Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Dostawa energii elektrycznej dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach
Numer referencyjny: OA.272.1.2023
II.1.2)Główny kod CPV09300000 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest: dostawa energii elektryczne dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach posiada 1 numer licznika, znajduje się w grupie taryfowej C21 o nr PPE: 590322400701146284. Średni roczny wolumen zużycia w MWh czynnej całodobowej:: 319,073. Łączna ilość energii elektrycznej dostarczana w okresie realizacji umowy do punktu poboru energii elektrycznej szacuje się na poziomie 908 MWh, tj. w 2023r. - ok. 268 MWh, w 2024r. – ok. 320 MWh i w 2025r. – ok. 320 MWh. Podane zużycie energii elektrycznej ma jedynie charakter orientacyjny, służący do obliczenia szacunkowej wartości zamówienia i porównania ofert. Nie stanowi ono zobowiązania dla Zamawiającego do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości. W przypadku różnicy między zużyciem planowanym a faktycznym, Wykonawca nie będzie z tego tytułu dochodził roszczeń finansowych innych niż te wynikające z ilości zużytej energii. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach ma zawartą na czas nieokreślony umowę o świadczenie usług dystrybucji (OSD) - Tauron Dystrybucja S.A. ul. Podgórska 25A, 31-035 Kraków. Energia elektryczna powinna spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do wypowiedzenia dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej w ramach obowiązujących przepisów i w zakresie obustronnie uzgodnionym przez Zamawiającego i Wykonawcę.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV09310000 Elektryczność
II.2.4)Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: dostawa energii elektryczne dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach posiada 1 numer licznika, znajduje się w grupie taryfowej C21 o nr PPE: 590322400701146284. Średni roczny wolumen zużycia w MWh czynnej całodobowej:: 319,073. Łączna ilość energii elektrycznej dostarczana w okresie realizacji umowy do punktu poboru energii elektrycznej szacuje się na poziomie 908 MWh, tj. w 2023r. - ok. 268 MWh, w 2024r. – ok. 320 MWh i w 2025r. – ok. 320 MWh. Podane zużycie energii elektrycznej ma jedynie charakter orientacyjny, służący do obliczenia szacunkowej wartości zamówienia i porównania ofert. Nie stanowi ono zobowiązania dla Zamawiającego do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości. W przypadku różnicy między zużyciem planowanym a faktycznym, Wykonawca nie będzie z tego tytułu dochodził roszczeń finansowych innych niż te wynikające z ilości zużytej energii. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach ma zawartą na czas nieokreślony umowę o świadczenie usług dystrybucji (OSD) - Tauron Dystrybucja S.A. ul. Podgórska 25A, 31-035 Kraków. Energia elektryczna powinna spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 6 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa do wypowiedzenia dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej w ramach obowiązujących przepisów i w zakresie obustronnie uzgodnionym przez Zamawiającego i Wykonawcę.