Wstępne ogłoszenie informacyjne
Niniejsze ogłoszenie jest tylko wstępnym ogłoszeniem informacyjnym
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:Numer referencyjny: RFI
II.1.2)Główny kod CPV79540000 Usługi w zakresie tłumaczeń ustnych
II.1.4)Krótki opis:
Region Halland är i förarbetet inför en upphandling avseende tolktjänster. Syftet med upphandlingen är att tillgodose Region Hallands behov av tolkning till och från det svenska språket med hjälp av telefon, video samt på plats och övriga AI-tjänster. Nuvarande volym är cirka 30 000 genomförda tolkningstillfällen per år i vår sjukvårdsverksamhet.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
RFI inför upphandling av tolktjänster
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Tolktjänster
Referensnummer: RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen