Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjenesteydelser - 66791-2023
Danmark-Kolding: Rengøring af lokaler
2023/S 023-066791
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringsservice og (IFIRS)
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90911100 Rengøring af lokaler
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rengøringsservice på 5 medlemsskoler under IFIRS. Rengøringsservice omfatter løbende
indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Opgaven udbydes i 5 delaftaler, henholdsvis delaftale 1: Social- og sundhedsskolen Esbjerg, delaftale 2: Learnmark Horsens, delaftale 3: Horsens Gymnasium & HF, delaftale 4: Social- og Sundhedsskolen Fredericia Vejle Horsens, delaftale 5: Kolding Gymnasium.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Social- og sundhedsskolen Esbjerg
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
90911200 Rengøring af bygninger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Learnmark Horsens
Delkontraktnr.: 2
Horsens Gymnasium & HF
Delkontraktnr.: 3
Social- og Sundhedsskolen Fredericia, Vejle, Horsens
Delkontraktnr.: 4
Kolding Gymnasium
Delkontraktnr.: 5