Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Τεχνική υποστήριξη για την πλατφόρμα της ΕΕ για τα μεγάλα σαρκοφάγα
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0024
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στόχος είναι η συνέχιση της υποστήριξης της πλατφόρμας της ΕΕ για τα μεγάλα σαρκοφάγα για τη διευκόλυνση του διαλόγου των ενδιαφερομένων και τη μείωση των συγκρούσεων που σχετίζονται με τη διατήρηση αυτών των ειδών που προστατεύονται βάσει της οδηγίας για τους οικοτόπους. Ο ανάδοχος θα ενεργήσει ως γραμματεία της πλατφόρμας, παρέχοντας βοήθεια σε συναντήσεις, εργαστήρια και δραστηριότητες επικοινωνίας, καθώς και τη συλλογή ορθών πρακτικών συνύπαρξης και δεδομένων σχετικά με τις απώλειες ζωικού κεφαλαίου και τα μέτρα πρόληψης..
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Τεχνική υποστήριξη για την πλατφόρμα της ΕΕ για τα μεγάλα σαρκοφάγα.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Technical Support for the EU Platform on Large Carnivores
Reference number: ENV/2020/OP/0024
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The aim is to continue supporting the EU large carnivore platform to facilitate stakeholders' dialogue and reduce conflicts related to the conservation of these species protected under the Habitats Directive. The contractor will act as the secretariat of the platform providing assistance in meetings, workshops and communication activities as well as collecting good coexistence practices and data on livestock damage and prevention measures.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Technical Support for the EU Platform on Large Carnivores.
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Techninė parama ES stambių plėšrūnų platformai
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0024
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Tikslas yra toliau remti ES stambių plėšrūnų platformą, kad būtų galima palengvinti suinteresuotųjų objektų dialogą ir sumažinti konfliktus, susijusius su šių rūšių, kurios saugomos pagal Buveinių direktyvą, išsaugojimu. Rangovas turės vykdyti platformos sekretoriato veiklą, teikti pagalbą posėdžių, praktinių seminarų ir komunikacinės veiklos metu, taip pat rinkti gerąją sambūvio patirtį ir duomenis apie žalą gyvuliams bei prevencines priemones.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Techninė parama ES stambių plėšrūnų platformai.