Építési beruházás - 81034-2022
Magyarország-Budapest: Lakóházak építése
2022/S 032-081034
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
[MALTA_DBR] Lakóépületek építése és felújítása
Hivatkozási szám: EKR001602452021
II.1.2)Fő CPV-kód
45211300 Lakóházak építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Dinamikus beszerzési rendszer létrehozása, amelynek tárgya „Könnyűszerkezetes lakóépületek építése és eltérő állagú lakóépületek felújítása a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és partnerei részére dinamikus beszerzési rendszer keretében
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45100000 Terep-előkészítő munkák
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45210000 Magasépítési munka
45211000 Többlakásos épületek és önálló házak kivitelezése
45211100 Házépítési munka
45220000 Mérnöki és építési munkák
45223000 Szerkezetek építése
45231000 Csővezetékek, hírközlési és villamos vezetékek építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45232000 Csővezeték- és kábelfektetés járulékos munkája
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45260000 Tetőfedés és egyéb különleges szakipari munkák
45261000 Fedélszék felállítása és tetőfedés, illetve kapcsolódó munkák
45262000 Különleges szakipari munkák a tetőfedésen kívül
45262690 Leromlott állagú épületek felújítása
45262700 Épületátalakítási munka
45300000 Épületszerelési munka
45310000 Villamos szerelési munka
45320000 Szigetelési munka
45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka
45340000 Kerítés, korlát és biztonsági berendezések szerelése
45350000 Gépészeti szerelések
45410000 Vakolás
45420000 Asztalos- és ácsipari szerelés
45430000 Padló- és falburkolás
45440000 Festés és üvegezés
45450000 Egyéb épületbefejezési munka
45453000 Nagyjavítás és felújítás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A teljesítés fő helyszíne: Magyarország területén, a „Felzárkózó települések" programba bevont, települések, az ország négy régiójában, az alábbi megyékben: Baranya, Békés, BAZ, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Pest, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Veszprém, Zala, tervezetten az ország 300 hátrányos települését érintően, a Műszaki Leírásban megadott információk szerint
Dinamikus beszerzési rendszer létrehozása, amelynek tárgya „Könnyűszerkezetes lakóépületek építése és eltérő állagú lakóépületek felújítása a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és partnerei részére dinamikus beszerzési rendszer keretében”
Ajánlatkérő a Közbeszerzési Dokumentumokban részletesen ismerteti azokat az építési beruházás kategóriákat és jellemzőiket, amelyekre a „Felzárkózó települések" modellprogram megvalósítása érdekében dinamikus beszerzési rendszert (továbbiakban DBR) kíván létrehozni. A „Felzárkózó települések" modellprogram megvalósítási céljaival összhangban a „Lakhatás” tevékenyég kapcsán a DBR keretében megvalósuló beruházások célja valamennyi kategóriában azonosan az életkörülményeinek javítása településszintű, komplex lakhatási beavatkozásokkal, a lakhatási körülmények javítása, épületek karbantartása, felújítása, biztonságos lakókörnyezet kialakítása.
A tárgyi DBR építési beruházás kategóriák és mennyiségek, azzal, hogy hogy a kategóriák részletes leírását a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza:
1. Új ház építése: kb. bruttó 80 m2 alapterületű, tervezetten 8 helyiségből álló, földszintes, alápincézetlen, beépítetlen tetőterű, nyeregtetővel fedett, egytraktusú, tornácos családi ház építése. Az épület külső befoglaló méretei tervezetten kb. 14,60 x 6,35 m az Ajánlatkérő által rendelkezésre bocsátott „építészeti terv” alapján. Az épület könnyűszerkezetes, acélvázas kialakítású, tipizált, moduláris elemekből készül. Tervezett mennyiség kb. 400 db új ház megépítése.
