This notice is for prior information only
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Support for the Launch and Implementation of the Climate Pact
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description: II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 9 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: II.2.14)Additional information
Support for the Review of the EU ETS Market Stability Reserve
II.1.4)Short description:
CLIMA.B.1 ETS Policy Development and Auctioning.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 400 000.00 EUR
Services of the Third Common Auction Platform
II.1.2)Main CPV code90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
CLIMA.B.1 — ETS Policy Development and Auctioning.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 750 000.00 EUR
Assessment of New Entrants and Production Level Changes Applications for ETS Free Allocation, including a Helpdesk Facility
CLIMA.B.2 — ETS Implementation and IT.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 300 000.00 EUR
Support for the Implementation of Regulation (EU) 2015/757 on the Monitoring, Reporting and Verification of CO2 Emissions from Maritime Transport
CLIMA B.3 — International Carbon Market, Aviation and Maritime.
Non-CO2 Aviation In-flight Emissions and/or Effects, Following up on the First Study (2019-2020 EASA-DG MOVE), further to Article 30(4) EU ETS Dir, including Considerations of Relevant Policy Measures
Assessment of Climate Action in the European Social Fund (ESF+)
CLIMA C.1 – Strategy and Economic Assessment.
Annual ESD Review of Member States’ Greenhouse Gas Inventories under the Monitoring Mechanism Regulation
CLIMA C.2 – Governance and Effort Sharing.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 800 000.00 EUR
Devising a Carbon Removal Certification Mechanism
Further Developments of VECTO
CLIMA.C.4 — Road Transport.
Tegemist on üksnes eelteatega
Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Toetus kliimapakti algatamisele ja rakendamisele
II.1.2)CPV põhikood90700000 Keskkonnateenused
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 9 000 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
Toetus ELi heitkogustega kauplemise süsteemi (ETS) turustabiilsusreservi ülevaatamisele
II.1.4)Lühikirjeldus:
CLIMA.B.1 – heitkogustega kauplemise süsteemi poliitika areng ja enampakkumine.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 400 000.00 EUR
Kolmanda ühise enampakkumisplatvormi teenused
II.1.2)CPV põhikood90000000 Reovee- ja jäätmekõrvaldusteenused, puhastus- ja keskkonnateenused
CLIMA.B.1 – heitkogustega kauplemise süsteemi areng ja enampakkumine.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 750 000.00 EUR
Uute osalejate ja tootmistaseme muutuse avalduste saastekvootide tasuta eraldamiseks hindamine, sh kasutajatoe vahend
CLIMA.B.2 – heitkogustega kauplemise süsteemi rakendamine ja IT.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 300 000.00 EUR
Toetus meretranspordist pärit süsinikdioksiidi heitkoguste seiret, aruandlust ja kontrolli käsitleva määruse (EL) 2015/757 rakendamisele
CLIMA B.3 – rahvusvaheline süsinikuturg, lennundus ja merendus.
Muust kui CO2-heitest tingitud lennunduse heited ja/või mõju, täiendades esimest uuringut (2019–2020 EASA-DG MOVE), lisaks ELi heitkogustega kauplemise süsteemi direktiivi artikli 30 lõikele 4, sh asjakohaste poliitika meetmete kaalutlused
Kliimameetmete hindamine Euroopa Sotsiaalfondis (ESF+)
CLIMA C.1 – strateegia ja majandushindamine.
Jõupingutuste jagamist käsitleva otsuse raames liikmesriikide kasvuhoonegaaside andmekogude ülevaatamine vastavalte järelevalvemehhanismi määrusele
CLIMA C.2 – valitsemisviis ja saavutuste jagamine.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 800 000.00 EUR
Süsiniku eemaldamise sertifitseerimisvahendite kavandamine
Sõidukite energiatarbimise arvutamise vahendi (Vehicle Energy Consumption calculation Tool (Vecto)) edasine arendamine
CLIMA.C.4 – maanteetransport.
Toto oznámenie poskytuje len predbežné informácie
Právny základ:
Smernica 2014/24/EÚ
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Podpora začatia a vykonávania klimatického paktu
II.1.2)Hlavný kód CPV90700000 Environmentálne služby
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 9 000 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis obstarávania: II.2.14)Doplňujúce informácie
Podpora preskúmania rezervy stability trhu systému obchodovania s emisiami EÚ
II.1.4)Stručný opis:
CLIMA.B.1 Vývoj politiky v oblasti obchodovania s emisiami a obchodovanie s nimi formou aukcie.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 400 000.00 EUR
II.2.4)Opis obstarávania:
Zmluva o vypracovaní štúdie.
Služby tretej spoločnej aukčnej platformy
II.1.2)Hlavný kód CPV90000000 Kanalizačné služby, služby na odstraňovanie odpadu, čistenie a environmentálne služby
CLIMA.B.1 – Vývoj politiky v oblasti obchodovania s emisiami a obchodovanie s nimi formou aukcie.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 750 000.00 EUR
Posúdenie prihlášok nových účastníkov a zmien na úrovni výroby pre bezplatné pridelenie kvót v rámci systému obchodovania s emisiami vrátane zariadenia technickej podpory
CLIMA.B.2 – Uplatňovanie systému obchodovania s emisiami a IT.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 300 000.00 EUR
Podpora uplatňovania nariadenia EÚ 2015/757 o monitorovaní, nahlasovaní a overovaní emisií oxidu uhličitého z námornej dopravy
CLIMA B.3 – Medzinárodný trh s uhlíkom, letecká a námorná doprava.
Emisie a/alebo účinky iných látok ako CO2 v leteckej doprave počas letu v nadväznosti na prvú štúdiu (2019-2020 EASA-DG MOVE), ďalej podľa článku 30 ods. 4 smernice o obchodovaní s emisnými kvótami EÚ, vrátane zváženia príslušných politických opatrení
Hodnotenie opatrení v oblasti klímy v Európskom sociálnom fonde (ESF+)
CLIMA C.1 – Stratégia a ekonomické hodnotenie.
Ročné preskúmanie rozhodnutia o spoločnom úsilí (effort sharing decision – ESD) súpisov skleníkových plynov členských štátov podľa nariadenia o mechanizme monitorovania
CLIMA C.2 – Správa vecí verejných a spoločné úsilie.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 800 000.00 EUR
Vypracovanie certifikačného mechanizmu na odstraňovanie uhlíka
Ďalší rozvoj nástroja na výpočet energetickej spotreby vozidiel VECTO
CLIMA.C.4 – Cestná doprava.