II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Reagensi i potrošni materijal za imunokemijske testove i uzorkovanje za potrebe zavoda za medicinsko laboratorijsku dijagnostiku – grupe
Referentni broj: 010-018-108-2020-EVV
II.1.2)Glavna CPV oznaka33159000 Sustav za kliničku kemiju
II.1.4)Kratak opis:
Predmet nabave je: Reagensi i potrošni materijal za imunokemijske testove i uzorkovanje za potrebe Zavoda za medicinsko laboratorijsku dijagnostiku.
Grupa 1.: Potrošni materijal za imunokemijske analize
Jedinična mjera nabave je pakiranje reagensa. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji omogućuje izvođenje broja testova navedenog u Troškovniku, na imunokemijskom analizatoru Cobas e601. Okvirna godišnja količina testova navedena u Troškovniku uključuje sve analize uzoraka, ponavljanja mjerenja, unutarnju kontrolu kvalitete i postupke kalibracije. Trošak reagensa uključuje sve zahtjeve navedene niže u tekstu. Uz dostavu reagensa, sav ostali potrošni materijal dostavljat će se Naručitelju kao pomoćna isporuka, glavnoj isporuci. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja nije dozvoljeno navoditi decimalnim brojevima.
Trošak reagensa uključuje:
1) računalni program....
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 8 095 000.00 HRK
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: da
Ponude se mogu podnijeti za sve grupe
II.2)Opis
II.2.1)Naziv:
Grupa 1 – Potrošni materijal za imunokemijske analize
Grupa br.: 1
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a33159000 Sustav za kliničku kemiju
II.2.4)Opis nabave:
Grupa 1.: Potrošni materijal za imunokemijske analizeJedinična mjera nabave je pakiranje reagensa. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji omogućuje izvođenje broja testova navedenog u Troškovniku, na imunokemijskom analizatoru Cobas e601. Okvirna godišnja količina testova navedena u Troškovniku uključuje sve analize uzoraka, ponavljanja mjerenja, unutarnju kontrolu kvalitete i postupke kalibracije. Trošak reagensa uključuje sve zahtjeve navedene niže u tekstu. Uz dostavu reagensa, sav ostali potrošni materijal dostavljat će se Naručitelju kao pomoćna isporuka, glavnoj isporuci. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja nije dozvoljeno navoditi decimalnim brojevima. Trošak reagensa uključuje: 1) računalni program (software) na korištenje – za prenatalni probir Downova sindroma, Edwardsovog sindroma, Patau sindroma i defekta neuralne tube u prvom ili drugom tromjesečju trudnoće. Ponuditelj je obvezan obavijestiti Naručitelja o svakoj promjeni računalnog programa koja može utjecati na izračunate rizike i unutar najdulje mjesec dana od promjene, osigurati Naručitelju sva ažuriranja programa bez dodatne naknade. 2) sav potrošni materijal i sve otopine koje nisu navedene u troškovniku, a koje su nužne za nesmetani rad analizatora na kojem se izvode analize kao i za određivanje svih parametara navedenih u troškovniku, kako slijedi:a) otopine za provođenje unutarnje kontrole kvalitete svaki dan u minimalno dvije, a poželjno tri razine, za sve stavke iz Troškovnika. Ako kontrolni uzorci nisu sastavni dio pakiranja reagensa, Ponuditelj će u cijeni reagensa ponuditi zasebno pakirane kontrolne otopine, koje trebaju biti spremne za uporabu (u tekućem ili zamrznutom stanju) i imati deklarirane vrijednosti za parametar koji se određuje. Ponuditelj može ponuditi i liofilizirane kontrolne materijale.b) otopine za kalibraciju s učestalosti koja je u skladu s uputama proizvođača. Nakon svake kalibracije provodi se kontrola kvalitete. c) sav potrošni materijal, rezervne dijelove, reagense, otopine za razrjeđenje (diluenti) i druge otopine za dnevno, tjedno, mjesečno održavanje i ispiranje analizatora na kojem se izvode analize iz troškovnika.3) osiguranje dostave artikala (reagensa i ostalog potrošnog materijala) u roku od 72 sata od redovne narudžbe (dani vikenda ulaze u 72 sata) te u roku od 24 sata za hitne narudžbe (dani vikenda ne ulaze u 24 sata). Ponuđena količina reagensa - proizvoda i ostalog potrošnog materijala mora omogućiti, prema normativima proizvođača, izvođenje broja analiza sadržanih u troškovniku. Ponuditelj je obvezan osigurati sve reagense i potrošni materijal u količinama koje su u skladu s mjesečnim potrebama Naručitelja. Mjesečna količina računa se tako da se Okvirna godišnja količina testova podijeli s 12.4) dovoljnu količinu reagensa (100 analiza), kontrola, kalibratora i potrošnog materijala za svaku pojedinu stavku iz Troškovnika, za potrebe validacije u skladu s ISO 15189:2012 standardom.
