, sääntöjen mukaiset välineet)
Osa nro: 2
KILPA. Kohderyhmä 3 kamppailu. (Viralliset kilpakäyttöön tarkoitetut, sääntöjen mukaiset välineet)
Osa nro: 3
KILPA. Kohderyhmä 4 voimistelu. (Viralliset kilpakäyttöön tarkoitetut, sääntöjen mukaiset välineet)
Osa nro: 4
KILPA. Kohderyhmä 5 jalkapallo. (Viralliset kilpakäyttöön tarkoitetut, sääntöjen mukaiset välineet)
Osa nro: 5
KILPA. Kohderyhmä 6 ulkopalloilu. (Viralliset kilpakäyttöön tarkoitetut, sääntöjen mukaiset välineet)
Osa nro: 6
KILPA. Kohderyhmä 7 sisäpalloilu. (Viralliset kilpakäyttöön tarkoitetut, sääntöjen mukaiset välineet)
Osa nro: 7
HARJOITUS. Kohderyhmä 1 talviurheilu. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta)
Osa nro: 8
HARJOITUS. Kohderyhmä 2 yleisurheilu. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta ja erilaisilla alustoilla, esim. asfaltti ja karkea sora)
Osa nro: 9
HARJOITUS. Kohderyhmä 3 kamppailu. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta ja erilaisilla alustoilla, esim. asfaltti ja karkea sora)
Osa nro: 10
HARJOITUS. Kohderyhmä 4 voimistelu. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta ja erilaisilla alustoilla, esim. asfaltti ja karkea sora)
Osa nro: 11
HARJOITUS. Kohderyhmä 5 jalkapallo. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta ja erilaisilla alustoilla, esim. asfaltti ja karkea sora)
Osa nro: 12
HARJOITUS. Kohderyhmä 6 ulkopalloilu. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta ja erilaisilla alustoilla, esim. asfaltti ja karkea sora)
Osa nro: 13
HARJOITUS. Kohderyhmä 7 sisä- ja ulkopalloilu. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta ja erilaisilla alustoilla, esim. asfaltti ja karkea sora)
Osa nro: 14
HARJOITUS. Kohderyhmä 8 muut välineet. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta ja erilaisilla alustoilla, esim. asfaltti ja karkea sora)
Osa nro: 15
HARJOITUS. Kohderyhmä 9 vesiliikuntavälineet ja varusteet. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta)
Osa nro: 16
HARJOITUS. Kohderyhmä 10 muut tarvikkeet uimahalleihin. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta)
Osa nro: 17
HARJOITUS. Kohderyhmä 11 hengenpelastusvälineet. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta)
Osa nro: 18
HARJOITUS. Kohderyhmä 12 uinninvalvojan vaatetus. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta)
Osa nro: 19
HARJOITUS. Kohderyhmä 13 polkupyörät ja niiden varusteet. (Tulee kestää kovaa päivittäistä kulutusta)
Osa nro: 20