II.1)Beskrivelse
II.1.1)Den ordregivende myndigheds betegnelse for kontrakten:
Anlæg og vedligeholdelse af veje, pladser, kloakering og vandsystemer, herunder tilhørende arbejder (vedrørende undergrunden, flytning af jord og bygninger) ved JRC — anlægsområdet i Ispra.
II.1.2)Kontrakttype og leverings- eller udførelsessted for bygge/anlægsarbejdet, varerne eller tjenesteydelserneBygge- og anlægsarbejder
Udførelse
Hovedleverings- eller hovedudførelsessted for bygge- eller anlægsarbejde, varer eller tjenesteydelser: JRC, via Enrico Fermi 2749, 21027 Ispra VA, ITALIEN.
NUTS-kode ITC41 Varese
II.1.4)Oplysninger om rammeaftaleRammeaftale med en enkelt aktør
Rammeaftalens varighed
Varighed i måneder: 48
Anslået samlet værdi af indkøbene i hele rammeaftalens løbetid
Anslået værdi eksklusive moms: 4 500 000 EUR
II.1.5)Kort beskrivelse af kontrakten eller indkøbet/indkøbene
Arbejdskategorierne er i henhold til denne kontrakt:
— anlæg, vedligeholdelse, ændring, renovering og reparation af veje, fortove, parkeringspladser, pladser og andre tilhørende arbejder
— anlæg, vedligeholdelse, ændring, renovering og reparation af kloaksystemer, vandveje, tanke og andre arbejder vedrørende vand
— nedrivning, udgravning, opfyldning af jord og landskabsplanlægning af terræn
— beton- og murerarbejder (hovedsaligt underjordiske passager, serviceskakter, støttemure, fundamenter osv.)
— bygningsarbejder og forskellige tilhørende arbejder.
Kontrahenten skal stille arbejdskraft, ressourcer og materialer til rådighed i forbindelse med udførelsen af disse arbejder, herunder levering af materialer og eventuel erhvervelse af specifikt maskineri og udstyr.
II.1.6)CPV-glossaret (common procurement vocabulary)45233141 Vejvedligeholdelse, 45110000 Nedrivning og nedbrydning af bygninger og jordarbejde, 45232410 Kloakeringsarbejder, 45233120 Anlæg af vej, 45233222 Vejbelægningsarbejde
II.2)Kontraktens mængde eller omfang
II.2.1)Samlet mængde eller omfang:Anslået værdi eksklusive moms: 4 500 000 EUR
II.2.2)Oplysninger om optionerOptioner: nej
Bauleistung - 98356-2014
Kompaktansicht anzeigen
Italien-Ispra: Bau- und Instandhaltungsarbeiten an Straßen, Plätzen, Kanalisations- und Wasserversorgungsanlagen, einschließlich zugehöriger Arbeiten (Tiefbauarbeiten, Erdbewegungen und Hochbauarbeiten), innerhalb des Geländes des Standortes der JRC — Ispra
2014/S 059-098356
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
Richtlinie 2004/18/EG
II.1)Beschreibung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags durch den öffentlichen Auftraggeber:
Bau- und Instandhaltungsarbeiten an Straßen, Plätzen, Kanalisations- und Wasserversorgungsanlagen, einschließlich zugehöriger Arbeiten (Tiefbauarbeiten, Erdbewegungen und Hochbauarbeiten), innerhalb des Geländes des Standortes der JRC — Ispra.
II.1.2)Art des Auftrags und Ort der Ausführung, Lieferung bzw. Dienstleistung
Ausführung
Hauptort der Ausführung, Lieferung oder Dienstleistungserbringung: JRC, via Enrico Fermi 2749, 21027 Ispra VA, ITALIEN.
NUTS-Code ITC41 Varese
II.1.4)Angaben zur Rahmenvereinbarung
Rahmenvereinbarung mit einem einzigen Wirtschaftsteilnehmer
Laufzeit der Rahmenvereinbarung
Laufzeit in Monaten: 48
Geschätzter Gesamtauftragswert über die Gesamtlaufzeit der Rahmenvereinbarung
Geschätzter Wert ohne MwSt: 4 500 000 EUR
II.1.5)Kurze Beschreibung des Auftrags oder Beschaffungsvorhabens
Im Rahmen dieses Auftrags sind die folgenden Kategorien von Arbeiten auszuführen:
— Bau, Instandhaltung, Änderung, Instandsetzung, Reparaturen von Straßen, Bürgersteigen, Parkplätzen, Plätzen und weitere zugehörige Arbeiten,
— Bau, Instandhaltung, Änderung, Instandsetzung, Reparaturen von Kanalisationsanlagen, Kanälen, Becken und anderen Wasserbauwerken,
— Abrissarbeiten, Aushubarbeiten, Einbauarbeiten, Geländemodellierungsarbeiten,
— Beton- und Mauerarbeiten (hauptsächlich Stollen, Schächte, Trennwände, Gründungen usw.),
— Bau- und Nebenarbeiten verschiedener Art.
Der Auftragnehmer muss Arbeitskräfte, Ausrüstung und Material für die Ausführung dieser Arbeiten bereitstellen; dies umfasst bei Bedarf auch die bloße Lieferung von Material und die eventuelle Anmietung von bestimmten Arbeitsmaschinen und -geräten.
II.1.6)Gemeinsames Vokabular für öffentliche Aufträge (CPV)
45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten
II.2)Menge oder Umfang des Auftrags
II.2.1)Gesamtmenge bzw. -umfang:
II.2.2)Angaben zu Optionen
Optionen: nein
Έργα - 98356-2014
Εμφάνιση σύντομης επισκόπησης
Ιταλία-Ίσπρα: Κατασκευή και συντήρηση οδών, πλατειών, συστημάτων αποχέτευσης και ύδρευσης, συμπεριλαμβανομένων βοηθητικών έργων (υπόγειων, χωματουργικών εργασιών και δόμησης) στις εγκαταστάσεις του JRC στην Ίσπρα
Προκήρυξη σύμβασης
Έργα
Οδηγία 2004/18/ΕΚ
II.1)Περιγραφή
II.1.1)Ονομασία που δόθηκε στη σύμβαση από την αναθέτουσα αρχή:
Κατασκευή και συντήρηση οδών, πλατειών, συστημάτων αποχέτευσης και ύδρευσης, συμπεριλαμβανομένων βοηθητικών έργων (υπόγειων, χωματουργικών εργασιών και δόμησης) στις εγκαταστάσεις του JRC στην Ίσπρα.
II.1.2)Είδος της σύμβασης και τόπος των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχής
Εκτέλεση
Κύριος τόπος ή τοποθεσία των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχής: JRC, via Enrico Fermi 2749, 21027 Ίσπρα VA, ΙΤΑΛΙΑ.
Κωδικός NUTS ITC41 Varese
II.1.4)Πληροφορίες για τη συμφωνία πλαίσιο
Συμφωνία πλαίσιο με ένα φορέα
Διάρκεια της συμφωνίας πλαισίου
Διάρκεια σε μήνες: 48
Εκτιμώμενη συνολική αξία αγορών για τη συνολική διάρκεια της συμφωνίας πλαισίου
Η εκτιμώμενη αξία εκτός ΦΠΑ: 4 500 000 EUR
II.1.5)Σύντομη περιγραφή της σύμβασης ή των αγορών
Οι κατηγορίες εργασιών που καλύπτει η προκηρυσσόμενη σύμβαση είναι οι εξής:
— κατασκευή, συντήρηση, τροποποίηση, ανακαίνιση και επισκευή οδών, οδοστρωμάτων, χώρων στάθμευσης, πλατειών και άλλα βοηθητικά έργα,
— κατασκευή, συντήρηση, τροποποίηση, ανακαίνιση και επισκευή συστημάτων αποχέτευσης, πλωτών οδών, δεξαμενών και άλλων εγκαταστάσεων ύδρευσης,
— κατεδάφιση, εκσκαφή, επιχωμάτωση και διαμόρφωση του εδάφους,
— εργασίες σκυροδέτησης και τοιχοποιίας (κυρίως υπόγειοι διάδρομοι, αγωγοί για την πρόσβαση σε δίκτυα κοινής ωφέλειας, τοίχοι αντιστήριξης, θεμελίωση, κ.λπ.),
— κατασκευαστικές εργασίες και διάφορα βοηθητικά έργα.
Ο ανάδοχος θα πρέπει να διαθέσει το ανθρώπινο δυναμικό, τους πόρους και τα υλικά για την ολοκλήρωση των εν λόγω έργων, συμπεριλαμβανομένης, εάν απαιτείται, της προμήθειας των υλικών και της πιθανής μίσθωσης ειδικών μηχανημάτων και εξοπλισμού.
II.1.6)Κοινό λεξιλόγιο για τις δημόσιες συμβάσεις (CPV)
45233141 Εργασίες συντήρησης οδών, 45110000 Εργασίες κατεδάφισης και αποξήλωσης εγκαταστάσεων κτιρίων και εργασίες μετακίνησης γαιών, 45232410 Έργα σε υπονόμους, 45233120 Έργα οδοποιίας, 45233222 Κατασκευαστικές εργασίες για έργα οδοστρωσίας και ασφαλτόστρωσης
II.2)Ποσότητα ή έκταση της σύμβασης
II.2.1)Συνολική ποσότητα ή έκταση:
II.2.2)Πληροφορίες σχετικά με δικαιώματα προαίρεσης
Δικαιώματα προαίρεσης: όχι
II.1)Descrizione
II.1.1)Denominazione conferita all'appalto dall'amministrazione aggiudicatrice:
Lavori di costruzione e manutenzione di strade, piazzali, fognature, acquedotti, incluse opere accessorie (sotterranee, movimenti terra e lavori edili) all'interno del sito JRC — Ispra.
II.1.2)Tipo di appalto e luogo di consegna o di esecuzioneLavori
Esecuzione
Luogo principale di esecuzione dei lavori, di consegna delle forniture o di prestazione dei servizi: JRC, via Enrico Fermi 2749, 21027 Ispra VA, ITALIA.
Codice NUTS ITC41 Varese
II.1.4)Informazioni relative all'accordo quadroAccordo quadro con un unico operatore
Durata dell'accordo quadro
Durata in mesi: 48
Valore totale stimato degli acquisti per l'intera durata dell'accordo quadro
Valore stimato, IVA esclusa: 4 500 000 EUR
II.1.5)Breve descrizione dell'appalto o degli acquisti
Le categorie di lavorazioni oggetto del presente appalto sono:
— costruzione, manutenzione, modifica, ripristino, riparazioni di strade, marciapiedi, parcheggi, piazzali e altre opere accessorie,
— costruzione, manutenzione, modifica, ripristino, riparazioni di fognature, canali, vasche e altre opere idrauliche,
— demolizioni, scavi, reinterri e modellazione del terreno,
— opere in calcestruzzo e muratura (principalmente cunicoli, camerette, paratie, fondazioni ecc.),
— lavorazioni edili e accessorie di vario genere.
Il contraente dovrà rendere disponibile la manodopera, i mezzi ed i materiali per l'espletamento di tali lavorazioni, incluso, se richiesto, la mera fornitura di materiale e l'eventuale noleggio di particolari macchine operatrici ed attrezzature.
II.1.6)Vocabolario comune per gli appalti (CPV)45233141 Lavori di manutenzione stradale, 45110000 Lavori di demolizione di edifici e lavori di movimento terra, 45232410 Lavori su reti fognarie, 45233120 Lavori di costruzione di strade, 45233222 Lavori di lastricatura e asfaltatura
II.2)Quantitativo o entità dell'appalto
II.2.1)Quantitativo o entità totale:Valore stimato, IVA esclusa: 4 500 000 EUR
II.2.2)OpzioniOpzioni: no