Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dodávky - 52409-2023
Zobraziť úsporné zobrazenie
Toto oznámenie zrušil(-a):  111885-2023
Slovensko-Bratislava: Vozidlá pre núdzové/záchranné služby
2023/S 020-052409
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
II.1)Opis
II.1.1)Názov pridelený zákazke verejným obstarávateľom:
Zdravotnícke odsunové vozidlá
II.1.2)Druh zákazky a miesto uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služieb
Tovary
Kúpa
Hlavné miesto alebo lokalita uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služieb: Liptovský Mikuláš, Slovenská republika alebo iné miesto na území SR, tak ako bude dohodnuté v jednotlivých Kúpnych zmluvách.
Kód NUTS SK Slovensko
II.1.4)Informácie o rámcovej dohode
II.1.5)Stručný opis zákazky alebo nákupu (nákupov):
Predmetom tejto zákazky je nákup tovaru a poskytnutie sprievodných služieb a tovaru vo forme logistickej podpory.
Tovarom sa rozumie:
1.) Zdravotnícke odsunové vozilo na terénnom podvozku v modifikácii "rýchla lekárska pomoc" (ďalej aj ako "RLP") musí umožňovať prepravu zdravotníka resp. lekára a chorých a ranených v nadstavbe s možnosťou (variabilitou) úpravy miest prepravovaných:
- troch (3) ležiacich chorých/ranených a jedného (1) zdravotníka resp. lekára,
- troch (3) sediacich chorých/ranených a jedného (1) ležiaceho chorého/raneného a jedného zdravotníka resp. lekára,
- jedného (1) ležiaceho chorého/raneného a jedného (1) zdravotníka resp. lekára.
2.) Zdravotnícke odsunové vozilo na terénnom podvozku (ďalej aj ako "ZOV" alebo "vozidlo") v modifikácii "rýchla zdravotnícka pomoc" (ďalej aj ako "RZP") musí umožňovať prepravu zdravotníka resp. lekára a chorých a ranených v nadstavbe s možnosťou (variabilitou) úpravy miest:
3.) Diagnostické zariadenie (ktoré vie diagnostikovať chybu na vozidle, bez diagnostiky nadstavby). V prípade že si to bude povaha/typ diagnostického zariadenia vyžadovať, tak príslušný dodávaný software bude započítaný v cene diagnostického zariadenia.
(ďalej spolu aj ako "tovar").
Súčasťou ceny vozidla je aj prvotné školenie vodičov a prvotné školenie obsluhy zdravotníckej nadstavby v predpokladanom/požadovanom množstve uvedenom v bode II.2.1) tohto oddielu tohto Oznámenia. Rozdiel medzi modifikáciu vozidla RLP a vozidla RZP je vo výbave zdravotníckej nadstavby.
Logistickou podporou sa rozumie:
1) Katalóg náhradných dielov v elektronickej podobe, alebo on-line verzia s bezplatným prístupom, po celú dobu trvania zmluvného vzťahu a záruky dodaných vozidiel,
2) Súprava náhradných dielov 1:1,
4) Školenie inštruktorov vodičov,
5) Školenie inštruktorov obsluhy a údržby zdravotníckej nadstavby,
6) Vyškolenie dielenských špecialistov,
7) Dokumentácia potrebná na vykonanie uvedených prvotných zaškolení (viď "tovar" vyššie) a školení inštruktorov, s možnosťou bezplatného kopírovania a spracovávania vlastnými silami podľa potrieb OS SR (ďalej aj ako "školiaca dokumentácia").
Účelom logistickej podpory je zabezpečenie správneho užívania vozidiel, používania zdravotníckej nadstavby a výbavy, ako aj správna obsluha, údržba a fungovanie vozidiel (Tovar a Logistická podpora ďalej spolu ako "predmet zákazky").
Vybrané požiadavky na dodávané vozidlá:
- dodávané vozidlá budú v zmysle zákona č. 106/2018 Z.z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej ako "zákon č. 106/2018") z kategórie vozidiel M1G.
- dodávané vozidlá budú v modifikácii/výbave podľa EN1789 a Opatrenia MZ SR č. 10548/2009-OL.
- dodávané vozidlá budú pozostávať z terénneho podvozku s dvojmiestnou kabínou pre vodiča a spolujazdca (ďalej ako "kabína") a zdravotníckej nadstavby vybavenej filtroventilláciou (ďalej aj ako "nadstavba"), určenej na prevoz chorých a ranených.
- dodávané vozidlá budú nové (vyrobené najskôr v roku podpisu kúpnej/čiastkovej zmluvy), do doby dodania nepoužité, budú vyrobené oprávneným certifikovaným výrobným podnikom v súlade s požiadavkami kupujúceho (verejný obstarávateľ).
- dodávané vozidlá budú výrobkami obranného priemyslu (kategória/skupina VM7.f).
Vozidlá musia umožňovať v nadstavbe prepravu zdravotníka, lekára, chorých a ranených po spevnených, nespevnených komunikáciách, v teréne a zamorenom priestore.
Kupujúci (verejný obstarávateľ) akceptuje, že prvé dodávané vozidlo, bude nové a použité výhradne pri skúškach. Predmetom dodania môže byť len také vozidlo, ktoré bude vyhotovené v súlade s požiadavkami uvedenými v tomto Oznámení a v Súťažných podkladoch (prípadne v ostatných dokumentoch, ktoré sprístupní verejný obstarávateľ v profile tejto zákazky), ktoré úspešne absolvuje kontrolné skúšky a vojskové skúšky a bude schválené kupujúcim.
Úspešný uchádzač/predávajúci po uzatvorení zmluvného vzťahu (na výzvu kupujúceho) splní záväzok vykonať/podrobiť ním ponúkané prvé vozidlo v modifikácii (zdravotníckej nadstavbe/výbave) RLP kontrolným skúškam a vojskovým skúškam a odstráni všetky zistené nedostatky vyplývajúce z týchto vykonaných skúšok. V prípade zistenia nedostatkov, budú skúšky opakované do odstránenia nedostatkov.
Cieľom/predmetom skúšok bude kontrola a overenie parametrov a špecifikácie vozidla, uvedených v tomto Oznámení a v Súťažných podkladoch, na vozidle ponúkanom úspešným uchádzačom.
V prípade zistenia nedostatkov počas skúšok, vzniká predávajúcemu záväzok vykonať skúšky opakovane až do odstránenia nedostatkov, pričom náklady a cena za vykonanie skúšok, aj opakovaných skúšok, a najmä odstránenie všetkých nedostatkov na tovare zistených týmito skúškami budú zahrnuté v celkovej kúpnej cene tovaru cenovej ponuke záujemcu/uchádzača.
V prípade nutnosti opakovania skúšok je cieľom skúšok odstránenie všetkých (možných) nedostatkov, zistených týmito skúškami. Verejný obstarávateľ/kupujúci nebude požadovať splnenie nárokov a požiadaviek nad rámec nárokov, požiadaviek a špecifikácie uvedených v tomto Oznámení a v Súťažných podkladoch.
Kodifikácia, Štátne overovanie kvality a skúšky vozidiel:
Dodávaný tovar (vozidlá a diagnostické zariadenia) bude podliehať kodifikácii a štátnemu overovaniu kvality (ďalej len ŠOK) podľa Zákona č. 11/2004 Z. z. o obrannej štandardizácii, kodifikácii a štátnom overovaní kvality výrobkov a služieb na účely obrany v znení neskorších predpisov. Povinnosť Kodifikácie, ŠOK a uvedených skúšok bude zakotvená v zmluvnom vzťahu.
Pred uzatvorením zmluvného vzťahu dodá úspešný uchádzač/predávajúci schválené Technické podmienky na dodanie výrobkov a služieb na účely obrany (ďalej aj ako "Technické podmienky") pre tovar, vypracované podľa Slovenského obranného štandardu SOŠ 001, vydanie 3. z apríla 2016, a to spolu s návrhom kodifikačných údajov na prvý kus tovaru.
Ak na základe záverov/výsledkov kontrolných a používateľských skúšok príde k zmene/úprave obsahu Technických podmienok doručených pred uzatvorením zmluvného vzťahu, predávajúci je povinný vypracovať a dodať upravené Technické podmienky (na základe záverov/výsledku skúšok) na schválenie Generálnemu riaditeľovi SEMOD najneskôr 30 kalendárnych dní pred odovzdaním/prevzatím prvého kusu vozidla v modifikácii RLP kupujúcim (verejný obstarávateľ).
V celkovej cene predmetu zákazky (tovar a logistická podpora) sú zahrnuté aj všetky náklady predávajúceho súvisiace s dodaním tovaru do miesta dodania a poskytnutím logistickej podpory, náklady súvisiace s poskytnutím logistickej podpory a náklady vynaložené na vykonanie všetkých skúšok, ako aj odstránenie možných nedostatkov zistených pri kontrolných a vojskových skúškach (aj opakovaných skúškach) realizovaných podľa Smernice Ministerstva obrany Slovenskej republiky č. 14/2019 o vyzbrojovaní (ďalej len Smernica o vyzbrojovaní) na prvom kuse vozidla v modifikácii RLP. Predávajúci sa do desiatich (10) dní od nadobudnutia účinnosti rámcovej dohody oboznámi so Smernicou o vyzbrojovaní, ktorú mu kupujúci odovzdá pri podpise rámcovej dohody a bude konať podľa nej.
Predmet zákazky môže byť dodaný po častiach, zároveň bude umožnená aj čiastková fakturácia za riadne dodaný predmet zákazky.
Podrobné požadované technické parametre a špecifikácia predmetu zákazky sú uvedené v Informatívnom dokumente uvedenom v dokumentoch k tejto zákazke.
II.1.6)Spoločný slovník obstarávania (CPV)
34144200 Vozidlá pre núdzové/záchranné služby
II.2)Množstvo alebo rozsah zmluvy
II.2.1)Celkové množstvo alebo rozsah:
Predpokladané odberné množstvo predmetu zákazky, počas trvania zmluvného vzťahu:
Tovar:
41 ks vozidiel z toho: 12 ks v modifikácii (zdravotníckej nadstavbe/výbave) RLP, 29 ks v modifikácii (zdravotníckej nadstavbe/výbave) RZP a
3 ks diagnostické zariadenie (ktoré vie diagnostikovať chybu na vozidle, bez diagnostiky nadstavby). V prípade že si to bude povaha/typ diagnostického zariadenia vyžadovať, tak aj príslušný dodávaný software, bude započítaný v cene diagnostického zariadenia.
Súčasťou kúpnej ceny vozidiel je aj poskytnutie prvotného školenia vodičov (82 osôb) a prvotného školenia obsluhy zdravotníckej nadstavby (41 osôb).
Logistická podpora:
3 ks Katalóg náhradných dielov v elektronickej podobe, príp. on-line bezplatný prístup po celú dobu trvania zmluvného vzťahu a záruky posledného dodaného kusu vozidla,
41 ks/súprav náhradných dielov 1:1 ku každému dodanému vozidlu (zabezpečujúca ročnú prevádzku vozidla, napr. žiarovky, filtre, tesnenia, poistky a pod.)
5 osôb - školenie inštruktorov vodičov,
3 osoby - školenie inštruktorov obsluhy a údržby zdravotníckej nadstavby,
5 osôb - školenie inštruktorov dielenských špecialistov a
Požaduje sa dodanie kompletnej dokumentácie potrebnej na vykonanie prvotného školenia vodičov, prvotného školenia obsluhy a údržby zdravotníckej nadstavby a vyššie uvedené školenia inštruktorov s možnosťou bezplatného kopírovania a spracovávania vlastnými silami podľa potrieb OS SR (ďalej ako školiaca dokumentácia).
Školenia inštruktorov budú zmluvnými stranami dohodnuté 30 dní pred dodaním prvého kusu vozidla.
Diagnostické zariadenia sa požaduje dodať spolu s prvým dodávaným kusom vozidla.
Spolu s vozidlo bude dodaná aj požadovaná sprievodná dokumentácia a školiaca dokumentácia v požadovanom rozsahu.
Konkrétne odberné množstvo tovaru a logistickej podpory bude upravené v jednotlivých Kúpnych zmluvách, ktorými bude čerpané z Rámcovej dohody uzatvorenej medzi zmluvnými stranami.
Predpokladaná hodnota bez DPH: 26158185.29 EUR
II.2.2)Informácie o opciách
Opcie: nie