Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 52675-2023
Magyarország-Budapest: Zöldterület-ültetési és -karbantartási szolgáltatások
2023/S 020-052675
Ajánlati/részvételi felhívás – Közszolgáltatások
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Fakivágás, cserjeirtás, kaszálás, telepítés
Hivatkozási szám: EKR002001072022
II.1.2)Fő CPV-kód
77310000 Zöldterület-ültetési és -karbantartási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Fakivágás, cserjeirtás, kaszálás, fa és cserjetelepítés, valamint kapcsolódó műveleteik”
A MÁV Zrt., mint Ajánlatkérő (AK) a közbeszerzési eljárás eredményeként megkötendő vállalkozási keretszerződés alapján a tulajdonában és kezelésében lévő, Magyarország szerte elhelyezkedő helyszíneken felmerülő zöldfelület karbantartási munkák elvégzését kívánja megrendelni, előreláthatólag közel 55 000 000 m2 kiterjedésű területen.
Szerződés típusa: vállalkozási keretszerződés 36 hónap határozott időre összesen nettó 2 057 213 000,-Ft keretösszeg erejéig, lehívási kötelezettség: 70%
Az elvégzendő zöldterület karbantartási szolgáltatás az alábbi feladatokat foglalja magában, melyek eseti megrendelések alapján kerülnek megrendelésre:
- A MÁV Zrt. kezelésében lévő, üzembiztonságot veszélyeztető vagy elemi esemény következtében balesetveszélyessé vált fák kivágása, gallyazása, a vasúti űrszelvénybe, felsővezeték biztonsági távolságába belenőtt cserjék, bokrok irtása, valamint a hasznosítható faanyag területileg illetékes telephelyére, lerakó helyére történő szállítása, szakszerű elhelyezése, a munkavégzés alatt keletkező, illetve korábbi munkavégzés során keletkezett és helyszínen maradt zöldhulladék helyszíni aprítása, terítéssel vagy elszállítása hatósági engedéllyel rendelkező zöldhulladék lerakóba,
- A szolgáltatás tartalmazza az értékes, koros fa fajok állapotfelmérésére alkalmas FAKOPP 3D műszeres favizsgálatot, szakvélemény, faápolási javaslat készítésével együtt, melyet a Vállalkozó a Megrendelő külön kérésére készít el,
- A MÁV Zrt. kezelésében lévő zöldfelület kaszálása, valamint a Megrendelő külön kérésére a munkavégzés során keletkező kaszálék összegyűjtése, elszállítása fűnyírás, kaszálás és nádvágás esetén,
- A MÁV Zrt. kezelésében lévő területen fák, cserjék telepítése, területi adottságokat figyelembe véve.
Az elvégzendő feladatokat a KD részeként kiadott műszaki leírás valamint a szerződéstervezet részletezi, illetve a közbeszerzés tárgyát képező szolgáltatások várható volumene tekintetében irányadó az AK által a KD részeként kiadásra kerülő részletes Ártáblázat, melyben a 12 hónapra vonatkozó tervezett mennyiségek a korábbi felhasználási tapasztalatok alapján kerültek meghatározásra, ún. tapasztalati mennyiségek.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 2 057 213 000.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A szerződés tárgyát képező feladatok 12 hónapra vetített tapasztalati mennyiségekkel:
Fakivágás döntéssel (4912 db)
Fakivágás emelőkosaras gépjárművel (483 db)
Fakivágás alpintechnikával (704 db)
Gallyazás, ifjítás emelőkosaras gépjárművel (772 db)
Gallyazás, ifjítás alpintechnikával (242 db)
Gallyazás, ifjítás rúdfűrésszel 5,0 m magasságig (317 db)
Rakatolás (1232 tömör m3)
Faanyag telephelyre szállítása (le- és felrakással) (1220 tömör m3)
Cserjék, bokrok kivágása terepszintig (514 259 m2)
Cserjék, bokrok kivágása terepszintig erdészeti szárzúzóval egymenetben aprítással, apríték helyszíni terítésével (514 259 m2)
Cserjék, bokrok gyökérzetének kiszedése (36 m2) és halombagyűjtése (100 112 m2)
Talajban maradt tuskó, gyökértorzsa kiszedése 30,0 cm mélységig (78 db)
Gödrök réteges terítéssel történő visszatöltése, tömörítése (6 m3)
Terepegyengetés (6 m2)
A gödör visszatöltését követően megmaradt maradék, ill. gyökér darabok elszállítása (6 m3)
Suhángok kivágása terepszintig, de max. 5,0 cm tőmagasságig (6336 db)
Gyökérzet kiszedése (18 m2) és halombagyűjtése (36 laza m3)
FAKOPP 3D műszeres favizsgálat (9 db)
Fűnyírás parkosított területen kaszálék összegyűjtéssel (6 alkalom m2 alapú elszámolással)
Kaszálás (1 302 138 m2) és kaszálék összegyűjtés (1 055 020 m2) (különböző terepeken)
Nádvágás (225 131 m2)
Nádvágás és tövében fásodott, de lágyszárú, 1,0 m-t meghaladó növényzet halombagyűjtése (42 laza m3)
Havaria (12 alkalom)
Fa és cserjetelepítés a telepítendő fák kiválasztásával, telepítésével és gondozásával (ennek részeként 14/16 cm törzskörméretű, azaz 5 cm törzsátmérőjű fák ültetése)
Helyszínen történő aprítékolás, apríték terítése (3094 laza m3)
Zöldhulladék elszállítása és szakszerű elhelyezése (1065 laza m3)
A vasúti pályára, illetve a 25 kV feszültségű villamos felsővezetékre és ezek kapcsolódó berendezéseire is veszélyt jelenthető, feszültségmentesítéssel járó fakitermelések esetén Ajánlattevő feladata villamos szakember biztosítása, a vasúti közlekedés akadályoztatása nélkül, kellő körültekintéssel történő feladatelőkészítés, az élet- és vagyonvédelmet szolgáló munkavégzés szakszerűsége a megalapozott előkészítő (pl. a biztonságos fakitermelés módjának meghatározása) és helyszíni felügyeleti feladatokat megköveteli. Az Ajánlatkérő által biztosított felsővezetékes szakközeggel való akár azonnali egyeztetések lebonyolítása, illetve a munkaengedélyek átadása és átvétele a villamos szakember helyszíni munkavégzés során végrehajtandó feladatainak részét képezi.
A fenti feladatelemek szerinti elszámolási naturáliákat és elbírálási célú tapasztalati mennyiségeket részletesebb bontásban a KD mellékleteként kiadott „Ártáblázat” mutatja be. A teljesítésre vonatkozó részletes elvárásokat a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás valamint a szerződéstervezet tartalmazza.