Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Tuulivoimahankkeen tuulimittauskampanjan toteuttaminen
Viitenumero: MH 488/2023
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi71300000 Insinööripalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena on Pohjois-Pohjanmaalla, Sievin kunnan eteläosissa sijaitsevan tuulivoimahankkeen tuulimittauskampanjan toteuttaminen.
Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
38410000 Mittausvälineet
38400000 Fysikaalisten ominaisuuksien mittausvälineet
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: