Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru de furnizare carne și preparate din carne pentru componentele funcționale din subordinea D.G.A.S.P.C. Sector 5.
Referenznummer der Bekanntmachung: 3268
II.1.2)CPV-Code Hauptteil15130000 Fleischerzeugnisse
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 3 120 323.92 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15111200 Kalbfleisch
15112130 Hühner
15221000 Tiefgekühlter Fisch
Există o eroare care afectează modul în care sunt afișate URL-urile în anunțurile eForms. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă sugerăm să eliminați virgula (sau orice alt caracter special) care apare la sfârșitul URL-ului. Ne cerem scuze pentru acest inconvenient.
Bunuri - 101080-2022
România-București: Produse din carne
2022/S 040-101080
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Număr de referinţă: 3268
II.1.2)Cod CPV principal
15130000 Produse din carne
II.1.4)Descriere succintă:
Achiziția de carne și preparate din carne pentru copiii ce beneficiază de protecție specială în cadrul sistemului rezidențial aflat în subordinea instituției, copiilor ce beneficiază de serviciile centrelor de zi, serviciile creșelor, victime ale violenței domestice, precum ale persoanelor adulte fără adăpost, aflate în evidența direcției vizează încheierea unui acord-cadru de furnizare pentru o perioadă de 48 luni în vederea asigurării necesarului de hrană pentru beneficiarii serviciilor sociale furnizate de D.G.A.S.P.C. Sector 5.
Autoritatea contractantă a ales ca modalitate de atribuire încheierea unui acord-cadru pe 48 luni, în acest sens urmând a fi încheiate contracte subsecvente în funcție de necesitățile autorității contractante și de fondurile aprobate cu această destinație astfel:
- primul contract subsecvent va fi încheiat până la data de 31.12.2022;
- cel de-al doilea contract subsecvent va fi încheiat pentru perioada 01.01.2023-31.12.2023;
- al treilea contract subsecvent va fi încheiat pentru perioada 01.01.2024-31.12.2024;
- al patrulea contract subsecvent va fi incheiat până la expirarea perioadei de 48 de luni;
Autoritatea contractantă intenționează să încheie minim 4 contracte subsecvente - maxim 15 contracte subsecvente în funcție de necesitățile autorității contractante si fondurile alocate.
- Valoarea estimată totală a acordului-cadru – 3.120.323,92 lei fără TVA (48 luni);
- Valoarea estimata minimă a acordului-cadru - 9.119,00 lei fără TVA;
- Valoarea estimată maxima a celui mai mare contract subsecvent pe o perioadă de 12 luni - 780.080,98 lei fără TVA (12 luni);
- Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent – 9.119,00 lei fără TVA.
Cantitățile minime și maxime aferente acordului-cadru se regăsesc în Anexa nr. I la Caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime ce pot face obiectul unui contract subsecvent pe o perioadă de 12 luni se regăsesc în cadrul caietului de sarcini (Anexa II). Ultimul contract poate depăși durata de valabilitate a acordului -cadru.
Operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare, semnate cu semnătură electronică extinsă, numai prin SEAP, într-un termen care se va situa cu cel mult 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor conform art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare. În situația în care solicitările de clarificări au fost transmise în termenul prevăzut anterior, răspunsul Autorității contractante va fi publicat în SEAP într-un termen care se va situa, cel târziu, cu 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor în conformitate cu art. 160 alin. (2) și 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, fără a da curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare sau în alt termen decât cel stabilit.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 3 120 323.92 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
15111200 Carne de mânzat
15112130 Carne de pui
15221000 Peşte congelat
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Natura, cantitățile și caracteristicile aferente produselor ce formează obiectul achiziției sunt detaliate în caietul de sarcini.