Építési beruházás - 97009-2022
Submission deadline has been amended by:  264314-2022
Magyarország-Zalaegerszeg: Építési munkák
2022/S 038-097009
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Zalaegerszeg - MFCS kivitelezése
Hivatkozási szám: EKR001607882021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Zalaegerszegi Sport- és Rendezvénycsarnok létesítése
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
45212225 Sportcsarnok építése
45233120 Közút építése
45233128 Körforgalom építése
45233228 Útburkolat építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
II.2.4) A közbeszerzés ismertetése:
Az új multifunkciós rendezvény és sportcsarnok 15052,25 m2 nettó (az 1,90 m alatti területet is figyelembe véve 15303,46 m2) mérettel valósul meg, négy szinten. A csarnoktér szerkezeti fesztávja 59,80 m, az épület főbb befoglaló mérete a pénztárak és előtetők nélkül 107,78 x 73,88 m, a pénztárakkal, de előtetők nélkül 110,59 x 73,88 m, a külső bruttó magassága 21,55 m. A csarnok maximális befogadóképessége 4000 fő. Az épület a „közel nulla” (BB) energetikai követelmény szerint készül. A tetőn 3x120 kW (3 albetét, albetétenként 120 kW) napelem kerül kialakításra, ami az épület energiaigényét részben fedezi, hálózati visszatáplálással.
Az épület mögött egy 228,37 m2-es sprinkler gépház és hulladéktároló készül. A két épület OTEK szerint számolva 8791,52 m2 + 133,17 m2, azaz összesen 8924,69 m2 beépítést eredményez. Az épülethez 575 db és a jégcsarnok északi részén további 13 db parkoló hely, 2 db elektromos-autó töltőállomás (négy gépjármű töltésére alkalmas) és az alábbiak szerint busz parkolók létesülnek.
a) a vendég szurkolók fogadására 2 db busz parkoló
b) a gazdasági udvarban 3 db busz parkoló
c) a terület északkeleti részén 5 db busz parkoló
d) a terület északi részén egy murvás felület épül melynek várható befogadó képessége 13 db busz parkoló
Az épület előtt - a meglévő csarnok helyén - közösségi tér épül, kiemelt növény felületekkel. A Balaton úti felüljáró mellett 35,60 + 136,80 m (összesen 172,40 m) hosszban cölöp támfal létesül a közúti híd-műtárgy állékonyságának biztosítására.
A projekt további építményei:
a) az épület előtti térhez kapcsolódóan a közúti felüljáró részűjében kialakított kültéri lelátó, vetületi alapterülete 243,00 m2
b) a lelátó mellett elhelyezkedő 72,59 m2 nettó alapterületű fedett kerékpártároló
c) a meglévő jégcsarnok déli oldalánál a tervezett sportcsarnok északi síkjának vonalában egy 42,40 m hosszúságú és 7,92 m magasságú zöldfal melynek vízszintes eleme az elbontásra kerülő sportcsarnok acél rácsos tatója
d) a vészaggregátor elhelyezéséhez szükséges talajon fekvő vasbeton lemezszerkezet
e) a vészaggregátor külső esztétikai eltakaró burkolata
f) a jégcsarnok délkeleti részénél lévő, a jég előállítás technológiához tartozó berendezések déli oldalán tervezett vasbeton fal nyílászárókkal
g) a gazdasági udvar ipari méretű kapujainak vasbeton fogadó keretszerkezetei
h) a gazdasági udvart körül vevő kerítés
i) a tervezett pollerek, kerékpár tárolók, rendezvény sátorok, a külső lebegő tolókapuk, információs totem és a tér berendezési elemeinek (pl. szemetes) fogadását biztosító szerkezetek. A projekt része a Balatoni út és Stadion utcák kereszteződésében lévő csomópont átépítése kétsávos körforgalmú csomóponttá úgy, hogy a keletről északi felé jobbra kanyarodó fő irány külön sávot kap mely a körforgalmat kihagyja. Az új csarnok megépítése után lesz lehetőség a meglévő csarnok elbontására, melyet a kivitelezés alatt még használni kíván a Megrendelő. A meglévő csarnok 6511,50 m2 nettó, illetve 4200,17 m2 OTÉK szerinti beépített alapterületű. Főbb befoglaló mérete a külső lépcsők nélkül 79,21 m x 56,40 m, a külső lépcsőkkel 79,21 m x 70,60m, a külső bruttó magassága 14,22 m.
A kivitelezés tartalmazza a TV közvetítésre alkalmas pályavilágítást, hangosítást, beléptető rendszert és rendezvény megfigyelő video rendszert.
További részletek a közbeszerzési dokumentum részét képező műszaki tartalom szerint, a biztonságos használatra alkalmas megvalósítást figyelembe véve.
Összefoglaló műszaki követelmények és mennyiségek:
a) Befogadó képesség a maximális mobil lelátóhelyeket és a fix lelátókat figyelembe véve: 3420 fő, ebből VIP 114 fő. Az akadálymentes helyek 14+2+1 összesen 17 és a 17 fő kísérő. A küzdőtér bevonásával rendezvény esetén a befogadóképesség maximum 4000 fő.
b) fúrt cölöpalap: legalább 4200 m
c) a beépítésre kerülő előre gyártott és monolit vasbeton szerkezetek: legalább 10500 m3.
d) acél tartószerkezet: legalább 950 tonna
e) felvonó: 4 db, amelyből 1 db biztonsági azaz: tűzoltó felvonó
f) fedett játéktér: 1866 m2
Külső munkák tekintetében legalább 49000 m2 út-, tér- és parkolóépítés csapadékvíz elvezetéssel együtt, valamint legalább 3000 m víz és tűzivíz vezeték és 1000 m szennyvízcsatorna.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46.§ (3) bekezdését jelen eljárásban alkalmazza.