Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή βοήθειας εμπειρογνωμόνων για την υποστήριξη των δραστηριοτήτων του ΕΟΠ και του βιομηχανικού μετασχηματισμού και των διασυνδέσεων μεταξύ τους περιβάλλοντος και της υγείας συμπεριλαμβανομένων των χημικών προϊόντων
Αριθμός αναφοράς: EEA/HSR/20/001
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90713000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών για περιβαλλοντικά ζητήματα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο ΕΟΠ αναζητά να συνάψει σύμβαση πλαίσιο παροχής υπηρεσιών με παρόχους υπηρεσιών στον τομέα της κυκλικής οικονομίας, του βιομηχανικού μετασχηματισμού (Παρτίδα 1) και τις διασυνδέσεις μεταξύ του περιβάλλοντος και της υγείας συμπεριλαμβανομένων των χημικών προϊόντων (Παρτίδα 2).
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 800 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Ενότητα Κυκλικής Οικονομίας και Βιομηχανικού Μετασχηματισμού (Circular Economy and Industrial Leadership Unit)
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90710000 Διαχείριση περιβάλλοντος
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Όπως περιγράφεται στο τμήμα Ι.3.1) της συγγραφής υποχρεώσεων.
Περιβάλλον και υγεία συμπεριλαμβανομένων των χημικών προϊόντων
Αριθμός τμήματος: 2
Όπως περιγράφεται στο τμήμα Ι 3.2) της συγγραφής υποχρεώσεων.