2. Felújítás: A felújításokra az ajánlatkérő tulajdonában lévő, kb. bruttó 60-80 nm alapterületű eltérő állapotú épületeken kerül sor, amelyek bérlakásként kerülnek hasznosításra. Minden épület felmérése, műszaki felülvizsgálata alapján részletes költségvetés készül az elvégzendő munkákra, amely a DBR ajánlattételi szakaszában kerül rendelkezésre bocsátásra. Minden felújított épületnek biztosítania kell a biztonságos és egészséges lakhatási körülményeket. Az épületek felújítása során biztosítani szükséges:
- Tartószerkezetileg megfelelő falak, födémek, tartószerkezetek
- Vízzáró tetőfedés és csapadékvízelvezető rendszer
- Bevilágítást, szellőzést, bejutást, biztonságot biztosító nyílászárók
- Padlóburkolatok és szükség szerint falburkolatok
- Tisztasági festéssel/meszeléssel fertőtlenített falak
- Biztonságos elektromos hálózat
- Tisztálkodási és a használati igényeket biztosító víz és csatornahálózat a megfelelő szennyvíz elhelyezési és/vagy kezelési rendszerrel
- Épület fűtését biztosító helyiségenként egyedi és/vagy központi fűtési rendszert
Minimális építészeti szint: min. 1 szoba (~16 m2), önálló szellőzést és bevilágítást biztosító nyílászáróval, főzőhelyiségek, fürdőhelyiség, WC. A felújítások során kiépülő rendszerek: elektromosság, víz-, csatorna hálózat, fűtés, kémény, burkolat, nyílászáró, konyhai berendezés. Tervezett mennyiség kb. 1600 db ház felújítási munkáinak elvégzése.
Tervezési feladatot Ajánlattevőknek egyik kategóriában sem kell ellátnia, az építészeti tervek „adaptálására”, „jövőbeli módosítására” vonatkozó követelmények kizárólag Ajánlatkérő vonatkozásában állnak fenn.
Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárás jelen részvételi szakaszában rendelkezésére álló - véglegesnek még nem tekinthető - „építészeti terveket” és munkaközi terveket az 1. termékkategória részletesebb bemutatása érdekében a részvételi dokumentáció részeként rendelkezésre bocsátja, azzal a kitétellel, hogy az eljárás jelen szakaszában bemutatott „építészeti terv” tájékoztató jellegű, amelytől Ajánlatkérő a DBR ajánlattételi szakaszában eltérhet. Ezen eltérést okozhatja különösen, de nem kizárólagosan az a körülmény, hogy az „építészeti tervek” (egyszerű bejelentési terv, kiviteli tervdokumentáció) helyszínenkénti adaptálásra szorulnak, továbbá a kivitelezések közbeni tapasztalatok okán jövőbeli módosításra is szorulhatnak. Megvalósítandó típustervnek minden eseten a DBR adott ajánlattételi szakaszában rendelkezésre bocsátott tervdokumentáció tekintendő!
A DBR jelen részvételi szakaszában az egyes építési beruházás kategóriákként meghatározott becsült mennyiség tájékoztató jelleggel, a „Felzárkózó települések” hosszú távú modellprogramjának megvalósítási terve alapján került meghatározásra, amelytől Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján a DBR időtartama alatt a konkrét beszerzési igényeihez igazodóan eltérhet.
Ajánlatkérő a DBR megvalósítása során a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírásokat, konkrét típusterveket, kiviteli-, illetve bejelentési terveket, részletes költségvetéseket és szerződéses feltételeket a DBR-ben részt vevő Ajánlattevők számára, a DBR ajánlattételi szakaszában, az ajánlattételi felhívás megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre.
Ajánlatkérő a DBR részvételi szakaszában a részajánlat-tétel lehetőségét nem biztosítja, mivel Ajánlatkérő a „Felzárkózó települések" modellprogram építési beruházásainak megvalósítására egy DBR-t kíván létrehozni, az építési beruházási kategóriák pedig a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján nem azonosíthatóak a részajánlat-tételi lehetőségek meghatározásának módjával, mivel azok a tervezett beszerzések jellegének egyértelmű meghatározására és nem pedig a részek elhatárolására szolgálnak. Emellett azonban Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján fenntartja annak a lehetőségét, hogy a DBR megvalósítása során, az ajánlattételi felhívás megküldésével egyidejűleg, az abban foglalt konkrét beszerzési igényre vonatkozóan - a konkrét közbeszerzések tárgyától és jellegétől függően - a részajánlat-tétel lehetőségek határozzon meg az ajánlattételi felhívásban. Az ajánlattételi szakaszokban az egyes részek meghatározásának szempontjai: a kivitelezés tárgyát képező munka műszakilag szakaszolható-e, vagy sem, annak egyes részfolyamatai szorosan egymáshoz kapcsolódnak-e, vagy sem, tartalmaznak-e olyan részfeladatot, amely a többitől elválaszthatóan, önálló egységként kezelhetőek, vagy sem, továbbá a beruházás munkaszervezése, ill. a tevékenység részekre bontása egy nyertes ajánlattevő esetében hatékonyabban, gazdaságilag észszerűbben megoldható-e, vagy sem.