Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dostawy - 52881-2023
Submission deadline has been amended by:  72865-2023
Polska-Bydgoszcz: Matematyczne lub prognozujące pakiety oprogramowania
2023/S 020-052881
Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe
Dostawy
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wykonanie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wod.-kan. Wdrożenie systemu inteligentnego sterowania retencją zbiornikowa (SIS-RZ).
Numer referencyjny: ZP-003/D/RZ/2023
II.1.2)Główny kod CPV
48462000 Matematyczne lub prognozujące pakiety oprogramowania
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa i wdrożenie Systemu SIS-RZ wspierającego procesy decyzyjne związane z eksploatacją systemu retencji zbiornikowej na obszarze Bydgoszczy, działającego w oparciu o dane dostarczone przez urządzenia i systemy pomiarowe, a następnie przetworzone przez sztuczną inteligencję opartą o sieć neuronową (SSN) lub inną analogiczną technikę sztucznej inteligencji. System SISRZ ma: 1. pozwalać na optymalne wykorzystanie dostępnej infrastruktury pod kątem minimalizacji przeciążeń systemu kanalizacji deszczowej oraz maksymalizacji gromadzenia i magazynowania wód opadowych do wykorzystania in-situ, 2. wspierać procesy decyzyjne, planowanie oraz eksploatację systemu retencji zbiornikowej, a także umożliwiać sprawne pozyskiwanie, weryfikowanie oraz gromadzenie wymaganych danych opadowych oraz kontrolno-pomiarowych, jak i ich przetwarzanie w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem metod i technik sztucznej inteligencji. System SIS-RZ będzie autonomicznym systemem eksperckim, który pozwoli automatycznie sterować ilością wody w zbiornikach retencyjnych w zależności od prognoz pogody, prognozowanych wielkości opadów w zlewniach kanalizacji deszczowej oraz danych dostarczonych przez systemy pomiarowe. System SIS-RZ będzie w pełni skalowalny, umożliwiając Zamawiającemu przyszłą rozbudowę (w tym aktualizację wykorzystanego modelu sztucznej inteligencji) o nowe elementy infrastrukturalne i kontrolno-pomiarowe. System SIS-RZ będzie wykorzystywać numeryczne prognozy meteorologiczne do predykcji wielkości i dynamiki spływów wód opadowych lub roztopowych z wydzielonych zlewni systemu odwodnienia. Na tej podstawie System SIS-RZ będzie realizować nadrzędne zdalne sterowanie zbiorników retencyjnych przed prognozowanym wystąpieniem opadów jak i podczas ich trwania w celu maksymalizacji zdolności tranzytowych kanalizacji deszczowej i minimalizacji wylań. Wykonawca wykorzysta dane o poziomach napełnienia w kluczowych przekrojach kanalizacji deszczowej oraz w zbiornikach retencyjnych jak również dane o wysokości i intensywności opadów ze stacji meteorologicznych w celu minimalizacji podtopień i maksymalizacji objętości wód opadowych magazynowanych do wykorzystania w zbiornikach po przejściu opadów.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
72212000 Usługi programowania oprogramowania aplikacyjnego
48600000 Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne
73000000 Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
II.2.4)Opis zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa i wdrożenie Systemu SIS-RZ wspierającego procesy decyzyjne związane z eksploatacją systemu retencji zbiornikowej na obszarze Bydgoszczy, działającego w oparciu o dane dostarczone przez urządzenia i systemy pomiarowe, a następnie przetworzone przez sztuczną inteligencję opartą o sieć neuronową (SSN) lub inną analogiczną technikę sztucznej inteligencji. System SISRZ ma: 1. pozwalać na optymalne wykorzystanie dostępnej infrastruktury pod kątem minimalizacji przeciążeń systemu kanalizacji deszczowej oraz maksymalizacji gromadzenia i magazynowania wód opadowych do wykorzystania in-situ, 2. wspierać procesy decyzyjne, planowanie oraz eksploatację systemu retencji zbiornikowej, a także umożliwiać sprawne pozyskiwanie, weryfikowanie oraz gromadzenie wymaganych danych opadowych oraz kontrolno-pomiarowych, jak i ich przetwarzanie w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem metod i technik sztucznej inteligencji. System SIS-RZ będzie autonomicznym systemem eksperckim, który pozwoli automatycznie sterować ilością wody w zbiornikach retencyjnych w zależności od prognoz pogody, prognozowanych wielkości opadów w zlewniach kanalizacji deszczowej oraz danych dostarczonych przez systemy pomiarowe. System SIS-RZ będzie w pełni skalowalny, umożliwiając Zamawiającemu przyszłą rozbudowę (w tym aktualizację wykorzystanego modelu sztucznej inteligencji) o nowe elementy infrastrukturalne i kontrolno-pomiarowe. System SIS-RZ będzie wykorzystywać numeryczne prognozy meteorologiczne do predykcji wielkości i dynamiki spływów wód opadowych lub roztopowych z wydzielonych zlewni systemu odwodnienia. Na tej podstawie System SIS-RZ będzie realizować nadrzędne zdalne sterowanie zbiorników retencyjnych przed prognozowanym wystąpieniem opadów jak i podczas ich trwania w celu maksymalizacji zdolności tranzytowych kanalizacji deszczowej i minimalizacji wylań. Wykonawca wykorzysta dane o poziomach napełnienia w kluczowych przekrojach kanalizacji deszczowej oraz w zbiornikach retencyjnych jak również dane o wysokości i intensywności opadów ze stacji meteorologicznych w celu minimalizacji podtopień i maksymalizacji objętości wód opadowych magazynowanych do wykorzystania w zbiornikach po przejściu opadów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej OPZ), stanowiącym załączniki nr 8 do SWZ.