Prezentul anunţ este doar un anunț de intenție
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Susținere pentru modelarea economică a politicilor de dezvoltare agricolă și rurală în Europa III
Număr de referinţă: JRC/SVQ/2022/OP/0132-PIN
II.1.2)Cod CPV principal73200000 Servicii de consultanţă în cercetare şi în dezvoltare
II.1.4)Descriere succintă:
Acest contract-cadru va furniza Comisiei, în special Unităților D.4 - Economia agriculturii și D.5 - Securitatea alimentară ale Centrului Comun de Cercetare, expertiză dovedită de înaltă calitate în utilizarea și dezvoltarea instrumentelor de modelare (agro)economică și capacitatea de a furniza Comisiei asistența tehnică, analiza și evaluarea necesare pentru analiza politicilor agricole și conexe în Europa. Un punct central al sprijinului solicitat în cadrul acestui contract este asistența tehnică pentru întreținerea, dezvoltarea și aplicarea modelelor agroeconomice de bază utilizate în unitățile respective ale JRC (în special Aglink-Cosimo, AGMEMOD, CAPRI, IFM-CAP, MAGNET, CGEBox și BioSAMs).
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 6 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)73200000 Servicii de consultanţă în cercetare şi în dezvoltare
73110000 Servicii de cercetare
48980000 Limbaje şi instrumente de programare
72212980 Servicii de dezvoltare de limbaje şi instrumente de programare
79311400 Servicii de cercetare economică
79311410 Evaluare a impactului economic
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Susținere pentru modelarea economică a politicilor de dezvoltare agricolă și rurală în Europa III.