Art. 209 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Zgodnie z art. 209 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, jeżeli ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć, nie można zachować terminów określonych dla przetargu nieograniczonego, przetargu ograniczonego lub negocjacji z ogłoszeniem.
Uzasadnienie faktyczne:
System Portal Platformy Usług Elektronicznych (dalej: „Portal PUE” „PUE”) jest przeznaczony do udostępniania usług świadczonych klientom przez Zakład kanałem internetowym. Usługi te są udostępniane w trybie 24/7. Portal PUE zawiera usługi informacyjne, ogólnodostępne dla wszystkich klientów jak również usługi spersonalizowane informacyjne dostępne po uwierzytelnieniu użytkownika oraz transakcyjne dostępne po uwierzytelnieniu użytkownika wymagające dodatkowej autoryzacji. W ramach usług ogólnodostępnych Portal PUE obejmuje funkcjonalności internetowego serwisu informacyjnego ZUS wraz z system zarządzania treścią dostępnego pod adresem www.zus.pl.
Usługami świadczonymi przez ZUS są:
- usługi informacyjne przeznaczone dla wszystkich użytkowników, np. udostępnianie informacji nt. wzorów dokumentów przewidzianych do korespondencji z ZUS,
- usługi informacyjne przeznaczone dla użytkowników uwierzytelnionych, np. dostęp do danych ubezpieczonego, świadczeniobiorcy, płatnika, lekarza czy komornika, które są zgromadzone na tzw. indywidualnych kontach w systemach dziedzinowych ZUS,
- usługi o charakterze transakcyjnym dla użytkowników uwierzytelnionych, pozwalające np. na przesłanie dokumentu do Zakładu, zarezerwowanie wizyty w wybranej terenowej jednostce organizacyjnej (TJO),
- usługi o charakterze transakcyjnym przeznaczone dla płatników, tj. dostępna przez stronę internetową funkcjonalność stanowiąca alternatywę wobec aplikacji „Program Płatnik” (ePłatnik). Usługa e-Płatnik posiada ograniczenie związane z liczbą przesyłanych dokumentów, mogą z niej korzystać tzw. „mali płatnicy”.
W ramach usług dostępnych po uwierzytelnieniu użytkownika w Portalu PUE dla każdej grupy klientów przygotowano specjalny panel zapewniający dostęp do informacji spersonalizowanych oraz usług transakcyjnych ułatwiających załatwienie spraw, w ramach paneli:
- Panel Ubezpieczonych,
- Panel Świadczeniobiorców,
- Panel Płatników składek,
- Panel Lekarzy,
- Panel Komorników.
Każdy użytkownik portalu może na bieżąco monitorować stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia z ZUS za pośrednictwem e-mail lub SMS. Ponadto każdy klient posiadający profil na portalu może przez Internet zarezerwować i umówić wizytę w terenowej jednostce ZUS. Logowanie do portalu możliwe jest za pośrednictwem bankowości elektronicznej, Profilu Zaufanego, kwalifikowanego certyfikatu, certyfikatu osobistego, e-Dowodu oraz loginu i hasła. Oprogramowanie towarzyszące umożliwia zarządzanie i administrowanie portalem za pomocą Konsoli Pracownika oraz Konsoli Administratora.
Głównymi funkcjonalnościami Portalu PUE są:
- wgląd do aktualnie obowiązujących wzorów dokumentów przeznaczonych do kontaktów z ZUS,
- wgląd do danych zapisanych na indywidualnych kontach w KSI ZUS,
- konfiguracja profilu użytkownika w PUE,
- składanie dokumentów w ZUS,
- zdalne umawianie wizyty w wybranej TJO.
W skład Portalu dodatkowo wchodzi:
- aplikacja e-Płatnik. Aplikacja do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Umożliwia przygotowanie i przekazanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS za pomocą pobieranych z systemu KSI ZUS danych.
- aplikacja APeZLA. Aplikacja zapewnia poprzez interfejs WWW dostęp dla lekarzy i asystentów medycznych do funkcjonalności umożliwiającej wystawiania zwolnień lekarskich oraz obsługi Panelu Lekarza. Obecnie APeZLA jest wykorzystywane jako kanał „awaryjny” do wystawiania zwolnień lekarskich w sytuacji niedostępności Portalu PUE. Docelowo APeZLA ma zastąpić obecną funkcjonalność obsługi ZLA i Panelu lekarza na Portalu PUE.
Obecne ...