II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Achiziționare medicamente (108 loturi)
Reference number: 3519879_2020_PAAPD1126107
II.1.2)Main CPV code33690000 Various medicinal products
II.1.4)Short description:
Obiectul achiziției vizează achizitia de medicamente in conditiile precizate in caietul de sarcini.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 14 307 479.28 RON
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 108
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 108
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)33690000 Various medicinal products
II.2.4)Description of the procurement:
Conform Caiet de sarcini si Centralizator
II.2.1)Title:
Doxorubicinum liposomala 2mg/ml
Lot No: 84
Methotrexatum 100 mg / ml
Lot No: 88
Isoniazidum 100 mg / 5 ml
Lot No: 107
Cefuroximum 125 mg / 5 ml
Lot No: 13
Aclidinium bromidum 322 mcg
Lot No: 5
Fluticasonum propionat susp inh prin nebulizator 2mg/2ml
Lot No: 29
Isosorbidi dinitras 20 mg
Lot No: 37
Metronidazolum sol. perf. 5 mg / ml
Lot No: 45
Phenylephrinum 100 mg / ml
Lot No: 55
Nicardipinum 10 mg / 10 ml
Lot No: 49
Insulinum glargine 100 UI/ml
Lot No: 100
Chlorquinaldolum pulb. 3 %
Lot No: 14
Natrii chloridum 0,9 % 5000 ml
Lot No: 48
Acidum fusidicum gel oftalmic 10 mg/g
Lot No: 3
Acidum acetylsalicylicum tamp.
Lot No: 2
Fluticasonum propionat 125 mg / doza
Lot No: 28
Afliberceptinum 25 mg / ml
Lot No: 76
Afliberceptinum 25 mg / ml.
Lot No: 77
Hydroxychloroquinum 200 mg
Lot No: 35
Combinatii (Saxagliptinum 5mg+ Dapagliflozinz 10 mg)
Lot No: 97
Phenylephrinum 50 micrograme/ml
Lot No: 56
Factor VIII 500 UI+Fact. v. Willenbr1200 UI
Lot No: 26
Panitumumabum 20 mg / ml.
Lot No: 92
Hydrocortisonum 500 mg inj/perf
Lot No: 34
Colecalciferolum picaturi orale
Lot No: 21
Combinatii (budesonidum+formoterolum 80mcg/4,5mcg)
Lot No: 22
Acidum clodronicum 300 mg / 5ml
Lot No: 74
Clarithromycinum 250 mg / 5 ml
Lot No: 16
Combinatii (vitamina A,D,E,B,C)pic orale
Lot No: 24
Combinatii (vit+min) pic orale + 0
Lot No: 25
Insulinum lispro Humalog 200 UI/ml
Lot No: 102
Ciprofloxacinum sol.perf.2 mg / ml
Lot No: 15
Combinatii (Sol.glicina1%+manitol1%)
Lot No: 23
Calcii folinas 10 mg / ml
Lot No: 79
Acidum nalidixicum 500 mg
Lot No: 4
Insulinum glargine 300 UI/ml
Lot No: 101