Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 55323-2017
Magyarország-Budapest: Parkolóhely, pihenőhely építése
2017/S 031-055323
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Millenáris területén megvalósítandó közpark, közösségi tér, felszíni és felszín alatti létesítmények kivitelezése.
II.1.2)Fő CPV-kód
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45221200 Alagutak, aknák és aluljárók építése
45112700 Tereprendezési munkák
45223210 Acélszerkezetek építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A területen a jelenlegi terepszint alatt még esetlegesen
meglévő műtárgyak/építmény maradványok bontása, kétszintes mélygarázs építése 500
személygépkocsi férőhellyel, rekreációs városi park, vendéglátó ipari egységek, a hozzájuk
tartozó infrastruktúra és kiszolgáló létesítmények létrehozása, valamint a fény utca, ingatlannal
határos szakaszának áthelyezése és lesüllyesztése, az alábbiak szerint:
Mélygarázs:Komplett kivitelezés tervdokumentáció alapján-hasznos (nettó) alapterület: 17 755
m2; szintszám: 2; rendeltetés: parkoló, kézi autómosó, elektromos autótöltő, kiszolgáló iroda;
az épület monolit vasbeton vázszerkezettel készül, befoglaló mérete 110*100 m, alapozása
vízzáró vasbeton lemezlap és vízzáró résfal A kivitelezési munka magában foglalja az épület
épületgépészeti, épületvillamossági, biztonságtechnikai, parkolás technológiai rendszereinek
kiépítését, a közműellátás biztosítását, parkolók, elektromos autótöltő állomások, valamint
autómosó kialakítását.
Térfelszín feletti épületek:
Feladat: Komplett kivitelezés kivitelezési tervdokumentáció alapján
— összes hasznos (nettó) alapterület: 2030,56 m2; rendeltetés: vendéglátó (2 kávézó),
kiszolgáló, közlekedő; Az 1 és 2 szintes építmények tartószerkezete részint helyben készülő
monolit, vasbeton, illetve acélváz, melyek részben a mélygarázs födémére terhelnek külön
alapozás nélkül, részben talpgerendákkal összekapcsolt, vasbeton pontalapokra.A kávézók
belső kialakítása a később kiválasztott bérlő feladata.
Park:Komplett kivitelezés tervdokumentáció alapján- közműellátás biztosítása, durva
tereprendezés és termőföld feltöltés, parképítés,burkolt területek kialakítása,park körüli
úthálózat felújítása, közvilágítás kiépítésa,térbútorozás telepítése. Nem része a növényzet, a
játszóeszközök, valamint az öntözőrendszer szállítása és telepítése.
— a park teljes területe: 33 184 m2; a park biológiailag aktív, nettó alapterülete: 25 000 m2;
burkolt felületek, vagy épületekkel takart felületek nettó alapterülete: 14 100 m2; vízjáték
nettó alapterülete: 174 m2;
Mamut Bevásárlóközpont felőli határán húzódó vegyes szerkezetű acél/vasbeton építmény
Feladat: Az építmény szerkezetének, járófelületeinek, korlátainak komplett kivitelezése
tervdokumentáció alapján. -hasznos (nettó) alapterület: 2063,7 m2; -szintszám: 4 szint; -
rendeltetés: közlekedés, kilátó; -az építmény HEA, HEB és IPE szelvényekből álló acélvázas
szerkezet (340 tonna acél), befoglaló mérete 228,5*6,5 m, legnagyobb magassága a
terepszinthez képest 18,60 m. Műtárgyak:
Fény utcai műtárgy:
— 100,61 m hosszú (75,61 m zárt, 25,0 m nyitott) monolit vasbeton közúti aluljáró műtárgy
építése, az útpálya átépítése, illetve építése. A meglévő 6,00 m széles burkolat helyett 7,00 m
széles útpálya tervezett. Az útpálya a Fény utca 16 számú ház, és a Kis Rókus utca közötti
szakaszon meglévő tengelyéből kimozdul a Margit körút felé. A Fény utcára merőleges, felszíni
gyalogos átkelőhely után szintsüllyesztés készül ~31 m hosszú szakaszon.
Margit krt.-i kijárati műtárgy: – Monolit vasbeton garázskijárat építése; Hossza: 68,05 m;
Vasbeton szerkezet nettó térfogata: 465 m3;
Munkatér határolás, szivárgó rendszerek:
A munkatér határolás vízzáró 60 cm vastagságú, 2775m2 kiterjedésű résfal a garázskontúrnál
nagyobb területen. Körben a vízzárási kontúr mellett, kívülről mélyszivárgó épül, az áramló
vizek kezelésére és a visszaduzzasztás megakadályozására. A mélygarázs üzemi víztelenítését
az alaplemez alá beépített paplanszivárgóval és drén hálózattal kell biztosítani.