Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ventilationsservice driftentreprenad
Referensnummer: UH23-/4
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4)Kort beskrivning:
Entreprenaderna omfattar teknisk drift (tillsyn och skötsel) av ventilationssystem samt viss administrativ förvaltning för Bostads AB Poseidons fastigheter i Göteborg. Fastighetsbeståndet delas in i 7 st distrikt/entreprenader: Angered, Backa, Centrum, Hisingen, Kortedala, Väster, Öster. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera distrikt.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
45331210 Installation av ventilation
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: