Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Taloushallinto-ohjelmiston hankinta
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72212442 Taloushalllinto-ohjelmistojen kehittämispalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintayksikkö kilpailuttaa taloushallinto-ohjelmiston lisäpalveluineen. Hankintayksikkö on Keuruun kaupunki. Kaupungin työntekijät hoitavat myös seuraavien elinkeinopoliittisesti merkittävien yhtiöiden taloushallinnon hankittavalla ohjelmistolla: kehittämisyhtiö Keulink Oy, Keuruun Toimitilat Oy (alla koy Hotelli Keurusselkä), Keuruun Vuokra-asunnot Oy ja Keurusseudun Ateria- ja tukipalvelut Oy.
Tarkemmat tarjousvaatimukset on ilmoitettu tarjouspyynnön liitteissä.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48442000 Taloushallinto-ohjelmatuotteet
48812000 Taloushallinnon tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: