Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Netværk for digitale innovationscentre — SMART 2017/0001
Sagsnr.: SMART 2017/0001
II.1.2)Hoved-CPV-kode79419000 Evalueringsrådgivningstjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
Formålet er at forbedre potentialet for digitale centre og acceleratorer i hele Europa ved at lade dem arbejde sammen, udvikle fælles projekter og opbygge et digitalt fællesskab, som kan forbedre den europæiske konkurrenceevne.
Målet er at forbinde alle europæiske digitale interessenter og centre for at udvikle en plan for integration og samarbejde, der er udformet til at skabe fælles projekter og etablere europæiske digitale acceleratorer, som kan udnytte det fulde potentiale, der eksisterer i hele Europa.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)79310000 Markedsanalyse
73210000 Konsulentvirksomhed inden for forskning
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Se internetadressen anført i punkt I.3.
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Netzwerk für digitale Innovationszentren — SMART 2017/0001
Referenznummer der Bekanntmachung: SMART 2017/0001
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79419000 Beratung in Sachen Evaluierung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Das Ziel besteht in der Verbesserung des Potenzials digitaler Zentren und Beschleuniger in ganz Europa, um deren Zusammenarbeit zu fördern, gemeinsame Projekte zu entwickeln und eine digitale Gemeinschaft aufzubauen, mit der die Wettbewerbsfähigkeit Europas gesteigert werden kann.
Damit soll darauf abgezielt werden, alle digitalen Interessengruppen und Zentren in Europa zu verbinden, um einen Plan für Integration und Zusammenarbeit auszuarbeiten, über den gemeinsame Projekte generiert und digitale Beschleuniger in Europa geschaffen werden sollen, die ihr volles Potenzial durch eine europaweite Ausdehnung ausschöpfen können.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79310000 Marktforschung
73210000 Beratung im Bereich Forschung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Siehe die in Abschnitt I.3 angegebene Internetadresse.
Services - 60074-2018
Belgium-Brussels: Digital Innovation Hubs Network — SMART 2017/0001
2018/S 028-060074
Contract notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Digital Innovation Hubs Network — SMART 2017/0001
Reference number: SMART 2017/0001
II.1.2)Main CPV code
79419000 Evaluation consultancy services
II.1.4)Short description:
The objective is to enhance the potential of digital hubs and accelerators across Europe in making them work together, develop common projects and construct a digital community that can increase the European competitiveness.
The aim is to connect all the European digital stakeholders and hubs in order to develop an integration and cooperation plan designed to generate common projects and the creation of European digital accelerators that can use the full potential existing across Europe.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
79310000 Market research services
73210000 Research consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
See Internet address provided in Section I.3.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Netwerk van digitale innovatiecentra — SMART 2017/0001.
Referentienummer: SMART 2017/0001
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie79419000 Evaluatie-adviesdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
De doelstelling is het verbeteren van het potentieel van digitale centra en versnellers over heel Europa door ervoor te zorgen dat zij samenwerken, gemeenschappelijke projecten ontwikkelen en een digitale gemeenschap opbouwen die het Europees mededingingsvermogen kan vergroten.
Doel is om alle Europese digitale belanghebbenden en centra te verbinden om een integratie- en samenwerkingsplan te ontwikkelen dat is ontworpen om gemeenschappelijke projecten tot stand te brengen en de creatie van Europese digitale versnellers die het volledige potentieel kunnen benutten dat binnen Europa bestaat.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)79310000 Uitvoeren van marktonderzoek
73210000 Advies inzake onderzoek
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Zie het internetadres vermeld in I.3.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2.2)Additional CPV code(s)79310000 Market research services