Bheilg, an-An Bhruiséil: Conradh creatlaí maidir le hiniúchadh fíoraithe ar chóras bainistíochta comhshaoil EMAS agus le haghaidh na ráitis ón gCoimisiún Eorpach faoin gcomhshaol i leith na mblianta 2016–2019 a bhailíochtú
2016/S 050-082089
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Conradh creatlaí maidir le hiniúchadh fíoraithe ar chóras bainistíochta comhshaoil EMAS agus le haghaidh na ráitis ón gCoimisiún Eorpach faoin gcomhshaol i leith na mblianta 2016–2019 a bhailíochtú.
II.1.2)Príomhchód CPV90710000 Environmental management
II.1.4)Cur síos achomair:
Is éard is ábhar an chonartha chreatlaí feidhmíocht an fhíoraithe sheachtraigh ar chóras bainistíochta comhshaoil EMAS an Choimisiúin de réir Rialachán EMAS le haghaidh na 4 bliana (2016–2019) ag fíoraitheoirí creidiúnaithe agus seachadadh ag deireadh an phróisis de gach ceann de na doiciméid riachtanacha atá de dhíth maidir le clárú EMAS.
Ní foláir nó go mbeidh an conraitheoir ábalta an deimhniú ISO 14001 a sheachadadh san am céanna le haghaidh láithreáin an Choimisiúin a chuir iarratas isteach air.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 220 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise90714000 Environmental auditing
79132000 Certification services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Féach ar an seoladh Idirlín atá curtha ar fáil in Alt I.3.
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Contratto quadro per l'audit di verifica del sistema di gestione ambientale EMAS e la convalida delle dichiarazioni ambientali della Commissione europea per gli anni 2016–2019.
II.1.2)Codice CPV principale90710000 Gestione ambientale
II.1.4)Breve descrizione:
L'oggetto del contratto quadro è l'esecuzione della verifica esterna del sistema di gestione ambientale EMAS della Commissione in conformità del regolamento EMAS per 4 anni (2016–2019) da parte di verificatori accreditati e la consegna alla fine del processo di tutti i documenti richiesti necessari per la registrazione EMAS.
Il contraente deve essere in grado di consegnare al tempo stesso il certificato ISO 14001 per i siti della Commissione per cui si è candidato.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 220 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari90714000 Audit ambientale
79132000 Servizi di certificazione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
cfr. indirizzo Internet indicato alla sezione I.3).
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Contrato-quadro relativo à auditoria de verificação do sistema de gestão ambiental do EMAS e à validação das declarações ambientais da Comissão Europeia para o período de 2016-2019.
II.1.2)Código CPV principal90710000 Gestão ambiental
II.1.4)Descrição resumida:
O objeto do contrato-quadro consiste na realização da verificação externa do sistema de gestão ambiental do EMAS da Comissão em conformidade com o Regulamento EMAS para os 4 anos (2016-2019) por parte de verificadores acreditados e a entrega no final do processo de todos os documentos exigidos necessários para efetuar o registo no EMAS.
O contratante deverá poder emitir ao mesmo tempo o certificado ISO 14001 às instalações da Comissão que se tenham candidatado.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 220 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)90714000 Auditorias ambientais
79132000 Serviços de certificação
II.2.4)Descrição do concurso:
Ver endereço Internet disponibilizado no ponto I.3.