Építési beruházás - 100057-2022
Submission deadline has been amended by:  460391-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 040-100057
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
ÁTE kampuszának komplex infrastrukturális fejleszt
Hivatkozási szám: EKR001713312021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés az „Állatorvostudományi Egyetem kampuszának komplex infrastrukturális fejlesztése - I. ütem” tárgyú beruházás kivitelezésére Nyertes Ajánlattevő feladata az Állatorvostudományi Egyetem kampuszának komplex infrastrukturális fejlesztése dokumentációban meghatározott valamennyi feladat teljes körű elvégzése.
Kivitelezési feladat: AT feladata a műszaki dokumentáció részét képező engedélyezési terv, jogerős építési, b ontási, örökségvédelmi engedélyek, valamint Megrendelő által jóváhagyott kiviteli tervdokumentáció alapján az „Előzetes munkák” elvégzése, valamint a B és a C jelű épületek felújítása. A bontási, felújítási és építési munkák teljes körű, kulcsrakész kivitelben készülnek, a kapcsolódó közművek felülvizsgálatával és felújításával, környezetrendezéssel, épületenként meghatározott műszaki paraméterekkel.
Teljesítési részhatáridők:
- Előzetes munkák: munkaterület átadásától 110 nap
Közművek kiváltása: 110nap
Konténerek telepítése (étterem bontással): 110nap
R50 ideiglenes kialakítása: 110 nap
Marek kollégium sportpályák kialakítása: 110 nap
- B épület: előzetes munkák és költözést követő 181 nap
- C épület: előzetes munkák és költözést követő 190nap
költözés minden esetben: max 30nap
munkaterület átadása: szerződés hatálybalépésétől számított 15 nap
szerződés véghatárideje: a szerződés hatályba lépésétől számított 345 naptári nap
Nyertes ajánlattevő köteles a Nemzeti Építőipari Felügyeleti és Adatszolgáltató Rendszerbe tartozó tevékenységekről, valamint az Építőipari Monitoring- és Adatszolgáltató Rendszerről szóló 707/2021. (XII. 15.) Korm. rendelet szerinti Üvegkapu alkalmazására. Az ajánlatban be kell nyújtani ajánlattevő 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 34/A.§ (2) bek. szerinti nyilatkozatát.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Előzetes munkák: Bethlen Gábor utca étterem bontása, közművek kiváltása, konténerek telepítése az István utca, a Bethlen Gábor utca és a Rottenbiller utca telkein, R50 épület ideiglenes felújítási munkái, Mogyoródi úton sportpályák kialakítása
Felújítással érintett épületek alapterülete: nettó 4 276m2
Padlóburkolat készítése: összesen 2 900m2
Téglaburkolat tisztítás B és C épület összesen: kb. 3 200m2
Műemléki védelem alatt álló épület B és C épület összesen: nettó 4 276 m2 alapterület
B1-B2 épületek:
AT feladata a műszaki dokumentáció részét képező engedélyezési terv és jogerős építési engedély, valamint a Megrendelő által jóváhagyott kiviteli tervdokumentáció alapján a B1 és B2 jelű épületek eredeti állapotának helyreállítása.
Épületek felújítása: Fszt+Tetőtér és 1db korlátlift.Hasznos alapterületek:B1 épület,fszt 773m2,tetőtér 244m2.B2 épület,fszt 518m2,tetőtér 327m2.Hasznos alapterület összesen:1862m2.Fő funkciók:előadó,gyakorló műtő,orvosi szoba,kezelő,műtő,kórterem,közlekedők,vizesblokkok.Főbb kivitelezési feladatok:belső terek átalakítása,felújítása,komplett aljzatszerkezet,burkolatok,álmennyezetek,válaszfalak,tetőszerkezetek cseréje,építése,tetőtérbeépítés,tégla homlokzatburkolat helyreállítása,külső és belső nyílászárók felújítása műemléki értéket megőrizve,cseréje,felmenő falazatok fúrt-injektált utólagos vízszigetelése,gépészeti és elektromos hálózatok teljes cseréje,korszerűsítése,az alábbi fő műszaki paraméterekkel,mennyiségekkel:Épületbontási munkák:a B1 és B2 épületek közötti földszintes épületszakasz elbontása,bontási törmelék kb.400m3.Átalakítással járó főbb bontási munkák:Vasbeton szerkezetek bontása 426m3,beton aljzatok bontása 1503m2,betétes födémek bontása 136m2,válaszfal bontása 998m2,teherhordó és kitöltő falazat bontása 308m3,fa tetőszerkezet bontása 918m2,fa tetőlécezés bontása 1863m2.Építési munkák:Vasbeton szerkezet 220m3,esztrich aljzatkészítés 1399m2,fa tetőszerkezet építés 918m2,fa tetőlécezés 1863m2,oldalfal-és mennyezetvakolás 4047m2,gipszkarton és akusztikai válaszfal 2146m2,gipszkarton és akusztikai álmennyezet 1849m2,beltéri hidegburkolat 643m2,ipari padlóburkolat 341m2,laminált padlóburkolat 260m2,PVC burkolat 75m2,LVT burkolat 748m2,beltéri falfestés 6700m2,talajnedvesség elleni bitumenes szigetelés 1399m2,utólagos talajvíz elleni falszigetelés furatinjektálásos módszerrel 236ker.m2. Faragott kő és téglaburkolat tisztítás: 1082m2. A részletes műszaki leírásokat,a tervdokumentációt és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
C épület:
AT feladata a műszaki dokumentáció részét képező engedélyezési terv és jogerős örökségvédelmi engedély,valamint a Megrendelő által jóváhagyott kiviteli tervdokumentáció alapján a C jelű épület felújítása,állapotának helyreállítása.
