Építési beruházás - 105221-2017
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2017/S 057-105221
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ generál kivitelezési munkáinak elvégzésére.
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ generál kivitelezési munkái.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ generál kivitelezési munkái a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint.
A Liget Budapest projekt keretein belül megvalósuló Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) fő elemei:
„A” épület – központi épület (új építésű épület):
— Fő funkció: műtárgyraktározás és restaurálás.
— A hűtött műtárgy raktárakban az előírt általános légállapot téli, nyári esetben egyaránt: (t=18°C±2°C; f=50 %±5 %), az általános műtárgyzsilipekben és a földszinti, ill az emeleti műtárgyakkal kapcsolatos komfort helyiségekben az előírt légállapot téli, nyári esetben egyaránt: (t=22°C±2°C; f=50 %±5 %).
— A helyiségekbe befújt és elszívott friss levegő mennyiségét az MSZ EN 1752 szabvány szerint ill a technológia által megkövetelt légcsereszám alapján határoztuk meg.
— Épület raktározási helyiségeiben műtárgyak védelmére beépített automatikus oltásvezérlő- és gázzaloltó rendszer kiépítése valósul meg. Az automatikus oltórendszer teljes elárasztás elvén működő szárazoltó rendszer (Wagner nitrogén (IG-100) oltógázzal működő 300 bar névleges nyomású).
— terepszint alatt: 4 szintes mélységben jellemzően műtárgyraktározási használat.
— terepszint felett: Földszint + 2 emelet + tetőfelépítmény szinten jellemzően restaurálási használat.
— homlokzat látszóbeton felülettel: ~3 300 m².
— alapterület: cca. 29 460 m².
— A Liget Budapest projektbenmegvalósítandó létesítmények egységesen zöld minősítést kapnak, de a létesítmények külön is kell, rendelkezzenek minősítéssel. Az épületek nemzetközi zöldminősítésének elérése a cél BREEAM minimum „very good” szinten.
„B” épület – mélygarázs (új építésű épület):
— fő funkció: parkolás,
— terepszint alatti kialakítása: 1 szintes mélységben jellemzően parkolóhelyek biztosítása,
— terepszint feletti kialakítása: 3 db földszintes felépítmény, a gyalogos forgalom számára,
— alapterület: cca. 3 060 m².
„C” épület – látogatóközpont (történelmi felújított, átalakított épület):
— fő funkciója: közönségforgalmi reprezentáció és információ szolgáltatás,
— terepszint alatti kialakítása: terepszint alatti használati tér nincs,
— terepszint feletti kialakítása: Földszint + 1 emelet + tetőfelépítmény szinten közönségforgalmi használat,
— alapterület: cca. 1 010 m².
„D” épület – kutatóközpont (történelmi felújított, átalakított épület):
— fő funkció: művészettörténeti kutatás,
— terepszint alatti kialakítása: 1 Alagsor szinten jellemzően raktározás,
— terepszint feletti kialakítása: Földszint + 1 emelet + tetőtérbeépítés szinten jellemzően művészettörténeti kutatás,
— alapterület: cca. 3 020 m².
„E” épület – kerti tároló és trafóház (felújított, átalakított épület):
— fő funkció: kerti tároló és trafóház,
— terepszint alatti kialakítás: terepszint alatti használati tér nincs,
— terepszint feletti kialakítás: Földszint,
— hasznos alapterülete: 60 m².
Park, zöld terület:
— 7910 m²,
— Rekreációs funkciót biztosító ősfás, sűrű növényzet mellett sűrű infrastruktúrának és talajszonda-rendszernek ad helyet.
Park és burkolt területek egy része alatt 200 db 150 m mélyre fúrt Geotermikus (talajszondás) hőszivattyús rendszer létesül. A mélyépítési generál kivitelezési munkák folyamatban vannak.
— A „B” épület tartószerkezetének elkészítése 25.1.2017. napjára várható.
— Az „A” épület terepszint alatti tartó- és külső térelhatároló szerkezeteinek elkészítése (a 0,00 szinti födém nélkül) 17.4.2017. napjára várható.
— Az „A” épület felúszási állékonyságát biztosító víztelenítés 11.10.2017. napjáig folyik – ezt követően a magasépítés keretében továbbépített szerkezetekkel kell biztosítani az állékonyságot.
A projekt magasépítésének generál kivitelezési munkáit a projekt mélyépítésének generál kivitelezési munkáival párhuzamosan kell megkezdeni az organizáció megosztásával, kölcsönös együttműködéssel. A mélyépítés befejezését követően a magasépítés keretében kell biztosítani az építtető, a gyengeáramú munkák és a raktártechnikai munkák organizációs követelményeit.