Grupa 2 – Potrošni materijal za određivanje koncentracije vankomicina, bakra i pankreatične elastaze
Grupa br.: 2
Grupa 2.: Potrošni materijal za određivanje koncentracije vankomicina, bakra i pankreatične elastazeJedinična mjera nabave je pakiranje reagensa. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji omogućuje izvođenje broja testova navedenog u Troškovniku. Okvirna godišnja količina testova navedena u Troškovniku uključuje sve analize uzoraka, ponavljanja mjerenja, unutarnju kontrolu kvalitete i postupke kalibracije. Trošak reagensa uključuje sve zahtjeve navedene niže u tekstu. Uz dostavu reagensa, sav ostali potrošni materijal dostavljat će se Naručitelju kao pomoćna isporuka, glavnoj isporuci. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja nije dozvoljeno navoditi decimalnim brojevima...
Grupa 3 – Potrošni materijal za laboratorijsku dijagnostiku alergija
Grupa br.: 3
Grupa 3.: Potrošni materijal za laboratorijsku dijagnostiku alergijaJedinična mjera nabave je pakiranje reagensa. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji omogućuje izvođenje broja testova navedenog u Troškovniku, na analizatoru koji se daje u najam.Okvirna godišnja količina testova navedena u Troškovniku uključuje sve analize uzoraka, ponavljanja mjerenja, unutarnju kontrolu kvalitete i postupke kalibracije. Trošak reagensa uključuje sve zahtjeve navedene niže u tekstu. Uz dostavu reagensa, sav ostali potrošni materijal dostavljat će se Naručitelju kao pomoćna isporuka, glavnoj isporuci. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja nije dozvoljeno navoditi decimalnim brojevima...
Grupa 4 – Potrošni materijal za ELISA testove
Grupa br.: 4
Grupa 4.: Potrošni materijal za ELISA testoveJedinična mjera nabave je pakiranje reagensa. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji omogućuje izvođenje broja testova navedenog u Troškovniku. Okvirna godišnja količina testova navedena u Troškovniku uključuje sve analize uzoraka, unutarnju kontrolu kvalitete i postupke kalibracije. Trošak reagensa uključuje sve zahtjeve navedene niže u tekstu. Uz dostavu reagensa, sav ostali potrošni materijal dostavljat će se Naručitelju kao pomoćna isporuka, glavnoj isporuci. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja nije dozvoljeno navoditi decimalnim brojevima....
Grupa 5 – Filteri za ugruške (za ABS analize)
Grupa br.: 5
Grupa 5.: Filteri za ugruške (za ABS analize)Jedinična mjera nabave je pakiranje reagensa. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji odgovara broju pojedinačnih artikala navedenih u Troškovniku. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja nije dozvoljeno navoditi decimalnim brojevima. Naručitelj je dužan osigurati dostavu artikala u roku od 72 sata od redovne narudžbe (dani vikenda ulaze u 72 sata) te u roku od 24 sata za hitne narudžbe (dani vikenda ne ulaze u 24 sata). Ponuditelj je obvezan osigurati sav potrošni materijal u količinama koje su u skladu s mjesečnim potrebama Naručitelja. Mjesečna količina računa se tako da se Okvirna godišnja količina testova podijeli s 12.
Grupa 6 – Sustavi za vensko i kapilarno uzorkovanje
Grupa br.: 6
Grupa 6.: Sustavi za vensko i kapilarno uzorkovanjeJedinična mjera nabave je pakiranje reagensa. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji odgovara broju pojedinačnih artikala navedenih u Troškovniku. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja nije dozvoljeno navoditi decimalnim brojevima. Svi sustavi za uzorkovanje koji su predmet nabave moraju omogućiti sigurno uzorkovanje krvi i sadržavati integralni sigurnosni mehanizam u skladu s EU Direktivom 2010/32/EU o zaštiti od ubodnih incidenata i Pravilnikom o načinu...
Grupa 7 – Sustavi za uzorkovanje arterijske krvi
Grupa br.: 7
Grupa 7.: Sustavi za uzorkovanje arterijske krviJedinična mjera nabave je pakiranje. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji odgovara broju pojedinačnih artikala navedenih u Troškovniku. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja nije dozvoljeno navoditi decimalnim brojevima. Naručitelj je dužan osigurati dostavu artikala u roku od 72 sata od...
Grupa 8 – Plastične epruvete za pohranu uzoraka (promjer 13 mm)
Grupa br.: 8
Grupa 8. Plastične epruvete za pohranu uzoraka (promjer 13 mm).
Grupa 9 – Plastične epruvete za pohranu uzoraka (promjer 12 i 16 mm)
Grupa br.: 9
Grupa 9.: Plastične epruvete za pohranu uzoraka (promjer 12 i 16 mm).
Grupa 10 – Plastične mikroepruvete za pohranu uzoraka
Grupa br.: 10
Grupa 10.: Plastične mikroepruvete za pohranu uzorakaJedinična mjera nabave je pakiranje. Ponuditelj treba ponuditi dovoljan broj pakiranja, koji odgovara broju pojedinačnih artikala navedenih u Troškovniku. U Troškovniku je moguće navesti isključivo cijela pakiranja. Broj pakiranja...