Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Servizz Ewropew għaċ-Ċaqliq tal-Art Copernicus – Servizzi ta' Appoġġ
Numru ta' referenza: EEA/DIS/R0/19/004
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV72300000 Servizzi tad-data
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Is-Servizz Ewropew għaċ-Ċaqliq tal-Art (EGMS) huwa parti mill-portafoll ta' prodotti tas-servizz ta' monitoraġġ tal-art ta' Copernicus u l-implimentazzjoni tiegħu ġiet fdata lill-AEA. L-għan ta' din is-sejħa għall-offerti huwa li jitwaqqaf kuntratt ta' servizz ma' operatur ekonomiku li jkopri ż-2 xogħlijiet li ġejjin:
— it-twaqqif ta' Bord Konsultattiv ta' Copernicus għaċ-Ċaqliq tal-Art;
— Il-provvista ta' espert ta' appoġġ li se jaħdem fi ħdan il-bini tal-AEA.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 800 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK90700000 Servizzi ambjentali
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Il-monitoraġġ taċ-ċaqliq tal-art huwa komponent ewlieni fil-valutazzjoni u l-immaniġġjar tar-riskju tad-diżastri. L-integrazzjoni ta' dan it-tip ta' informazzjoni fi flussi tax-xogħol operazzjonali futuri fis-setturi kemm pubbliċi kif ukoll privati se twassal b'mod inerenti għal titjib fl-immaniġġjar tar-riskju u l-ħarsien tal-assi fuq skala lokali, reġjonali u pan-Ewropea, u f'ċerti każijiet anke li ssalva l-ħajjiet. Il-kuntratt imwaqqaf taħt din is-sejħa għall-offerti għandu jirriżulta fi:
1) Bord konsultattiv, li għandu jipprovdi pariri u gwida esperti indipendenti lill-AEA dwar l-ispeċifikazzjoni, l-implimentazzjoni, l-evoluzzjoni, u l-operazzjoni tal-Copernicus EGMS; u
2) Espert ta' appoġġ, li għandu jappoġġa l-ispeċifikazzjoni u l-implimentazzjoni tal-Copernicus EGMS f'kollaborazzjni mill-qrib mal-persunal tal-AEA, fornituri ta' servizzi, u l-bord konsultattiv.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie (UE, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Europejska Służba ds. Monitorowania Ruchu Gruntów Copernicus (EGMS – European Ground Motion Service) – usługi wsparcia
Numer referencyjny: EEA/DIS/R0/19/004
II.1.2)Główny kod CPV72300000 Usługi w zakresie danych
II.1.4)Krótki opis:
Europejska Służba ds. Monitorowania Ruchu Gruntów (EGMS – European Ground Motion Service) stanowi część portfolio usług monitorowania obszarów lądowych Copernicus i jej wdrożenie zostało powierzone Europejskiej Agencji Środowiska. Celem niniejszego zaproszenia do składania ofert jest zawarcie umowy o usługi z podmiotem gospodarczym, obejmującej następujące 2 zadania:
— ustanowienie Komitetu doradczego Służby ds. Monitorowania Ruchu Gruntów Copernicus;
— zapewnienie eksperta wspierającego, który będzie pracował na miejscu, w siedzibie EEA.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 800 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.2.4)Opis zamówienia:
Monitorowanie ruchu gruntów jest kluczowym komponentem oceny ryzyka katastrofy i zarządzania takim ryzykiem. Włączenie tego rodzaju informacji do przyszłych operacyjnych przepływów pracy zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym z natury rzeczy doprowadzi do lepszego zarządzania ryzykiem i ochrony zasobów na skalę lokalną, regionalną i ogólnoeuropejską, a w niektórych przypadkach pozwoli nawet na ratowanie życia. Rezultatami umowy zawartej w wyniku niniejszego zaproszenia do składania ofert będą:
1) Komitet doradczy, który będzie zapewniał EEA niezależne porady specjalistyczne i wskazówki dotyczące specyfikacji, wdrażania, ewolucji i obsługi EGMS Copernicus; oraz
2) Ekspert wspierający, który będzie wspierał specyfikację i wdrażanie EGMS Copernicus w ścisłej współpracy z personelem EEA, usługodawcami i komitetem doradczym.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Európska služba v oblasti zemských pohybov Copernicus – podporné služby
Referenčné číslo: EEA/DIS/R0/19/004
II.1.2)Hlavný kód CPV72300000 Dátové služby
II.1.4)Stručný opis:
Európska služba v oblasti zemských pohybov Copernicus (EGMS – Copernicus European Ground Motion Service) je súčasťou produktového portfólia systému monitorovania krajiny Copernicus a jej realizácia bola zverená EEA. Účelom tejto výzvy na súťaž je uzatvoriť zmluvu o poskytovaní služieb s hospodárskym subjektom, ktorá pokryje tieto dve úlohy:
– zriadenie poradného orgánu pre zemské pohyby Copernicus,
– poskytnutie pomocného odborníka, ktorý bude pracovať v priestoroch EEA (na pracovisku).
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 800 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2.2)Dodatočné kódy CPV90700000 Environmentálne služby
II.2.4)Opis obstarávania:
Monitorovanie zemských pohybov je kľúčovým prvkom pri hodnotení a riadení rizík katastrof. Začlenenie tohto druhu informácií do budúcich prevádzkových postupov vo verejnom aj súkromnom sektore bude viesť k lepšiemu riadeniu rizík a ochrane majetku na miestnej, regionálnej a celoeurópskej úrovni a v niektorých prípadoch dokonca k záchrane životov. Výsledkom zmluvy uzatvorenej na základe tejto výzvy na súťaž by malo byť:
1) Poradný orgán, ktorý bude EEA poskytovať nezávislé odborné poradenstvo a usmernenie týkajúce sa špecifikácie, realizácie, vývoja a fungovania služby Copernicus EGMS a
2) pomocný odborník, ktorý bude podporovať špecifikáciu a realizáciu služby Copernicus EGMS v úzkej spolupráci so zamestnancami EEA a poradným orgánom.