Vi har nöjet att meddela att en ny version av TED-portalen kommer att släppas den 29 januari 2024 (preliminärt datum)! Vill du veta mer om de nya funktionerna och vilka förbättringar vi har gjort? Du hittar svaren i vår artikel om den nya versionen av TED.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Använder du TED-data? Anmäl dig till vår workshop den 14 december 2023.
Varor - 100809-2022
Sverige-Gävle: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
2022/S 040-100809
Meddelande om upphandling
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Diskdesinfektorer - Endoskopi
Referensnummer: RS 2021/2712
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4)Kort beskrivning:
Regionen har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör per delområde för leverans av Diskdesinfektorer - Endoskopi.
Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden:
Delområde A - En (1) Diskdesinfektor Endoskopi mindre modell
Delområde B - Fyra (4) Diskdesinfektorer Endoskopi större modell
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
33191100 Steriliseringsapparat
39330000 Desinfektionsutrustning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: