Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 109516-2021
Magyarország-Miskolc: Mélyépítési munkák alagút, akna és aluljáró kivételével
2021/S 045-109516
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
LÁEV mélyépítési beruházások kivitelezése 2
Hivatkozási szám: EKR000922092020
II.1.2)Fő CPV-kód
45221250 Mélyépítési munkák alagút, akna és aluljáró kivételével
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Lillafüredi Állami Erdei Vasút (továbbiakban: LÁEV) fejlesztése tárgyú projekt (továbbiakban: Projekt) megvalósítására irányuló mélyépítési beruházások kivitelezése a részletes tervdokumentációnak és műszaki leírásnak megfelelően.
330. sz. Miskolc-Dorottya utca – Papírgyár – Lillafüred – Garadna fővonal rekonstrukciója
760 mm nyomtávolságú keskeny nyomközű vasúti pálya bontása 14 km-en, a felbontott anyagok osztályozása, válogatása, a felbontott pálya helyén új 760 mm nyomtávolságú vasúti pálya építése kiviteli tervek alapján. Állomások és utasfogadó terek (peronok) felújítása, új peronok építése, 1 db új megállóhely létesítése, meglevő műtárgyak felújítása (hidak, átereszek, alagutak), új műtárgyak (átereszek) építése, 2 db biztosítóberendezés (jelzővel függésben levő fénysorompó berendezés) korszerűsítése.
Meglevő, bontandó pálya főbb adatai:
— sínrendszer: 23,6 kg/fm-es „i”, vegyesen 8, 9, 12, 24 m hosszú sínszálakból, nyíltlemezes, síncsavar lekötéssel, vegyesen 4 és 6 lyukú hevederes illesztéssel, melyek bontás után újrafelhasználás céljából osztályozandók,
— jellemzően talpfa keresztaljak, vegyesen telített és nem telített anyagból, melyek bontás után újrafelhasználás céljából osztályozandók – az újrafelhasználandó talpfák jellemzően fel vannak jelölve,
— ágyazat vegyesen dolomit, bazalt/andezit és mészkő zúzottkő, ami a tervek alapján részben az új pálya alépítményeként hasznosítandó.
Építendő új pálya főbb adatai:
— alkalmazandó sínrendszer: legalább 23,6 kg/fm-es „S24” jelű sínrendszer, egyenes szakaszokon 12, míg ívekben helyszínen hegesztendő 24 fm-es sínszálakból, nyílt lemezes, síncsavaros lekötéssel, egyenes szakaszokon 4 lyukú, míg ívekben 6 lyukú hevederes illesztéssel,
— alkalmazandó keresztaljak: legalább 10G jelű vasbeton aljak, cserélhető műanyag csőtiplikkel, jellemző nyomtávolságok szerint gyártva (760 mm „alap” nyomtáv és a szükséges nyombővítéses változatok), 60 m és ennél kisebb sugarú ívekben vezetősín fogadására alkalmas kivitelben. Nyomtáv átmeneteknél műanyag keménygumi betétes, helyszínen fúrandó változat is elfogadott,
— alkalmazandó ágyazati kőanyag: vasútépítéshez alkalmas bazalt/andezit zúzottkő – legalább 32/50-B jelű
— nagygépes vágányszabályozás önjáró kisvasúti aláverőgéppel
Felújítandó állomások és egyéb szolgálati helyek:
— 6 db jellemzően kétvágányos állomás,
— 1 db forgalmi telep (Diósgyőr-Majláth forgalmi telep) 2 vonatfogadó, 2 tároló-, 6 kocsiszíni, 2 mozdonyszíni, 2 javítóműhelyi és 2 egyéb célú vágánnyal, vasúti-közúti homlokrakodó rámpával.
A forgalmi telepen a vasúti pályahálózat felújításán / építésén túl feladat továbbá:
O a telephelyi közműhálózat (ivó-, szenny- és csapadékvíz) felújítása,
O erős- és gyengeáramú hálózat újjépítése
O jellemzően zúzalékos burkolatú közlekedőutak (gyalogos és gépjármű) építése,
O kertészeti rendezés külön tervek szerint
O kocsiszín aljzatbeton építése
O járműmosó és üzemanyagtöltő állás felépítményének építése és eszközeinek telepítése
O telephelyi kerítés felújítása a Hegyalja út mentén (~207 m hosszon, leszegve, 1,5 m magassággal fém szerkezetre csavarozva,
O rakodótámfal felújítása ~65 m hosszon a „homokoló / kihúzó” vágány mellett,
O a forgalmi telep vágányhálózata jellemzően bontott „i” és „kis sínes” sínrendszerrel és szintén bontott fa és használt betonaljakkal (6G és 10G jelű) újítandó fel
— 1 db deltavágány.
Építendő új peronok:
— SK+30 cm magas peron: 2 db,
— SK+15 cm magas peron: 4 db,
— SK+15/30 cm magas középperon: 1 db.
Felújítandó műtárgyak:
— 4 db acélhíd (7 – 60 m közti össznyílásokkal),
— 2 db boltozott betonhíd,
— 20 db vegyesen cső- és nyílt áteresz, folyóka (vegyesen felújítás, vagy bontás és újjáépítés),
— 2 db alagút (112 és 120 m hosszú).
Építendő új műtárgyak:
— 33 db vegyesen cső- és nyílt áteresz, folyóka, párhuzamos rácsos fedlapú árok
Bontandó műtárgyak:
— 5 db vegyesen cső- és nyílt áteresz, folyóka.
Vízelvezető burkolt és földárkok felújítása, újak építése a tervdokumentáció szerint
Átépítendő biztosítóberendezések (jelzővel függésben levő fénysorompó berendezések): 2 db
331. sz. Papírgyár – Mahóca szárnyvonal 8+05,551. szelvényében fekvő útátjáró (2505 sz. közút) felújítása tervdokumentáció szerint
Kapcsolódó egyéb munkarészek
Miskolc-Dorottya utca állomás melletti parkoló építése
Diósgyőr-Majláth zászlótartó helyreállítása, parkosítás, kiállított szobormozdony áthelyezése új talapzatra és helyre
Lillafüred állomás melletti korlát építése
Pisztrángtelep megállóhely mentén új kerítés és kapu építése
Pisztrángtelep – Közép-Garadna parkoló (rakodó) közti gyalogösvény (tanösvény) építése
Közép-Garadna parkoló kijelölése, parkoló be- és kijárati utak kiépítése
Irányító és tájékoztató táblák készítése típusterv szerint, kihelyezése Megrendelővel egyeztetett helyszínekre
A 2020-ban 100 éves Lillafüredi Állami Erdei Vasút történetét bemutató kiadvány teljes körű kivitelezése
Kis értékű beszerzések külön jegyzék szerint