Direttiva 2004/18/KE
II.1)Deskrizzjoni
II.1.1)Titlu mogħti lill-kuntratt mill-awtorità kontraenti:
Qafas ta' kuntratt multiplu bil-ftuħ mill-ġdid tal-kompetizzjoni fl-oqsma tal-emissjonijiet u l-kompetittività u l-analiżi ekonomika tal-industrija awtomotiva.
II.1.2)Tip ta’ kuntratt u l-post tax-xogħlijiet, il-post tal-kunsinna jew tal-eżekuzzjoniServizzi
Kategorija tas-servizz Nru 10: Servizzi ta’ riċerka tas-suq u ta’ stħarriġ tal-opinjoni pubblika
Is-sit jew il-post ewlieni tax-xogħlijiet, il-post tal-kunsinna jew tal-eżekuzzjoni: Il-binjiet tal-kuntrattur jew kull post ieħor imsemmi fl-offerta, minbarra fil-binjiet tal-Kummissjoni.
Kodiċi NUTS
II.1.4)Informazzjoni dwar qafas ta' ftehimFtehim qafas b’diversi operaturi
għadd massimu tal-parteċipanti għall-ftehim qafas previst: 4
Tul ta' żmien tal-ftehim qafas
Tul ta' żmien f’xhur: 24
Valur totali stmat tax-xiri għat-tul ta' żmien kollu tal-ftehim qafas
Valur stmat mingħajr VAT: 8 000 000 EUR
II.1.5)Deskrizzjoni qasira tal-kuntratt jew tax-xiri
Qafas ta' kuntratt multiplu għall-provvista ta' servizzi ta' konsulenza dwar l-emissjonijiet ta' vetturi fit-toroq u l-kompetittività u l-analiżi ekonomika tal-industrija awtomotiva.
II.1.6)Vokabularju komuni dwar l-akkwisti (CPV)34000000 Tagħmir tat-trasport u prodotti awżiljari għat-trasport
II.2)Kwantità jew ambitu tal-kuntratt
II.2.1)Il-kwantità jew l-ambitu totali:
Il-qafas ta' kuntratt se jkun fih 2 lottijiet differenti:
l-1 lott: emissjonijiet
it-2 lott: il-kompetittività u l-analiżi ekonomika tal-industrija awtomotiva.
Kull qafas ta' kuntratt individwali jkollu tul inizjali ta' 24 xahar u jista' jiġġedded għal darba.
L-ogħla nefqa għall-perijodu massimu ta' 48 xahar ser tkun:
l-1 lott: EUR 3 000 000
it-2 lott: EUR 5 000 000.
II.2.2)Informazzjoni dwar l-għażlietGħażliet: le