Šā konkursa priekšmets ir pamatnolīgums par IKT produktu un pakalpojumu nodrošināšanu EUROSUR.
Tā pamatnolīguma ietvaros, kas tiks noslēgts šīs konkursa procedūras rezultātā, tiks nodrošināti produkti un pakalpojumi ar mērķi atbalstīt un uzturēt EUROSUR tīklu un nodrošināt izmaiņas tā funkcijās un tā pamatā esošajā tehniskajā infrastruktūrā, reaģējot uz mainīgajiem juridiskajiem, politiskajiem, organizatoriskajiem un tehniskajiem apstākļiem.
Eiropas Robežu uzraudzības sistēma (EUROSUR) tika izveidota saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 22.10.2013 Regulu (ES) Nr. 1052/2013, ar ko izveido Eiropas Robežu uzraudzības sistēmu (EUROSUR), lai atbalstītu drošu tādas informācijas apmaiņu starp iesaistīto dalībvalstu attiecīgajiem valstu koordinācijas centriem un starp valstu koordinācijas centriem un Frontex, kura saistīta ar robežām, tai skaitā neatbilstīgu migrāciju un pārrobežu noziedzību.
EUROSUR sakaru tīkls (Eurosur communication network – ECN) nodrošina drošu EUROSUR informācijas apmaiņu. Tas tiek īstenots, izmantojot tīmekļa sistēmu, kurā intensīvi izmanto ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (ĢIS) funkcijas un kura ir dalīta, izvēršama informācijas apmaiņas sistēma; tā balstīta uz Java un OSS tehnoloģijām, un tajā datu apmaiņai tiek izmantots vienādranga interneta savienojumu kopums.
EUROSUR sakaru tīklu pašreiz veido 31 mezgls, un katrā no tiem ir atbilstoša aparatūra un programmatūra, tai skaitā informācijas datubāzes lokāla kopija. Frontex galvenajā mītnē un dublējuma datu centrā ir izvietoti papildu mezgli izstādīšanas un ārkārtas atkopšanas vajadzībām.
EUROSUR tehniskās vadības sistēma ir ECN būtiska sastāvdaļa, jo ar to tiek nodrošināti galvenie pakalpojumi un sadalīti centralizēti sniegtie ar kartēm saistītie pakalpojumi, kā arī tiek nodrošināts atbalsts EUROSUR sakaru tīklam un tā mezgliem.
Šā pamatnolīguma mērķi ir ECN uzturēšana un atbalstīšana, kā arī tā attīstīšana. Tīkla attīstīšana jāsaprot kā tādu pasākumu veikšana, kuri cita starpā ietver jaunu funkciju un pamatā esošās infrastruktūras projektēšanu, izstrādi, realizēšanu un izvietošanu.
Frontex varētu pieprasīt arī pakalpojumus, kas nepieciešami ECN ekosistēmas paplašināšanai, izstrādājot jaunas informācijas avotu kategorijas, izstrādājot vai paplašinot lietotnes un risinājumus, kuri nodrošina vai kuros tiek izmantota EUROSUR informācija, vai jebkādas integrācijas ar ārējām sistēmām un lietotnēm ieviešanai.
Konkrētāk, pamatnolīgums aptvers šādas galvenās jomas:
a. EUROSUR attīstīšana:
— EUROSUR sakaru tīkla paplašināšana, pievienojot jaunus mezglus, lai aptvertu papildu pašreizējās un turpmākās dalībvalstis, Šengenas asociētās valstis un izraudzītas ES aģentūras,
— EUROSUR mezglu un lietotņu komplekta sistēmas stabilitātes un uzticamības uzlabošana,
— EUROSUR mezglu pieejamības paplašināšana, ļaujot piekļūt vietējiem lietotājiem un sistēmām,
— EUROSUR apmācības vides izstrāde,
— EUROSUR lietotnes uzlabošana,
— EUROSUR infrastruktūras uzlabošana un racionalizēšana;
b) EUROSUR atbalstīšana un uzturēšana:
— EUROSUR tīkla ikdienas darbība,
— EUROSUR tīkla uzturēšana un atbalstīšana, tai skaitā aparatūras uzturēšana,
— lietotņu komplekta uzturēšana un atbalstīšana.