Frankrig-Paris: Vagt-, sikkerheds- og -receptions-/telefonomstillingstjenester til Europahusets lokaler i Paris, Frankrig, samt til den Europæiske Unions delegation i OECD og Unesco
2020/S 027-060400
Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Vagt-, sikkerheds- og -receptions-/telefonomstillingstjenester til Europahusets lokaler i Paris, Frankrig, samt til den Europæiske Unions delegation i OECD og Unesco
Sagsnr.: COMM/PAR/2020/RP/0003
II.1.2)Hoved-CPV-kode79710000 Sikkerhedstjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
Formålet med dette udbud er vagt-, sikkerheds- og -receptions-/telefonomstillingstjenester til Europahusets lokaler i Paris og Marseille, Frankrig, samt til den Europæiske Unions delegation i OECD og Unesco i Paris, Frankrig.
Ranska-Pariisi: Vartiointi-, turvallisuus-, vastaanotto- ja puhelinkeskuspalvelut Ranskan Pariisissa sijaitsevien Eurooppatalon sekä Euroopan unionin OECD:n- ja Unescon-edustuston toimitiloja varten.
Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Vartiointi-, turvallisuus-, vastaanotto- ja puhelinkeskuspalvelut Ranskan Pariisissa sijaitsevien Eurooppatalon sekä Euroopan unionin OECD:n- ja Unescon-edustuston toimitiloja varten.
Viitenumero: COMM/PAR/2020/RP/0003
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79710000 Turvallisuuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän tarjouspyynnön tarkoituksena on hankkia vartiointi-, turvallisuus-, vastaanotto- ja puhelinkeskuspalveluja Ranskan Pariisissa sekä Marseillessa sijaitsevien Eurooppatalojen sekä Euroopan unionin Ranskan Pariisissa sijaitsevan OECD:n- ja Unescon-edustuston toimitiloja varten.
VI kohta: Täydentävät tiedot
France-Paris: Services de gardiennage, de sécurité et de réception/standard téléphonique pour les locaux de la Maison de l’UE à Paris, France et de la Délégation de l'Union européenne auprès l'OCDE et de l'Unesco
Avis d'information complémentaire ou avis rectificatif
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Services de gardiennage, de sécurité et de réception/standard téléphonique pour les locaux de la Maison de l’UE à Paris, France et de la Délégation de l'Union européenne auprès l'OCDE et de l'Unesco
Numéro de référence: COMM/PAR/2020/RP/0003
II.1.2)Code CPV principal79710000 Services de sécurité
II.1.4)Description succincte:
Cet appel d’offres a pour objet l'achat de services de gardiennage et de sécurité et de réception/standard téléphonique pour les locaux de la Maison de l’UE la Paris et Marseille, France et pour la Délégation de l'Union européenne auprès l'OCDE et de l'Unesco à Paris, France.