Építési beruházás - 100067-2022
Submission deadline has been amended by:  460394-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 040-100067
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Új Épület építése és Lábas házak korszerűsítése
Hivatkozási szám: EKR001713242021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Tervezési és kivitelezési szerződés az „Állatorvostudományi Egyetem új épületének építésére és a Lábas házak korszerűsítésére - III. ütem” tárgyú beruházás tervezésére és kivitelezésére.
munkaterület átadása: legkésőbb 2022.09.03.
szerződés véghatárideje: a munkaterület átadásától számított 1035 naptári nap
Részhatáridők:
Új épület tervezés, engmód: Előzetes munkák+költözés követően 130 naptári nap
FG bontás: Új épület tervezés, engmód követően 65 naptári nap
Új épület mélyalapozás: FG bontás követően 200 naptári nap
Új épület építés: Új épület mélyalapozás követően 470 naptári nap
Lábasházak földszint: Előzetes munkák+költözés követően 225 naptári nap
N' épület: Előzetes munkák+költözés követően 204 naptári nap
L' épület: Előzetes munkák+költözés követően 205 naptári nap
J' épület tervezés, engmód: Előzetes munkák+költözés követően 130 naptári nap
J' épület: J' épület tervezés, engmód követően 225 naptári nap
H' épület: Munkaterület+592 nap felvonulási helyszín követően 225 naptári nap
költözés minden esetben: max 30nap
A 239/2020. (V. 26.) Korm. rendelet 5/A. § -a értelmében „a Beruházás előkészítésére és megvalósítására irányuló közbeszerzési eljárásoknál az építtető - az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban Korm. rendelet) 14. § (2) bekezdés b) pontja alapján - indokolási kötelezettség nélkül dönthet a Korm. rendelet 14. § (1) bekezdés b) pontja szerinti eljárási forma alkalmazása mellett.”
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Kivitelezési feladat: Nyertes ajánlattevő feladata a műszaki dokumentáció részét képező engedélyezési terv, jogerős építési, bontási, örökségvédelmi engedélyek, valamint Megrendelő által jóváhagyott kiviteli tervdokumentáció alapján az ’F’ és a ’G’ jelű épületek elbontása, az elbontott épületek helyén egy új többfunkciós Főépület építése, illetve a Lábasházak (’H’, ’J’, ’L’, és ’N’ jelű épületek) korszerűsítése és a Lábasházak földszinti beépítése. A bontási, felújítási és építési munkák teljes körű, kulcsrakész kivitelben készülnek, a kapcsolódó közművek felülvizsgálatával és felújításával, környezetrendezéssel, épületenként meghatározott műszaki paraméterekkel.
Tervezéssel érintett épületrészek:
- Lábasházak ’J’ épület: Az eredetileg tervezetthez képest módosul az épületben ellátandó funkció, ezért alaprajzi módosítás szükséges.
- Új épület kollégium: A jelenleg kollégium funkciónak tervezett +1. szint és +2.szint áttervezése és alaprajzi módosítása szükséges az új funkciónak megfelelően.
- Új épület pince szint: Egy 1,5T térerejű MR berendezés és egy Lineáris gyorsító berendezés elhelyezéséhez alkalmas helyiségek kialakításához alaprajzi módosítás szükséges.
Új épület alapterülete: nettó 21 309 m2
Padlóburkolat csere mindösszesen 27 554m2, amelyből hidegburkolat: 19 697m2 és melegburkolat: 7 857m2.
Parkettafektetés: 1 530m2
Festési munkálatok 91 672m2
Talajnedvesség elleni szigetelés: 6 094m2
Lapostető csapadékvíz szigetelés: 6 252m2
Függönyfal készítése: 2 272m2
Külső nyílászáró beépítése: 2 990m2
Orvosi tisztatér válaszfal készítése: 2 856m2
Vasbeton szerkezetépítés: 30 080m3
Acélszerkezet építés: 2 800t
Szálcement homlokzatburkolat készítése: 10 251m2
Ideiglenes acélcölöp beépítés és bontás: 710fm
Résfal készítése, amelynek felületi mérete: 6 309m2 és magassága 22m.
Állatkísérleti laboratórium kialakítása: 2 042m2.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
Nyertes ajánlattevő köteles a Nemzeti Építőipari Felügyeleti és Adatszolgáltató Rendszerbe tartozó tevékenységekről, valamint az Építőipari Monitoring- és Adatszolgáltató Rendszerről szóló 707/2021. (XII. 15.) Korm. rendelet szerinti Üvegkapu alkalmazására. Az ajánlatban be kell nyújtani ajánlattevő 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 34/A.§ (2) bek. szerinti nyilatkozatát.