Épület felújítása: Pince+Fszt+2em és 1db személyfelvonó. Nettó hasznos alapterületek: C épület, pinceszint 490m2, fszt 893m2, 1.em 548m2, 2.em 483m2. Hasznos alapterület összesen:2414m2. Fő funkciók: oktatási tanszékek,lépcsőház,közlekedők,vizesblokkok. Főbb kivitelezési feladatok:belső terek átalakítása,felújítása,aljzatszerkezet,burkolatok,álmennyezetek,válaszfalak,tetőlécezés cseréje,építése,teherhordó és kitöltő falazat építése,az épület homlokzatán meglévő téglaburkolatok műemléki előírásoknak megfelelő felújítása,külső és belső nyílászárók felújítása illetve cseréje,felmenő falazatok fúrt-injektált utólagos vízszigetelése,gépészeti és elektromos hálózatok teljes cseréje és korszerűsítése,az alábbi fő műszaki paraméterekkel,mennyiségekkel: Átalakítással járó főbb bontási munkák:Vasbeton szerkezetek bontása 6m3, beton aljzatok bontása 227m2,válaszfal bontása 342m2,teherhordó és kitöltő falazat bontása 63m3,fa tetőlécezés bontása 694m2. Építési munkák: Vasbeton szerkezet 36m3,esztrich aljzatkészítés 227m2,fa tetőlécezés 694m2,oldalfal-,mennyezetvakolás 4373m2,gipszkarton válaszfal 345m2,gipszkarton-,rejtettbordás-és akusztikai álmennyezet 1647m2,beltéri hidegburkolat 1604m2,ipari padlóburkolat 227m2,laminált padlóburkolat 426m2,PVC burkolat 647m2,beltéri falfestés 4994m2,talajnedvesség elleni bitumenes szigetelés 755m2,csapadékvíz elleni szigetelés 529m2,utólagos talajvíz elleni falszigetelés furatinjektálásos módszerrel 225ker.m2. Faragott kő és téglaburkolat tisztítás: 21182m2.
A teljesítésre a 239/2020. (V. 26.) Korm. rendelet irányadó.
A 1071 Budapest, Bethlen Gábor utca 31. hrsz: 33299 helyszín kizárólag irodakonténer egység elhelyezésére szolgál, kivitelezési tevékenység ezen a helyszínen nem történik.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
II.2.4) pont folytatása:
A részletes műszaki leírásokat, a tervdokumentációt és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Az értékelés során kiosztható pontszámok: 0-100 pont. A pontkiosztás módszere: 1. értékelési részszempont esetében fordított arányosítás, a 2-5. részszempontok esetében egyenes arányosítás. Az 1. értékelési részszempont (ár kritérium) vonatkozásában AK a tartalékkeret nélküli nettó vállalkozói átalánydíj összegét értékeli. Amennyiben AT a felolvasólapon a 2-5. értékelési részszempontok vonatkozásában 0-nál nagyobb értéket ajánl meg, a megajánlott szakemberek szakmai önéletrajzával kell alátámasztani a megajánlott adatokat. Az M2.1.- M2.4. pontok tekintetében megjelölt szakembereket kell a 2-5. értékelési részszempontok vonatkozásában bemutatni. ATnek az AK által elkészített EKR űrlapon meg kell adnia a 2-5. értékelési részszempontokhoz tartozó szakemberek nevét. Amennyiben bármely a 2-5. értékelési részszempont esetében az ajánlatból nem állapítható meg az értékelés körében bemutatott szakember személye vagy AT egy adott értékelési részszempont tekintetében több szakembert mutat be, úgy ajánlata érvénytelen. Részletek a közbeszerzési dokumentumokban.
AK a szerződés teljesítése érdekében nem teszi lehetővé és kizárja gazdálkodó szervezet létrehozását.
AK a közbeszerzési eljárást a Kbt.53.§(6)bek.eire figyelemmel feltételes közbeszerzési eljárásként indítja meg. Amennyiben a Szerződés I. Rész 5.2 és 5.4. pontjai szerinti feltételek a Szerződés mindkét Fél által történő aláírását követő 180 naptári napon belül nem teljesülnek, - a Felek eltérő, előzetes írásbeli megállapodásának hiányában, a Ptk. 6:116. § (1) bekezdésére tekintettel - a Szerződés nem lép hatályba, és automatikusan, külön jogcselekmény nélkül megszűnik.
AK a Kbt.45.§(1)bek. alkalmazása tekintetében munkaidőnek: hétfőtől csütörtökig 9-16 óráig, pénteken, és amennyiben a szombati nap munkanap, szombaton 9-12 óráig terjedő időintervallumot tekinti. AK tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy az eljárással kapcsolatos valamennyi határidővel kapcsolatosan a közép-európai idő az irányadó.
Az ajánlatot a gazdasági szereplőnek az Útmutatóban meghatározott tartalmi és formai követelményeknek megfelelően kell elkészítenie és benyújtania (Kbt.66. §(1)). Az eljárás során mindennemű közlés magyar nyelven történik, kommunikáció semmilyen más nyelven nem fogadható el. AK a Kbt.47.§(2)bek.e értelmében a nem magyar nyelven benyújtott dokumentumok AT általi fordítását is elfogadja. Az olyan nyilatkozat, amely közvetlenül valamely kötelezettség érvényesítésének alapjául szolgál (garanciavállaló vagy kezességvállaló ny.) elektronikus okiratként feleljen meg a polgári perrendtartásról szóló tv. szerinti teljes bizonyító erejű magánokirat követelményeinek.
III. szakasz: Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk