Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 21/78
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79120000 Rådgivning avseende patent och upphovsrätt
II.1.4)Kort beskrivning:
RISE upphandlar patentbyråer till diverse verksamheter inom koncernen.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79100000 Juridiska tjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Patenttjänster inom ett flertal teknikområden.