Bunús dlí:
Rialachán (AE, Euratom) Uimh. 2018/1046
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Costas le Seirbhísí Fánaíochta Mórdhíola a Sholáthar
Uimhir thagartha: CNECT/2022/OP/0065
II.1.2)Príomhchód CPV71316000 Telecommunication consultancy services
II.1.4)Cur síos achomair:
Foráiltear leis an gcomhaontú fánaíochta nua tuarascáil athbhreithnithe roimh 30.6.2025, is é sin Oibleagáid reachtaíochta e. art. 21 den rialachán fánaíochta. Tá torthaí samhail chostais de dhíth ar an gCoimisiún le hathbhreithniú a dhéanamh ar an margadh agus ar leordhóthanacht na n-uasteorainneacha mórdhíola agus ar thionchar 5G, bunaithe ar thuairim BEREC freisin. Ní mór a léiriú leis an tuarascáil athbhreithnithe aon ghá le hathbhreithniú reachtaíochta nua a sheoladh ar uasteorainneacha mórdhíola, bunaithe ar thorthaí na samhla costais.
Cuireann an t-alt athbhreithnithe ceanglas ar an gCoimisiún measúnú a dhéanamh sa tuarascáil athbhreithnithe ar: tionchar 5G, cumas na n-oibreoirí costais a aisghabháil, cumas na n-oibreoirí samhlacha muirearaithe a chothú. Áireofar leis an tsamhail costais nua anailís níos casta lena n-áireofar costas M2M agus gnéithe breise (ríomhanna samhla costais bunaithe ar acmhainneacht seachas ar thomhaltas).
Beartaítear an staidéar mar phróiseas trí-chéim, gach céim ar feadh tréimhse dhá bhliain, a bheag nó a mhór:
— 2022-2023: an samhail chostais a chruthú;
— 2023-2025: cuideoidh comhairleoirí le haon obair is gá maidir leis an idirbheartaíocht;
— 2025-2026: an tsamhail a uasdátú.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 400 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise71316000 Telecommunication consultancy services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Costas le seirbhísí fánaíochta mórdhíola a sholáthar