Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Υποστήριξη της ανάπτυξης ικανοτήτων σε μητροπολιτικές περιοχές στις λιγότερο ανεπτυγμένες περιφέρειες της Ιταλίας
Αριθμός αναφοράς: REGIO/2022/OP/0002
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79410000 Υπηρεσίες παροχής επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το αντικείμενο της παρούσας πρόσκλησης υποβολής προσφορών είναι η παροχή βοήθειας σε λιγότερο ανεπτυγμένες περιφέρειες της Ιταλίας για τη θέσπιση μέτρων για την αύξηση της διοικητικής ικανότητας. Ο ανάδοχος θα συνεργαστεί με τις λιγότερο ανεπτυγμένες περιφέρειες της Ιταλίας στις οποίες θα επικεντρωθεί το μεγαλύτερο μέρος των κονδυλίων του ΕΤΠΑ (Ευρωπαϊκό Ταμείο Περιφερειακής Ανάπτυξης). Οι εν λόγω περιφέρειες είναι οι εξής: Βασιλικάτα, Καλαβρία, Καμπανία, Μολίζε, Πούλια, Σαρδηνία και Σικελία.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79410000 Υπηρεσίες παροχής επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Υποστήριξη της ανάπτυξης ικανοτήτων σε μητροπολιτικές περιοχές στις λιγότερο ανεπτυγμένες περιφέρειες της Ιταλίας.