II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
„Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2022”
Numer referencyjny: S.270.27.2021
II.1.2)Główny kod CPV77200000 Usługi leśnictwa
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania lasu i pozyskania drewna oraz ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2022.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z załącznika nr 3 do SWZ dla poszczególnych części zamówienia.
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Pakiet IIIA–Usługi z zakresu gosp. leśnej–zagosp. lasu i pozyskanie drewna na t. leśnictw: Łężyce,Nietków,Przylep i utrzymanie w dyspozycyjności personelu do zabezp. dogaszeń pożarzysk w obr. Nietków
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV45000000 Roboty budowlane
45340000 Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45342000 Wznoszenie ogrodzeń
75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów
77210000 Usługi pozyskiwania drewna
77211100 Usługi cięcia drewna
77211200 Transport dłużyc na terenie lasów
77211300 Usługi selekcji drzew
77211400 Usługi wycinania drzew
77211600 Sadzenie drzew
77231000 Usługi gospodarki leśnej
77231200 Usługi zwalczania szkodników leśnych
77231600 Usługi zalesiania
77211500 Usługi pielęgnacji drzew
II.2.4)Opis zamówienia:
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu wynikające z zagospodarowania lasu i pozyskania drewna oraz ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2022 wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ, na który składają się:
Zał.nr 3.1.Rozmiar prac według grup czynności,czynności i lokalizacji;
Zał.nr 3.2.Układ sortymentowy pozyskania drewna;
Zał.nr 3.3.Zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Zał.nr 3.4.Zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Zał.nr 3.5.Informacja o stosowaniu możliwych technologii pozyskania drewna
Zał. nr 3.6. Lista powierzchni, gdzie planowana jest ochrona nalotów i podrostów.
Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa Decyzja nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z 17 marca 2021r. zaktualizowana Decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych nr 101 z 16 września 2021r. i Decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych nr 112 z dnia 4 października 2021r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych. Określony w tej decyzji szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia stanowił podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia zawartych w Załączniku nr 4 do SWZ (Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 4 do SWZ.
Pakiet IIIB–Usługi z zakresu gospodarki leśnej–zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna na terenie leśnictw: Laski i Zagórze.
Część nr: 2
Pakiet IVA–Usługi z zakresu gosp. leśnej–zagosp. lasu i pozyskanie drewna na t. leśnictw:Leśniów,Buchałów,Świdnica i utrzymanie w dyspozyc. personelu do zabezp. dogaszeń pożarzysk w obr. Wilkanowo
Część nr: 3
Pakiet IVB–Usługi z zakresu gospodarki leśnej–zagospodarowanie lasu i pozyskanie drewna na terenie leśnictw: Wilkanowo i Ochla.
Część nr: 4
Pakiet VII - Usługi z zakresu gospodarki leśnej - monitoring przeciwpożarowy obszarów leśnych z dostrzegalni oraz wybrane elementy przeciwpożarowe na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra.
Część nr: 5
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV75251120 Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów
77230000 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra w roku 2022.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej terenów leśnych wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ,na który składa się:
Zał.nr 3.1.Rozmiar prac według grup czynności,czynności i lokalizacji.