2. Участникът да разполага с персонал и с ръководен екип от експерти, с определена профес. компетентност, за осигуряване пълното, точно, своевременно, качествено и компетентно изпълнение. Доказване: представя се списък на персонала, к-о ще изпълнява поръчката и на членовете на ръководния състав, к-о ще отговарят за изпълнението, в който е подробно е описана профес. компетентност на лицата (вкл. са посочени документите, доказващи придобитата профес. компетентност с наименование, №, дата и орган, който ги е издал) чрез попълване на Ч. IV Критерии за подбор, р. „В“ в ЕЕДОП. Преди сключване на договора изпълнителят представя актуален списък на персонала, к-о ще изпълнява поръчката и на член. на ръководния с-в, к-о ще отговарят за изпълнението, придружен с документи за профес. компетентност на лицата.
2. Участникът трябва да разполага с персонал и с ръководен екип от експерти, с определена професионална компетентност, за осигуряване пълното, точно, своевременно, качествено и компетентно изпълнение на поръчката, които следва да отговарят на следните минимални изисквания: А. Ръководител на екипа, който има опит в изпълнение на драгажни работи не по-малко от 7 години; Б. Технически ръководител, опит в изпълнение на драгажни работи не по-малко от 5 години; В. Водолазна група (минимум 2-ма водолази и 1 ръководител на групата). Ръководителят на водолазната група и всеки от членовете ѝ да е преминал успешно курс за водолаз и да разполага със съответен сертификат или друг документ, удостоверяващ това обстоятелство. Ръководителят на водолазната група да има не по-малко от 5 години водолазен опит.