Det glæder os at kunne fortælle, at den nye version af TED-portalen bliver lanceret den 29. januar 2024 (skal bekræftes!) Er du interesseret i at få information om de nye funktioner og forbedringer og fordelene for brugerne? Gå ind og læs vores artikel – så bliver du klogere på det hele.
Der er i øjeblikket nogle fejl, der påvirker den måde, bekendtgørelser om e-formularer vises på. Vi arbejder på at løse problemet. Indtil det er løst, kan du finde mere information og vejledning på vores særlige side om problemet.
Tilmelding er åben til vores 4. workshop med TED-genbrugere, den 14. december 2023
Tjenesteydelser - 108310-2023
Danmark-Kastrup: Rengøring
2023/S 037-108310
Udbudsbekendtgørelse – forsyningsvirksomhed
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringsservice m.m. - Naviair
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90910000 Rengøring
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rengøringsservice m.m. på 2 lokationer under Naviair. Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver, herunder affaldshåndtering. Vinduespolering omfatter ind- og udvendig facadeglas, samt polering af internt glas og ovenlys mv. Der vil derudover være tilkøbsydelser, som indkøb af forbrugsartikler, leje/vask af linned, kørselsopgave mht. levering af forplejning fra Naviairhuset til TWR SYD 2 x dagligt samt planteservice (levering, garanti og pasning) Opgaven udbydes samlet.
Ydelserne bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører (udbuddets omfang fremgår af Kontraktbilag 2 udbudsbetingelser).
Kontraktbilag 3: Kravspecifikation med underbilag indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte Ydelse.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
90911100 Rengøring af lokaler
90911300 Vinduespudsning
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: