29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Usługi - 109869-2022
Polska-Warszawa: Usługi w zakresie oprogramowania
2022/S 042-109869
Ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante
Usługi
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Świadczenie usług rozwoju i utrzymania Portalu Klienta oraz Szyny Usług (ESB) w ramach Platformy Usług Elektronicznych ZUS w okresie przejściowym.
Numer referencyjny: 993200/271/4/2022
II.1.2)Główny kod CPV
72260000 Usługi w zakresie oprogramowania
II.1.4)Krótki opis:
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w sekcji II.2.4 ogłoszenia.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
72220000 Usługi doradcze w zakresie systemów i doradztwo techniczne
72263000 Usługi wdrażania oprogramowania
72514200 Usługi rozbudowy systemów komputerowych
80510000 Usługi szkolenia specjalistycznego
II.2.4)Opis zamówienia:
Funkcjonalność Portalu PUE
Portal PUE przeznaczony jest do udostępniania usług świadczonych klientom przez Zakład kanałem internetowym. Usługi te są udostępniane w trybie 24/7. Portal PUE zawiera usługi informacyjne, ogólnodostępne dla wszystkich klientów jak również usługi spersonalizowane informacyjne dostępne po uwierzytelnieniu użytkownika oraz transakcyjne dostępne po uwierzytelnieniu użytkownika wymagające dodatkowej autoryzacji.
W ramach usług ogólnodostępnych Portal PUE obejmuje funkcjonalności internetowego serwisu informacyjnego Zakładu wraz z system zarządzania treścią.
Usługami świadczonymi przez Zakład są:
• usługi informacyjne przeznaczone dla wszystkich użytkowników, np. udostępnianie informacji nt. wzorów dokumentów przewidzianych do korespondencji z Zakładem,
• usługi informacyjne przeznaczone dla użytkowników uwierzytelnionych, np. dostęp do danych ubezpieczonego, świadczeniobiorcy, płatnika, lekarza czy komornika, które są zgromadzone na tzw. indywidualnych kontach w systemach dziedzinowych Zakładu,
• usługi o charakterze transakcyjnym dla użytkowników uwierzytelnionych, pozwalające np. na przesłanie dokumentu do Zakładu, zarezerwowanie wizyty w wybranej terenowej jednostce organizacyjnej (TJO),
• usługi o charakterze transakcyjnym przeznaczone dla płatników, tj. dostępna przez stronę internetową funkcjonalność stanowiąca alternatywę wobec aplikacji „Program Płatnik” (ePłatnik). Usługa ePłatnik posiada ograniczenie związane z liczbą przesyłanych dokumentów, mogą z niej korzystać tzw. „mali płatnicy”.
W ramach usług dostępnych po uwierzytelnieniu użytkownika w Portalu PUE dla każdej grupy klientów przygotowano specjalny panel zapewniający dostęp do informacji spersonalizowanych oraz usług transakcyjnych ułatwiających załatwienie spraw, w ramach paneli:
1) Panel Ubezpieczonych,
2) Panel Świadczeniobiorców,
3) Panel Płatników składek,
4) Panel Lekarzy,
5) Panel Komorników.
Każdy użytkownik portalu może na bieżąco monitorować stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia z ZUS za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail lub SMS.
W skład Portalu wchodzi:
1) aplikacja e-Płatnik, umożliwiająca przygotowanie i przekazanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS,
2) aplikacja APeZLA
3) aplikacja PUE-HA
4) kontrolka do stosowania podpisu elektronicznego w przeglądarce internetowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji.